• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį vykusiuose Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) mokymuose apie COVID-19 prevencijos priemones ir veiksmus įmonės UAB „Vilnika“ direktorius Rolandas Jackevičius pasakojo, ką reikia daryti įmonėje prasidėjus viruso protrūkiui ir kaip su tuo susitvarkyti. 

Antradienį vykusiuose Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) mokymuose apie COVID-19 prevencijos priemones ir veiksmus įmonės UAB „Vilnika“ direktorius Rolandas Jackevičius pasakojo, ką reikia daryti įmonėje prasidėjus viruso protrūkiui ir kaip su tuo susitvarkyti. 

REKLAMA

UAB „Vilnika“ iš NVSC sulaukusi informacijos, kad įmonėje nustatytas koronaviruso atvejis reaguoti teko žaibiškai. Buvo privaloma pasirūpinti užsikrėtusiojo izoliacija, nustatyti kontaktinius asmenis glaudžiai dirbti NVSC. 

„Praktiškai kelių valandų laikotarpyje reikėjo suorganizuoti visų įmonės darbuotojų tyrimą. Čia pasijungė Vilniaus rajono savivaldybės atstovai, kurie glaudžiai bendradarbiavo ir toliau vystantis tam atvejui, paaiškėjus, kad virusas gali būti išplitęs smarkiai už įmonės ribų, nes daugiau kaip 60% darbuotojų yra vietiniai Nemenčinės gyventojai“, – mokymu metu teigė R. Jackevičius

Iš visų 310 darbuotojų virš 90 buvo identifikuotas teigimas koronaviruso testas.

„Hospitalizuota buvo apie 40 įvairaus sudėtingumo atvejų. Turėjome apie 40 besimptomių atvejų 40. Du atvejai buvo rimti.  Vieno darbuotojo būklė buvo tokia, kad stebuklas, jog jis pasveiko.

REKLAMA
REKLAMA

Iš viso virš 90% darbuotojų reikėjo izoliuoti“, – kalbėjo įmonės direktorius. 

Įmonė visą veiklą sustabdė maždaug per 4 val., o atsistatyti ir grįžti į pradinius pajėgumus užtruko 4 savaites, todėl direktoriaus manymu prevencija ir pasiruošimas tokiems netikėtiems atvejams yra labai svarbu.

REKLAMA

Požiūris turi būti individualus 

R. Jackevičiaus teigimu kiekviena įmonė individualiai turėtų įsivertinti, kokios prevencinės priemonės jai tinkamos. 

„Įmonės vadovai ir darbuotojai geriausiai žino įmonės rizikas, kurios aktualios būtent jiems“, – teigė „Vilnika“ direktorius. 

Minėtos įmonės atveju dalį dėmesio skirti darbuotojų atvykimui ir išvykimui iš darbo. 

„Mūsų atveju daug darbuotojų dalinasi transportu ir net atvykstant jau turi dėvėti asmenines apsaugos priemones. Žmonės dažnai galvoja, kad jei įmonė reikalauja dėvėti kaukės, tą jie padarys tik atvykę prie darbovietės durų, todėl siūlyčiau visiems atkreipti dėmesį – kaip darbuotojai atvyksta į darbą ir išvyksta iš darbo“, – kalbėjo R. Jackevičius. 

REKLAMA
REKLAMA

Svarbu viską dokumentuoti 

UAB „Vilnika“ direktorius taip pat pataria dokumentuoti įmonėje vykstančius tyrimus. Tokiu būdu lengviau bus valdyti sudėtingą situaciją ir informaciją perduoti tokios įmonėms kaip NVSC. 

„Mes protokolavome darbuotojų temperatūrų matavimo rezultatus ir iškarto įvykus atvejui institucijos klausė, kaip jūs tą darėte, ar turite įrodymų. Tie protokolai, tai vienas iš svarių įrodymų, kad įmonė turi tam tikras tvarkas ir jų laikosi ir panašiai“, – teigė R. Jackevičius. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot R. Jackevičiaus taip pat svarbu analizuoti įmonės darbuotojų sergamumo rodiklius, nes pirmas užsikrėtimo atvejis gali būti daug ankščiau, nei buvo nustatytas. 

„Mes pamatėme, kad pirmi atvejai buvo nustatyti žmonėms, kurie jau buvo namie su nedarbingumu ir žiūrint atgal istoriją, matėme, kad prieš nustatant pirmą atvejį, savaitę prieš nedarbingumo lygis padvigubėjo. Tai gali būti gera indikacija, kad kažkokie procesai įmonėje jau vyksta“, – mokymu metu pasakojo direktorius. 

REKLAMA

Svarbu vesti ir asmenines darbuotojų deklaracijas apie tai, kur jie lankėsi, su kuo kontaktavo, ar kodėl jiems prireikė nedarbingumo. 

„Kas savaitę darbuotojams duodame užpildyti trumpą klausimyną, apie kontaktavimą su sirgusiais asmenimis. Taip pat, ir apie keliones į užsienį, nes svarbu žinoti tuos žmones, įsivertinti jų riziką, ar juos reikėtų izoliuoti ir panašiai. Darome apklausą ir apie nedarbingumo pobūdį, kad situaciją galėtume užkardinti nuo pat pradžių“, – teigė R. Jackevičius. 

REKLAMA

Reikia didelį dėmesį skirti darbuotojams

Prasidėjus protrūkiui įmonės darbuotojai ar jų šeimų nariai gali susidurti su didžiuliu stresu, todėl R. Jackevičiaus manymu reikia pasirūpinti darbuotojų mokymais. 

„Tai paprasčiausi mokymai apie tinkamą kaukių dėvėjimu, atstumų laikymusi, rankų plovimų ir panašiai“, – kalbėjo direktorius. 

R. Jackevičiaus manymu su darbuotojais nereikėtų nustoti komunikuoti, nes be darbuotojų įsitraukimo krizės nesuvaldysi. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Svarbu su darbuotojais nusimatyti kelius kaip mes komunikuojame: telefonu, elektroniniu paštu, medijomis ar panašiai“, – teigė R. Jackevičius

Įmonė turi būti pasiruošusi iš anksto 

R. Jackevičiaus teigimu tokiems atvejams reikia ruoštis ankščiau, nei tai vyksta. 

„Reikėtų susidaryti Covid-19 protrūkio valdymo komandą, kadangi atsiranda daug administracinio darbo. Vien pradedant žmonių statuso keitimui iš nedarbingumo į atostogaujantį, iš atostogaujančio į prastovas einančio ir t.t. Tokius pasikeitimus reikia sekti reguliariai, nes nuo to priklauso, kaip tie procesai vyksta su oficialiomis institucijomis“, – teigė UAB „Vilnika“ direktorius. 

REKLAMA

Taip pat svarbu numatyti, kaip tokiu atveju įmonė komunikuos ir su išorinėmis institucijomis. 

„Reikia pasiruošti nuolatinio komunikavimo įrankius, nes sustabdžius pilnai veiklą darbai turėtų nenutrūkti. Tai labai svarbu kai kalbama apie programas, susijusias su personalo duomenimis, finansiniais duomenimis, nes tai reikalinga norint užtikrinti teisingų duomenų pateikimą visoms institucijoms“, – mokymu metu pasakojo R. Jackevičius. 

REKLAMA

Reikėtų pasirūpinti ir tinkamu patalpų dezinfekcijos tiekėjų. 

„Patalpas galima dezinfekuoti tik tam tikromis sertifikuotomis priemonėmis su tam tikru personalu ir įmonė dezinfekavusi patalpas turi gauti sertifikatą, kad dezinfekcija buvo atlikta teisingai“, – teigė R. Jackevičius. 

„Vilnika“ direktorius taip pat pataria sudaryti visas galimybes ir darbui iš namų: „Kas gali, tas ir turėtų dirbti nuotoliniu būdu.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Protrūkis – ne pasaulio pabaiga

UAB „Vilnika“ direktorius Rolandas Jackevičius ramina, kad įmonėje įvykus protrūkiui nereikia panikuoti ir viską galima sutvarkyti. 

„Svarbiausia sklandus bendradarbiavimas su NVSC specialistais. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad labai svarbu nusistatyti konkrečius kontaktus, su kuriais įmonė bendradarbiaus“, – teigė R. Jackevičius. 

Direktoriaus teigimu viską galima sutvarkyti, tačiau tam reikia plano. 

„.Labai svarbu plano derinimas su išorinėmis institucijomis apie tai, kokias rodikliais remiantis nustatoma ar galima įmonėje veiklą atnaujinti, ar dar reikia laukti testų ir panašiai“, – kalbėjo įmonės direktorius. 

Siuvimo įmonėje „Vilnika“ protrūkis įvyko balandžio mėnesį. Dėl protrūkio buvo uždarytas visas Nemenčinės miestas. Į miestą buvo leidžiama atvykti tik čia gyvenantiems bei dirbantiems asmenims. Taip pat buvo draudžiamas asmenų išvykimas iš miesto, išskyrus gyventojų, išvykstančių dėl darbo santykių kitose teritorijose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų