Trečiadienį Paryžiaus olimpinėse dailiojo jojimo varžybose paaiškėjo 18 finalo dalyvių, o viena iš jų tapo E grupėje nuostabiai pasirodžiusi lietuvė Sandra Sysojeva su Maxima Bella.

Lenkijai atstovaujanti S.Sysojeva pasiekė geriausią karjeros rezultatą – surinko 73.416 proc.

E grupėje S.Sysojeva buvo 4-a tarp 10 raitelių. Tiesiai į finalą pateko 2 geriausi grupės sportininkai, o lietuvei teko laukti, kol baigsis visų grupių pasirodymai, mat dar 6 papildomi kelialapiai į finalą buvo numatyti pagal geriausius rezultatus.

Įdomu tai, kad S.Sysojevos rezultatas tarp tų raitelių, kurie savo grupėse neužėmė pirmų 2 vietų, kaip tik ir buvo 6-as. Tai reiškė, kad lietuvei atiteko paskutinis bilietas į finalą. Jame varžysis 18 geriausių raitelių.

Kiti Lenkijos atstovai pasirodė daug prasčiau nei S.Sysojeva, tad komandinėje įskaitoje lenkai į finalą nepateko. Lenkai užėmė 14-ą vietą tarp 15 ekipų, o į finalą pateko 10 komandų.

41-erių S.Sysojeva jau daugiau nei 6 metus treniruojasi ir bendradarbiauja su Lenkijos raitele Dominika Krasko-Bialik. 13 kartų Lietuvos čempione tapusi S.Sysojeva nuo šių metų nusprendė ginti Lenkijos garbę, atlaikė konkurenciją ir per trumpą laiką sugebėjo patekti į olimpinę lenkų rinktinę.

Lietuvai olimpiados dailiajame jojime atstovavo Justina Vanagaitė su Nabab, gavusi 69.208 proc. įvertinimą. J.Vanagaitė tapo pirmąja nepriklausomos Lietuvos raitele, startavusia olimpinėse žaidynėse. J.Vanagaitė galutinėje įskaitoje užėmė 38-ą vietą tarp 60 dalyvių.

80 proc. įvertinimo ribą viršijo čempionės titulą ginanti vokietė Jessica von Bredow-Werndl su TSF Dalera BB (82.065) bei danė Cathrine Laudrup-Dufour su Freestyle (80.792).

Kitą savaitę Paryžiaus olimpiadoje startuos dar vienas Lietuvos raitelis Andrius Petrovas, tik jis su „Linkolns“ varžysis konkūrų rungtyje.