Generalinis prokuroras prašo panaikinti P. Gražulio teisinį imunitetą. Seimo narį baudžiamojon atsakomybėn norima patraukti dėl jo veiksmų per seksualinių mažumų eitynes, kurios Vilniuje įvyko šių metų liepos 27 dieną.
Pasak policijos, P. Gražulis nepakluso pareigūnų prašymams išvengti eitynių maršruto teritorijos. Politikas pasipriešino pareigūnams, buvo sutramdytas ir suimtas.
D. Valiui paprašius atimti P. Gražulio imunitetą, pats politikas pripažino, kad nepakluso pareigūnams, tačiau patikino, kad pasiryžęs ir toliau taip daryti, kol matys „homoseksualų demonstruojamus užpakalius“.
Po generalinio prokuroro prašymo Seimas turės sudaryti laikinąją tyrimo komisiją, kuri Seimui pateiks savo siūlymą. Galutinai panaikinti Seimo nario imunitetui prireiks 71 Seimo nario balso.
Tiesa, už šiuos nusižengimus „tvarkiečiui“ dideli nemalonumai negresia. Jis gali atsipirkti pinigine bauda (nuo 300 iki 500 litų), arba blogiausiu atveju būti suimtas iki 30 parų.
Verta prisiminti, kad tai bus jau antras kartas, kai Seimas svarstys skandalingojo politiko teisinio imuniteto panaikinimo klausimą. Abu kartus priežastis yra ta pati.
2010 metais P. Gražulis analogiškai nepakluso policijos pareigūnams, peršoko eitynių maršrutą aptvėrusią tvorą. Tuomet Seimas stojo P. Gražulio pusėn ir atsisakė panaikinti parlamentaro imunitetą.
Sudaryta komisija
Seimas sudarė laikinąją Seimo tyrimo komisiją, kuri nagrinės P. Gražulio teisinio imuniteto klausimą.
Komisijos pirmininku išrinktas „darbietis“ Mečislovas Zasčiurinskas, jo pavaduotoju – Stasys Šedbaras.
Be šių žmonių į komisiją taip pat pateko Zbignevas Jedinskis, Vytautas Kamblevičius, Liutauras Kazlavickas, Albinas Mitrulevičius, Alma Monkauskaitė, Ričardas Sargūnas, Aurelija Stancikienė, Gintaras Steponavičius, Eduardas Šablinskas ir Arvydas Vidžiūnas.
Komisija įpareigota savo nutarimą pateikti ne vėliau nei iki spalio 7 dienos.