• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

25-erių Mikita Kamianetski gimė ir augo Baltarusijoje, tačiau sugriežtėjus taisyklėms ir atsiradus rėžimui, vaikinas nusprendė iš tėvynės pabėgti.

25-erių Mikita Kamianetski gimė ir augo Baltarusijoje, tačiau sugriežtėjus taisyklėms ir atsiradus rėžimui, vaikinas nusprendė iš tėvynės pabėgti.

REKLAMA

Ant „Lietuvos talentų“ scenos užlipęs baltarusis pasidalijo savo istorija. Vaikinas duonos užsidirbdavo grodamas akordeonu gatvėje, tiesa, tai truko neilgai.

„Mokiausi Baltarusijoje, universitete. Specialybė – muzikos ir meninės kultūros mokytojas. O Baltarusijoje mus iškart po mokslų ima į armiją. O dar tuo metu Baltarusijoje buvo protestai. Aš grojau gatvėje. ir mane, kartu su kitais ta baltarusiška policija suėmė. Ir mane pasodino į kalėjimą, o mano akordeoną atėmė. Supratau, kad mane pašalins iš universiteto, reikėjo kuo skubiau išvykti iš Baltarusijos, todėl tiesiog ieškojau universitetų, kurie mane priimtų. Padaviau paraiškas į Lenkijos, Kauno ir Vokietijos universitetus. Pirmasis atsakymą atsiuntė Kaunas“, – savo istoriją pradeda vaikinas.

„Aš juk grojau gatvėje, o pas mus tai draudžiama. Man vis tekdavo bėgti nuo milicijos“, – prisipažįsta Mikita ir juokėsi, kad policininkai yra gan lėti.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau bėgiojimai nuo policijos vieną dieną baigėsi kalėjimu: „Iš pradžių pasislėpiau viename name, po to – kitame, ten persirengiau, palaukiau porą valandų, sėdau į taksi ir... mane tiesiog iš taksi ištraukė, su akordeonu. Sakau, ką gi aš padariau, aš tik grojau gatvėje. O mane „Omonas“ suėmė. 

REKLAMA

Na, ir mane pasodino į kalėjimą. labai bijojau, kad susidursiu su tikrai blogais žmonėmis. O ten – gydytojai, programuotojai ir muzikantai. Susipažinau su nuostabiais daktarais, jie man patarė, kokie pratimai tinkami nugarai, nes man ją skauda. Programuotojai paaiškino, ko reikia, kad galėčiau studijuoti, o su muzikantais tai labai susidraugavome.“

Mikitai teko kalėjime būti dešimt dienų, vaikinas prisipažino, kad ėmė kurti eiles.

„Jei aš dabar grįžčiau, mane paimtų į armiją. O aš visai nenoriu tarnauti armijoje. Išsigandau, kad armijoje aš turėsiu daryti viską, ką lieps. o aš to nenoriu. Kažkaip pažiūrėjau į tai principingai. Pasakiau, kad netarnausiu. Ir jei dabar, neduokdie, man tektų... aš tiesiog iškart pasiduočiau ukrainiečiams. Mano pusė draugų – iš Ukrainos, susipažinome Vokietijoje. Tai kaip man reikėtų tai daryti? Niekaip negalėčiau. Turiu draugų visame pasaulyje ir dauguma jų – ukrainiečiai“, – pasakojo vaikinas.

REKLAMA
REKLAMA

Pabėgti iš šalie paskatino Mikitos mama: „Mano mama pasakė, kad jei aš neišvyksiu iš Baltarusijos, ji nustos su manimi kalbėtis. Pirmiausia, aš Baltarusijoje pavogiau savo dokumentus iš universiteto, kad niekas nieko nesuuostų, viską dariau paslapčiomis ir tyliai. Net mano mergina nežinojo, kad ruošiuosi išvykti iš Baltarusijos. Niekas nežinojo. Žinojom tik aš ir mama.“

 Gabiausių šalies žmonių projektas „Lietuvos talentai“ suteikia išskirtinę galimybę parodyti savo talentą visai šaliai, o šį sekmadienį žiūrovai sulauks netikėtos staigmenos. Viską sužinosite jau šį sekmadienį, projekte „Lietuvos talentai“, 19.30 val. per TV3.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų