• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dauguma pasaulio šalių vyrų šlapinasi atsistoję, nors gydytojai rekomenduoja tai daryti atsisėdus. Lietuvos vyrai – kategoriški: stovėti yra natūralu, o kai kurie tiesiog nenori tapti moterimis. Psichologai ir patys vyrai pripažįsta, kad taip išmoko iš vaikystės, o kitaip ir nebenori.

Dauguma pasaulio šalių vyrų šlapinasi atsistoję, nors gydytojai rekomenduoja tai daryti atsisėdus. Lietuvos vyrai – kategoriški: stovėti yra natūralu, o kai kurie tiesiog nenori tapti moterimis. Psichologai ir patys vyrai pripažįsta, kad taip išmoko iš vaikystės, o kitaip ir nebenori.

REKLAMA

Kai kurie, net išgirdę gydytojų rekomendacijas, netiki ir sako, kad kaip tik sėdint šlapintis nesveika.

„Tikras būdas, vyriškas. Na, nėra tokio būdo kaip vyriško. Manau, labiau natūralus, labiau normalus būdas būtų stovint. Ir aš darau irgi tai stovint“, – tikina gatvėje kalbintas vyras.

„Man tai kažkaip asocijuojasi su moterim tas šlapinimasis atsisėdus. Dabar sako, kad galima būti, jeigu nori, moterim, bet aš nenoriu“, – teigia kitas vyras.

Taip vilniečiai atsako į TV3 žinių klausimą, kaip turėtų šlapintis vyrai – atsisėdę ar atsistoję. Psichologas pastebi, kad šlapinimosi klausimas – vienas iš vyriškumo elementų.

REKLAMA
REKLAMA

„Vyrai linkę kartais persistengti vyriškumo demonstravime ir sujungia šitą demonstravimą su daugybe keistų dalykų. Visi žino: išgerti ar dar ką nors. O jeigu pradėsim ginčytis, kaip elgtis tualete, tai bus dar linksmiau“, – aiškina Mykolo Romerio universiteto profesorius Gediminas Navaitis.

REKLAMA

Gydytojas urologas konstatuoja, kad šlapintis atsisėdus vyrams yra geriau.

„Atsisėdus įsitempia dubens raumenys ir atsipalaiduoja šlapimo pūslės raumuo. Dėl to išsituštinimas šlapimo iš šlapimo pūslės yra žymiai žymiai didesnis. Vidutiniškai paskaičiuota, kad 25 mililitrais daugiau išsiskiria šlapimo negu stovint“, – teigia gydytojas urologas Vakaris Varyginas.

„Aš neužskaityčiau šių žodžių kaip argumento, nes jeigu žmogus sėdėdamas daro savo reikalus, tai yra galimybė sau sugadint stuburą, yra galimybė gaut kažkokių ligų dėl to. Stovint daug greičiau“, – gydytojo žodžiais netiki gatvėje kalbintas vilnietis.

REKLAMA
REKLAMA

„Pasakysiu taip, kad, na, visi gali klysti, ir gydytojai gali klysti“, – sako kitas praeivis.

„Stovint šlapimo pūslė įsitempia, dėl to dažnai lieka liekamojo šlapimo, todėl sėdint yra mažesnis tas liekamasis šlapimas, ir dėl to rizika susirgti prostatos hiperplazija žymiai mažesnė, susirgti šlapimo takų infekcija žymiai mažesnė, rizika susirgti prostatitu žymiai mažesnė“, – tikina Vakaris Varyginas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Esu senos laidos pilietis. Mane taip išmokė tėvai. <...> Būkim biedni, bet teisingi: ne visur tas ir galima dar padaryti, ypač viešose vietose. Nėra dar tų tualetų tiek, kad būtų galima užeiti ir atsisėsti“, – sako kalbintas praeivis.

Jeigu vyrai nenori šlapintis sėdėdami, tai gal tegu tiesiog susirūpina higiena? Urologas įspėja: šlapintis atsistojus – ne pats švariausias, taigi ir ne pats saugiausias būdas. Ir moterys į tą patį tualetą užėjusios dėl to mažiau pyks ir gal net padėkos.

REKLAMA

„Mūsų srovė atsimuša į unitazą – keli lašai gali patekti į išorę, ir net ore gali likti keli lašai. Ir juose, laikoma, kad po persirgimo kovidu iki keturių savaičių gali likti tų visų virusų“, – sako V. Varyginas.

Tik kai kurie vyrai pamiršta ir nuvalyti tai, kuo pašventina, pavyzdžiui, klozetą namuose. Tad ir konfliktų šeimoje dėl to kyla.

„Esminių ginčų nebuvo, bet kalbant apie tualetą, manau, moterys skrupulingesnės, tvarkingesnės. <...> Supykstu, pasakau, kas nepatinka, ir viskas tuo baigiasi“, – teigia gatvėje kalbinta moteris.

REKLAMA

„Tradicija nekreipti dėmesio į higieną tualetuose, deja, Lietuvoje gana gaji, nes dar prieškaryje daug namų neturėjo savo tualetų“, – sako Mykolo Romerio universiteto profesorius G. Navaitis.

O ir patiems vyrams viešuosiuose tualetuose paliktus šlapimo upelius ar ežerėlius matyti būna nejauku.

„Mano vyras sako: oi, tu neįsivaizduoji. Dėl to man labai nepatinka eiti, ir vyrui nepatinka eiti į viešuosius tualetus, nes ten košmaras būna“, – sako vilnietė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O kaip tai daro vyrai kitose šalyse? Štai britų interneto tyrimų bendrovė „YouGov“ ištyrė 13 šalių vyrų nuostatą dėl šlapinimosi. Jungtinėje Karalystėje, Švedijoje, Australijoje šlapinasi atsistoję – kartais ar visada – dauguma vyrų. O bene labiausiai prieš šlapinimąsi sėdint nusistatę Lietuvos kaimynės Lenkijos vyrai – jų trečdalis.

„Kas gali sėdint, kas gali gulint, pavyzdžiui, arba stovint. Žmonės renkasi, kaip jiems patogu“, – teigia sostinėje kalbintas vyras.

O sėdėjimo šlapinantis lyderiai – vokiečiai. Visada ant klozeto esą sėdi 40 procentų Vokietijos vyrų, niekada taip nedaro tik dešimtadalis.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

taip taip ir dar karta taip
taip taip ir dar karta taip
cia yra svarbesne tema, negu karas Ukrainoje, tanku pirkimas, lietuviu kalbos klausimus, paminklus/nepaminklus Marcinkeviciui ir dar visa kita. aciu uz puikia tema. gali varzytis su Suodaiciu dramos tematika
Su motirim tai asocijuojasi gal nebent postsovietinese salyse. O siaip senoje Europoje tai daugiau asocijuojasi su svara ir pagarba moterims, kadangi yra ir bendru tualetu, kur jos negali atsisesti ant apslapintu klozeto dangciu, taip pat zymiai geltonieja visas klozeto pavirsius.
O cia tv3 propaganda ir miza ir sika begdami
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų