„Kiekvieną kartą, kai aš kalbu, laikausi nuostatos, kad mes esami tokie patys, savo protu, emocijomis, fiziniu kūnu. Visi žmonės yra vienodi - kiekvienas žmogus ir kiekviena būtybė trokšta laisvės ir ramybės, ir visi žmonės turi teisę į tai“, – penktadienį Vilniuje kalbėjo Dalai Lama.
Žmogui yra labai svarbu vienybės sąvoka. Visi mes esame vienodi, visi esame žmonės. Nors pats Dalai Lama turi titula ir vadinamas „jo šventenybe“, jis įsitikinęs, kad tokie ir kitokie žmonėms kasdieniame gyvenime priskiriami titulai ar rangai neretai sukuria įtampą. „Formalūs žmonių titulai sukuria įtampą, kuri priveda prie žmonių nervingumo“, – tvirtina Tibeto dvasinis lyderis. Pasak jo, labai svarbu išlaikyti žmonių vienybės sąvoką ir dvasinę ramybę.
„Žmonės kartais labai daug galvoja, kokiai grupei jie priklauso“, – teigia jis. Pasak Dalai Laimos, į pasaulį reikia žvelgti plačiau: „Žmonės per daug orientuoti į save – „aš“ „mano“, „mano grupė“, „mūsų siauras ratas“. Būtent tokiu būdu ir atsiranda barjerai tarp žmonių, sukuriamas pagrindas smurtui, prievartai, išnaudojimui. Dalai Lamos manymu, žmonės turėtų labiau gerbti vieni kitus, ir šiems neigiamiems dalykas kelias galėtų būti užkirstas.
Mes visi turime tą patį norą gyventi laimingai, realizuoti savo troškimus, ir tam reikia vienybės, įsitikinęs Dalai Lama. „Pasirūpinti kitu yra geriausias būdas pasirūpinti savimi“, – teigia Dalai Lama, paskaitą skaitęs užsidėjęs lietuvių mergaitės dovanotą apyrankę.
Taika pasaulyje atsiras tik tada, kai žmonės pradės gerbti vieni kitus. Tada dings pagrindas smurtui ir patyčioms, tvirtina Dalai Lama. Tačiau pagarbos neatsiras vien tik iš meditacijos ar maldos, reikia ir tikrų veiksmų, vidinės ramybės. „Kai žmogus bus viduje ramus, nebus pagrindo smurtui, ir bus pasiekta tvari taika“, – teigia Tibeto dvasinis lyderis. Ramybės ir taikos pagrindas yra proto ramybė, kurią ugdyti gali kiekvienas žmogus, nepriklausomai nuo religijos – tai yra kelias į sveiką protą, sveiką kūną ir sveiką bendruomenę.