• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Išsvajotos atostogos rojaus kampelyje kartais virsta pragaru ne tik atostogautojui, bet ir jo šeimai Lietuvoje. Medaus mėnesiu Indonezijoje su žmona besimėgavusį kaunietį Mindaugą Bernotą ištiko nelaimė. Ant jo užkrito medis – dėl patirtų traumų medikai jau operavo jo stuburą, krūtinkaulį ir dar laukia ne viena operacija.

Išsvajotos atostogos rojaus kampelyje kartais virsta pragaru ne tik atostogautojui, bet ir jo šeimai Lietuvoje. Medaus mėnesiu Indonezijoje su žmona besimėgavusį kaunietį Mindaugą Bernotą ištiko nelaimė. Ant jo užkrito medis – dėl patirtų traumų medikai jau operavo jo stuburą, krūtinkaulį ir dar laukia ne viena operacija.

REKLAMA

Kol Indonezijos gydytojai kovojo dėl jo gyvybės, vyriškio artimieji nėrėsi iš kailio, kad gautų pinigų gydymui, mat vyras neturėjo sveikatos draudimo.

Medaus mėnuo Indonezijoje Mindaugui ir jo žmonai įsimins visam gyvenimui, bet ne vien dėl ten patirtų gerų akimirkų.

„Grįžtant į viešbutį vakare užkrito medis ir Mindaugas patyrė labai didelius ir sudėtingus sužalojimus ir atsidūrė ligoninėje“, – sako Lietuvos „Carito“ vadovė Deimantė Bukeikaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Mindaugas neturėjo Indonezijoje galiojančio sveikatos draudimo, todėl atsitikus nelaimei visas gydymo išlaidas reikia padengti šeimai.

REKLAMA

„Mindaugas jau yra turėjęs keletą labai sudėtingų operacijų, tiek krūtinės ląstos, tiek stuburo, kojų opercijas turėjo, tai gydymas intensyvus yra tęsiamas. Šiuo metu jis yra intensyvioj priežiūroj“, – pasakoja D. Bukeikaitė.

Gydymui „Caritas“ skyrė 3 tūkstančius eurų, kiek daugiau 85 tūkstančius suaukojo draugai ir net nepažįstami. Bet to dar negana.

„Tūstančiai eurų kainavo pervežimas iš vienos ligoninės į kitą. <...> Su gydytojų pagalba įsivertino, kad dabar nori surinkti 100 000, tiek jiems pirmam etape reikalinga“, – teigia Lietuvos „Carito“ vadovė.

REKLAMA
REKLAMA

Mindaugas ne vienintelis, surizikavęs svetur atostogauti be draudimo. Žmonės pasakoja, kad į keliones vyksta neapsidraudę.

„Ne, niekada. Nežinau, tiesiog pasitikiu savo sveikata. Visada pozityviai keliauju“, – sako gatvėje kalbintas vyras.

Kiti kalbinti žmonės įsitikinę, kad be draudimo negalima kojos kelti į užsienį. Ir toks požiūris jiems ar jų draugams jau pasiteisino. Nerijui už sūnaus gydymą, jei ne draudimas, būtų tekę iš savo kišenės pakloti daugiau nei tūkstantį eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vyresniam sūnui teko važiuot į ligoninę, kadangi buvo didelis karščiavimas, bet užteko europinės medicinos kortelės“, – pasakoja Nerijus.

„Europos kortelė labai gerai, man nėra, bet mano draugei buvo, kai važiavo trumpai kelionei į Krokuvą. Ėjo, pargriuvo, nelaimė tokia, kad lūžo ranka“, – pasakoja kalbinta vilnietė.

REKLAMA

Draudikų patirtis neguodžia – po pandemijos dažniau keliauti pradėję tautiečiai ir traumų daugiau svetur patiria.

„Jeigu imtume šių metų birželio duomenis, turime pilnus, lygintume su pernai metų birželiu, kai irgi vyko intensyvus keliavimo sezonas, tai nuostolių užfiksuota 20 procentų daugiau, pačių žalų. <...> Šių metų birželį sumokėjome pusę sumos, kurią sumokėjome pernai visą vasarą nuostoliams atlyginti“, – teigia „Lietuvos draudimo“ atstovas Saulius Abraškevičius.

REKLAMA

Vidutinė žalos suma, kurią patiria turistai užsienyje – apie tūkstantis eurų. Draudikai įvardija, kokios dažniausiai traumos tyko atostogaujant.

„Žmonės neįvertina kaitrios saulės, nudega, patiria perkaitimą, saulės smūgį, skrandžio, virškinimo problemos, sugelia įvairūs vabzdžiai“, – sako S. Abraškevičius.

Vien sunegalavus dėl maisto gydymas svyruoja nuo 500 iki 1500 eurų. Tačiau draudikai už lietuvių gydymą pakloja ir gerokai daugiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Birželį mūsų vienas keliautojas patyrė bėdų Turkijoje nuvažiavęs, tai jam kompensuota gydymo išlaidų suma siekia 16 tūkstančių eurų“, – teigia S. Abraškevičius.

„Turėjom sudėtingą kojos lūžį, įvyko šiek tiek sportuojant, bėgiojant, vien gydymo išlaidos tuo metu viršijo 10 tūkstančių eurų“, – pasakoja „Compensa Vienna Insurance Group“ atstovas Mindaugas Balinskas.

REKLAMA

Tačiau net ir apsidraudus, dalį išlaidų gali tekti susimokėti iš savo kišenės.

„Tikrai yra draudimo sąlygose mažom raidelėm visokių niuansų, kur žinot ir aš pati neperskaitau visko, paskui, neduok Dieve, nelaimė ir draudimas, o su tuo draudimu kartais irgi būna sunku“, – teigia D. Bukeikaitė.

Užklupus sveikatos bėdoms reikia kaupti išlaidas įrodančius kvitus ir sąskaitas faktūras. Bet jei draudikai supras, kad nelaimė įvyko apsvaigus, už gydymą teks susimokėti patiems.

Plačiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Va kaip yra ,nesidraudžia ,nemoka niekur nei cento ,o paskiau ieško ,kad kas sudėtų Aišku ,neduok dieve niekam , bet visgi jauni žmones ,jeigu jau turėjo tiek pinigų ,kad važiuoti į pasaulio kraštą ,tai jau reikia visai neturėti smegenų ,būti neapsidraudus Taip ,dabar jaunimas toks ,jie galvoja ,kad niekada neoasens ,kad niekada nebus bėdų....tai tokios ir pasekmės...
Viešpatie paskutiniu metu nieko nerašo normalaus tik ūbagavimai tai pijokams namas sudegė o čia jauni žmonės be draudimo mūsų žmonės badauja o čia boba naglu snukiu prašinėja pinigų turi už ką keliauti ir dar skūpenos be draudimo turėkit už ką susimokėti parsiduokit butą gėda prašinėti.
Iš kur tokios sumos šimtai tūkstančių, aborigenų šaly...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų