• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje pirmadienį prasidėjo brandos egzaminų sesija. Pirmasis egzaminas – lietuvių kalbos ir literatūros. Viename iš egzaminų centrų, Vilniaus Antakalnio gimnazijoje kalbinti abiturientai pasidalijo pirmaisiais įspūdžiais ir papasakojo, ką žada veikti baigę mokyklą.

27

Lietuvoje pirmadienį prasidėjo brandos egzaminų sesija. Pirmasis egzaminas – lietuvių kalbos ir literatūros. Viename iš egzaminų centrų, Vilniaus Antakalnio gimnazijoje kalbinti abiturientai pasidalijo pirmaisiais įspūdžiais ir papasakojo, ką žada veikti baigę mokyklą.

REKLAMA

Paaiškėjo, kokios šių metų egzamino temos:

Samprotavimo rašinio temos:

Nuo ko priklauso asmens savivertė? (Rekomenduojami autoriai: Balys Sruoga, Jurgis Kunčinas.)

Ar žemdirbiškoji kultūra aktuali šiuolaikiniam žmogui? (Kristijonas Donelaitis, Marius Katiliškis.)

Literatūrinio rašinio temos:

Moters vaizdavimas literatūros kūriniuose. (Šatrijos Ragana, Antanas Škėma.)

Visuomenės tobulinimo siekiai literatūroje. (Martynas Mažvydas, Marius Ivaškevičius.)

Abiturientams, laikiusiems mokyklinį brandos egzaminą, buvo pasiūlytos šios samprotavimo rašinio temos: „Kada prireikia drąsos?“ (rekomenduojami autoriai Jurgis Savickis, Bronius Krivickas) ir „Kuo žmogui svarbi šeima?“ (rekomenduojami pasirinkti autoriai – Juozas Tumas-Vaižgantas, Juozas Aputis).

Iš literatūrinio rašinio užduočių kandidatai galėjo rinktis iš šių dviejų temų: „Seno žmogaus vaizdavimas lietuvių literatūroje“ ir „Svajonės reikšmė literatūroje“ bei remtis Jonu Biliūnu, Vincu Krėve (pirmoji tema), Maironiu, Mariumi Katiliškiu (antroji tema) kaip rekomenduojamais autoriais.

REKLAMA
REKLAMA

Temos – iššūkis

Aiškėja, kokios temos abiturientams buvo aktualiausios. Daugiausia moksleivių rinkosi rašyti apie moters paveikslą literatūroje ir samprotauti, nuo ko priklauso asmens savivertė.

REKLAMA

Apie 12 val. iš egzaminų salės išėjo abiturientė Skaistė. Mergina sako, kad temos nebuvo lengvos, bet jaučiasi gerai.

„Jeigu nebūtų moters vaizdavimo literatūroje temos, aš nežinau, ką rašyčiau. Na, gal pirma tema dar visai suprantama, bet antra samprotavimo ir antra literatūrinio rašinio... Nežinau, kaip būčiau parašiusi“, – sako Skaistė.

Anot abiturientės, sunkumą lemia ne pati tema, bet autorių kūrybos sudėtingumas.

„Bet neblogai sekėsi ir greitai rašiau, tai tikiuosi gerų rezultatų“, – pridūrė mergina.

REKLAMA
REKLAMA

Skaistė prasitarė, kad po mokyklos Vilniaus universitete žada studijuoti teisę.

Apie 12.30 val. egzaminą baigusi Urtė sako, kad temos pasirodė netikėtos.

„Galvojau, kad bus kažkas su Tėvyne“, – pasidalijo ji.

Visgi Urtė pasirinko pirmąją samprotavimo temą „Nuo ko priklauso asmens savivertė?“ Temai pagrįsti abiturientė pasirinko vieną iš rekomenduojamųjų autorių, o kitą – iš bendrojo ugdymo programos sąrašo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Urtė tikisi gerai išlaikyti ir likusius egzaminus. Tuomet paaiškės, ar gavusi brandos atestatą ji rinksis studijas.

Paklaustas, kaip sekėsi egzaminas, abiturientas Artūras atsakė tiesiai šviesiai: „Gal išlaikysiu.“

„Aš tikėjausi blogesnių temų, bet moters paveikslą davė, tai bent tiek gerai“, – pridūrė jis.

Abiturientas rekomenduojamų autorių nesirinko. Jis rėmėsi bendrojo ugdymo sąraše nurodytais rašytojais.

REKLAMA

Pasinaudojo kompiuteriu

Artūro draugas Egidijus – optimistiškesnis.

„Sekėsi, sakyčiau, neblogai, tik gal laiko šiek tiek pritrūko. Mano dailyraštis tikrai nekoks, perrašinėti buvo labai sudėtinga, aš pasilikau labai daug laiko tam.

Viena tema sąlyginai lengva ir gana artima – „Nuo ko priklauso asmens savivertė?“ Aš pasirinkau ją. Rėmiausi Salomėjos Nėries eilėraščiu „Maironiui“, nes keliose eilutėse ji save menkina ir žemina. Tai pamatysim. Tikiuosi išlaikymo“, – šypteli Egidijus.

REKLAMA

Jis pasinaudojo egzamino palengvinimu – galimybe 20 minučių pasinaudoti kompiuteriu ir užmesti akį į kūrinius.

„Tikrai labai padėjo, nes nebuvau tikras, ar tikrai tos eilutės, kurias citavau, buvo iš eilėraščio „Maironiui“, todėl pasitikrinau.

Sakyčiau, labai geras pagalbinis dalykas, nes gali daug medžiagos paskaityt per tas 20 minučių ir netgi rasti autorių tai temai. Visiškas gelbėjimo ratas“, – sako abiturientas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Egzamino vykdymas, anot Egidijaus, buvo sklandus.

„Viskas labai sklandžiai. Labai maloniai priėmė tiek mokytojai, tiek budintis personalas. Buvo labai faina“, – džiaugiasi Egidijus, kuris mąsto apie kriminologijos studijas.

Kreipėsi į policiją – savaitgalį išplito tariamos egzaminų temos

Savaitgalį socialiniuose tinkluose išplito melagingos egzamino temos. Egzaminų rengėjai Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) kreipėsi į policiją.

REKLAMA

„Buvo paskelbta melaginga informacija. Mes patikrinom – tikrai egzaminų užduotys yra saugios, niekas jų nenutekino“, – patvirtino NŠA atstovė Jurgita Kažukauskaitė-Sarnickienė.

Egzaminų rengėjai dėl šio nusižengimo kreipėsi į policiją.

„Yra informuotas Kriminalinės policijos biuras. Pareigūnai toliau stebi situaciją.“, – pridūrė J. Kažukauskaitė-Sarnickienė.

REKLAMA

Kaip nurodo naujienų portalas LRT.lt, sukčiautojai nurodė, kad egzamine teks rašyti apie aukojimąsi, žmogaus tobulėjimą, susivienijimą literatūroje ir augalų motyvus. Prie tariamų temų nurodyti rekomenduojami autoriai, tarp jų – Bronius Krivickas, Jonas Radvanas, Marius Katiliškis, Vincas Mykolaitis-Putinas, Vincas Kudirka, Balys Sruoga, Henrikas Radauskas, Justinas Marcinkevičius.

„Kiek aš mačiau, tame (nutekintų egzamino temų – aut. past.) lape net nesimatė pilnų temų – tiesiog kažkokios ištraukos, žodžiai ar pusė pavadinimo tesimato. Tai net negaliu pilnai suformuluoti tų temų“, – sako NŠA atstovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nacionalinės švietimo agentūros duomenimis, šiemet laikyti valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą rinkosi 17,3 tūkst., mokyklinį – beveik 8,8 tūkst. jaunuolių.

Per šį egzaminą kandidatai galės naudotis suskaitmenintais privalomų programos autorių kūriniais kompiuteryje, atjungtame nuo interneto tinklo. Iš viso per egzaminą kompiuteriu bus galima naudotis 20 minučių, o iki jo pabaigos likus pusantros valandos, kompiuteriu bus leidžiama naudotis tik 10 minučių, jei lauks kiti mokiniai.

REKLAMA

Vienu kompiuteriu naudosis ne daugiau kaip penki kandidatai.

Egzamino metu galioja tam tikri reikalavimai: dalyviai privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, rašyti juodai rašančiais tušinukais. 

Norint gauti brandos atestatą reikia išlaikyti du brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros bei dar vieno dalyko brandos egzaminą arba atlikti brandos darbą. Iš viso kandidatai gali rinktis ir laikyti ne daugiau kaip septynis brandos egzaminus. 

Dalyvauti brandos egzaminų sesijoje turės teisę tik tie moksleiviai, kurių egzaminuojamo dalyko metiniai pažymiai – ne žemesni nei ketvertas.

Brandos egzaminų sesija baigsis birželio 27 dieną muzikologijos mokykliniu egzaminu. Pagrindinės sesijos rezultatai bus paskelbti iki liepos 13 dienos.

Tik baikit čia ,,sliūnes ,, leisti - savo laiku mes laikėm ir buvo to meto kriterijai. Ir nereikia čia tokių antraščių,, pasitikrinti.....,,. Jūsų laikmetis, jūs ir laikykit ,, naujoji karta,, - esat superiniai, tai pirmyn be skystėjimų.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų