• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugėja žmonių, turinčių akmenų inkstuose, sako medikai, akmenligę vadinantys tiksinčia bomba. Tautiečius dažniau išsitirti kviečiantys gydytojai teigia jau galintys inkstų akmenis suskaldyti ir be skalpelio.

Daugėja žmonių, turinčių akmenų inkstuose, sako medikai, akmenligę vadinantys tiksinčia bomba. Tautiečius dažniau išsitirti kviečiantys gydytojai teigia jau galintys inkstų akmenis suskaldyti ir be skalpelio.

REKLAMA

„Negalvojau, kad tai inkstai. Aš staigiai pajudėčiau, pasisukčiau, aš jausčiau, kad kažkas viduje. Nesuprasdavau, kame reikalas“, – pasakoja 39-erių vilnietis Leonidas, kuriam nustatyta inkstų akmenligė.

Ligoninės urologas realybės negražina – inkstų akmenligės atvejų diagnozuojama vis daugiau.

„Kad pacientų daugėja, tai taip ir čia priežastys neaiškios. Viena iš priežasčių gali būti, kad geresnė diagnostika. Pacientai, ypač jaunesni, dažniau kreipiasi į gydytojus ir mes dažniau nustatome tuos atvejus. Kita priežastis gali būti netinkamas mūsų gyvenimo būdas – nutukimas, sėslus gyvenimo būdas, vakarietiška dieta“, – teigia gydytojas urologas Marius Anglickis.

Dar baisiau tai, kad pacientai gali visiškai nejusti besikaupiančio akmens, o pasekmės laukia sunkios.

„Akmenys yra tiksinti bomba. Tas akmuo gali pragulėti 20–30 metų, bet akmenligės priepuolis nepasireikšti, tačiau kitą dieną akmuo gali pajudėti ir sukelti didžiulius priepuolius. Eini trečiame aukšte ir girdi pacientą rėkiantį, tai jau realiai žinai, kokia diagnozė – inkstų akmenligė. Inkstų akmenų priepuolių skausmas yra vienas didžiausių“, – sako M. Anglickis.

REKLAMA
REKLAMA

Vis tik augančius akmenis inkstuose galima užčiuopti dažniau tikrinantis sveikatą. Tad žmonės turėtų nenumoti ranka ir kreiptis į gydytojus dažniau.

REKLAMA

Ultragarso operacija – tai procedūra, kai be jokio skalpelio, skausmo ir kraujo suskaldomas akmuo inkste. Operacija trunka beveik valandą. Visą procesą, kol darbuojasi dirbtinis intelektas gali prižiūrėti vienintelis gydytojas.

„Beveik iš karto galima pėsčiomis eiti namo. – Ir grįžti į darbus kitą dieną? – Na, aš dėl viso pikto pasiėmiau porą išeiginių“, – teigia vilnietis Leonidas.

Tokių operacijų per metus Vilniaus klinikinės ligoninės medikai atlieka apie tūkstantį. Ligoninė garantuoja, kad ilgiau nei dviejų savaičių laukti operacijos nereikia. O kiek ir kam kainuoja šios operacijos?

REKLAMA
REKLAMA

„Priklausomai nuo apimties tos procedūros – vėlgi nejautros klausimas... Apie 1000–1500 eurų, bet operacija yra apmokama iš Ligonių kasų“, – aiškina Vilniaus klinikinės ligoninės vadovė Aušra Bilotienė Motiejūnienė.

Tiesa, tokia operacija dažniausiai kartojama kelis kartus ir gali būti taikoma tik tuo atveju, jei akmuo inkste neviršija 1,5 cm skersmens.

„Jeigu čia susirinktų šimtas 50-mečių, tai iš jų apie 12 vyrų greičiausiai tur,ėtų akmenis“, – tikina gydytojas M. Anglickis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau nebūtinai vyrai gali prikaupti akmenų.

„Mes su žmona ir vaikais valgome daugmaž tą patį, geriame tą patį, bet aš neturėjau nė vieno inkstų akmenligės priepuolio. Mano žmona pagimdė tris berniukus ir turėjo 8 akmenis“, – pasakoja M. Anglickis.

Gydytojas pataria mažinti druskos vartojimą, valgyti daugiau citrusinių vaisių, tačiau ir tai nebūtinai garantuos apsaugą nuo akmenų inkstuose. Tad medikai pataria nebijoti dažniau tikrintis sveikatą.

Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

tv3.lt

sako priezastys neaiskios... viskas cia yra aisku, tik niekas to nenori pripazint kad covid skiepai paspartina visa sita reikala...
Skubiai kreiptis pas psichiatrą pasitikrinti sveikatos
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų