Naujoje publikacijoje pora griežtai sukritikavo „Meta“ – kompaniją, valdančią „Facebook“ ir „Instagram“ – dėl sprendimo atsisakyti faktų tikrinimo programos. Jie paragino įmonę prioritetą teikti visuomenės saugumui ir mažinti neapykantos kalbą savo platformose.
Vietoj faktų tikrintojų „Meta“ vadovas Markas Zuckerbergas paskelbė, kad JAV platformose bus naudojama „bendruomenės pastabų“ sistema, panaši į „X“ platformos modelį. Tačiau Harry ir Meghan, ilgą laiką pasisakantys už saugias internetines erdves, ypač vaikams, teigė, kad šis sprendimas „tiesiogiai kenkia žodžio laisvei“ ir yra „giliai neraminantis visiems“, rašo mirror.co.uk.
Ši reakcija pasirodė praėjus mažiau nei dviem savaitėms po to, kai Meghan atgaivino savo „Instagram“ paskyrą, kurioje pasidalijo keliais įrašais, įskaitant naujienas apie būsimą „Netflix“ laidą „With Love, Meghan“ bei pranešimą apie jos šuns Guy mirtį. Visi šie įrašai buvo be komentarų, ši funkcija buvo išjungta.
Harry ir Meghan pažėrė kritikos
Pora pareiškime rašo: „Priešingai nei skelbia kompanija, leidimas skleisti daugiau piktnaudžiavimo ir normalizuoti neapykantos kalbą ne puoselėja, o slopina kalbos ir saviraiškos laisvę.
Jau dabar sudėtingoje ir dažnai tyčia klaidinančioje informacinėje aplinkoje „Meta“ parodė, kad jos žodžiai ir įsipareigojimai beveik nieko nereiškia. Atsižvelgdama į politinius vėjus, ji dar kartą apleidžia visuomenės saugumą vardan pelno, chaoso ir kontrolės.
Kompanijos sprendimas atsisakyti apsaugos priemonių visiškai prieštarauja jos deklaruojamoms vertybėms ir įsipareigojimams vartotojams – įskaitant tėvus ir šeimas, reikalaujančias pokyčių visame pasaulyje. Tai dabar tampa apgaulinga.
Milijonai žmonių JAV, šimtai milijonų – visame pasaulyje, naudojasi „Meta“ platformomis, kad skleistų džiaugsmą, kurtų bendruomenes ir dalintųsi įkvepiančia informacija. Deja, pastarieji „Meta“ sprendimai tiesiogiai prieštarauja jų misijai „kurti žmonių ryšius“ ir pirmenybę teikia tiems, kurie naudojasi platformomis skleisdami neapykantą, melą bei susiskaldymą kitų sąskaita.“
Pareiškime taip pat pabrėžiama, kad „Meta“ veiksmai „prisideda prie pasaulinės psichikos sveikatos krizės“ ir raginama „visų pramonės šakų lyderius laikytis savo įsipareigojimų dėl sąžiningumo bei visuomenės saugumo internetinėse erdvėse.“
„Internetinės erdvės turi būti kuriamos prioritetą teikiant visuomenės saugumui ir gerovei, atsparios politiniam spaudimui ir korporatyvinės vadovybės nesėkmėms. Naujausias „Meta“ žingsnis – tai socialinių tinklų kompanijos pavyzdys, kuri, gerai suvokdama savo galimybę formuoti viešąją nuomonę, atsisako bet kokios atsakomybės ir leidžia arba ego, arba pelnui, tikėtina – abiem, lemti sprendimus, kurie veikia milijardus.
Ypač neramina planai atsisakyti įsipareigojimų įvairovei ir lygybei bei vidaus politikos pokyčiai, kurie silpnina apsaugą marginalizuotoms bendruomenėms. Šie sprendimai atspindi tai, apie ką ekspertai, informatoriai ir šeimos kalbėjo viešuose klausymuose dėl žalos internete, ypač susijusios su vaikų saugumu: platformų dizainas, nulemtas vidaus politikos, tiesiogiai formuoja mūsų patirtį internete.
„Meta“ pokyčiai jos „Nepakenčiamo turinio politikoje“ ne gina saviraiškos laisvę, o sudaro sąlygas piktnaudžiavimui ir neapykantos kalbai, kurie nutildo ir grasina visoms bendruomenėms, kurios sudaro sveiką demokratiją. Raginame „Meta“ persvarstyti ir atkurti politiką, užtikrinančią visų vartotojų apsaugą“, – rašoma poros pareiškime.
Anksčiau šį mėnesį „Meta“ vadovas M. Zuckerbergas pareiškė, kad šis sprendimas priimtas siekiant „atkurti saviraiškos laisvę“ ir „sumažinti klaidas“, kurias esą darė automatinės turinio moderavimo sistemos. „Meta“ taip pat apkaltino kai kuriuos faktų tikrintojus šališkumu ir teigė, kad tai prilygo cenzūrai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!