Ar jūs kada susimąstėte, kodėl vakarėlyje dalyvaujant vienai moteriai aplinkiniai tarsi pasitempia, stengiasi atrodyti protingesniais, labiau išauklėtais ir net savaip geresniais. O šalia kitos, net jei ir yra jos atžvilgiu gerai nusiteikę, elgiasi bet kaip?
Tas skirtumas, kuris iš pirmo žvilgsnio gali būti net nepastebimas, sako, kad pirmoji moteris apdovanota tikros ledi bruožais, o antroji... na, ji jų tiesiog neįgijo/nepaveldėjo/neišsiugdė (rinkitės, kas kam atrodo teisingiau). Bet kas taip per bruožai ir kaip jais pasinaudoti šiuolaikiniame pasaulyje – paklausite jūs. Pabandykime atsakyti į šiuos klausimus.
Kas tokia – ledi? Nuo pradžių kreipinys į moterį „ledi“ reiškė, kas ta dama turi vyrą – lordą, ir atitinkamai, kilmingą titulą. O titulas, suprantama, ne tik privilegija, bet ir didelė atsakomybė. Nors aišku, istorija žino ir ne vieną netituluotą, bet nugyvenusią pagarbos verta gyvenimą, asmenybę. Dėl to ar ledi bruožai paveldimi, ar priklauso nuo supančios aplinkos, ar juos gali išsiugdyti valinga ir kryptinga moteris, tiesiog siekdama tokia būti, galima ginčytis.
Bet tęskime. Bėgo metai, kūrėsi naujos formacijos ir elitai, tačiau kaip nesikeistų visuomenė, joje visada buvo ir tebėra moterys, kurios pasižymi išskirtiniu orumu ir savigarba.
Būtent jų pavyzdžiui seka kiekviena mergina, kuriai gyvenimo kokybė – ne tuščias žodis. Ir kalba eina ne apie turtą ir pinigus, o apie asmenybės bruožus, kurių nupirkti negalima. Galima tik išsiugdyti. Kokie tie bruožai, skiriantys ledi nuo visų kitų? Štai klasikinis ledi portretas. Kiekvienas gali jį papildyti savomis spalvomis.
Ledi demokratiška, net moka išlaikyti distanciją
Čia svarbu nepainioti demokratiškumo su pasileidimu, o mokėjimo išlaikyti distanciją – su arogancija. Demokratiška ne ta ledi, kuri su kiekvienu kalbasi jo kalba: su rangovais – nešvankiai, su paaugliais – slengu ir t.t., o ta, kuri su kiekvienu kalba šiltai ir draugiškai.
Distanciją išlaiko ne ta, kuri pasipūtusi ir užvertusi nosį per akinius žiūri kitus, o ta, kuri bendraujant stengiasi nepatekti į dviprasmiškas situacijas. Beje, anglės vos ne svarbiausiu dalyku laiko dorumą. Juk kaip tu į kitą – taip ir kitas į tave, tai pagrindinis savigarbos principas, nuginkluojantis tuos, kurie tik ir taiko ją sumenkinti.
Ledi drausminga
Ji gerai žino, kad negalima reikalauti iš kitų to, ko pati nedarai. Todėl ji:
- Nevėluoja į susitikimą daugiau kaip 15 minučių ir ilgiau kaip tiek pat nelaukia vėluojančio.
- Susivaldo, kai nori ką nors bereikalingo leptelti ar pažadėti. Bet jei jau pažadėjo, įvykdys.
- Neverčia kitų nervintis dėl savo nuotaikų kaitos. Jos elgesys nepriekaištingas. Tačiau jei ji ką nors „iškrės“ – tai jau rimtai. Ledi neprivalo visą gyvenimą slėpti savo temperamentą.
Ledi kilni
Kas yra kilnumas? Kilnus tas, kuris gyvena ne tik dėl savęs, o tai reiškia, yra pasiruošęs duoti daugiau, nei jo prašoma, ir tikrai nepateikia sąskaitos už kiekvieną savo geros valios pasireiškimą. Ar tai naudinga kasdieniame gyvenime? Paklauskime vyrų, kurie nors mėgsta pasilinksminti su tuščiomis gražuolėmis, vis tiek veda tas, kurios moka garbingai priimti bet kokią situaciją, sugeba suprasti ir atleisti, nieko už tai nereikalaudamos.
Kaip atpažinti ledi iš išvaizdos?
Laikysena. Tiesi nugara – tai netik vidinio orumo požymis, bet atvirumas supančiam pasauliui. Išbandykite: atsistokite prieš veidrodį susikūprinusi, o po to išsitieskite, plačiai išplėskite pečius. Jaučiate skirtumą?
Sėdėsena. Ledi sugeba bet kokiomis aplinkybėmis sėdėti elegantiškai, o ne kaip nuilsusi lauko darbininkė.
Kalbos manieros. Istorija mena damų, kurių mokėjimas žavingu balsu vesti pokalbį buvo vos ne vienintelis jų privalumas. Tačiau po jų kojomis krito patys ryškiausi vyrai.
Aprangos stilius. Ne visos šiuolaikinės ledi turi tiek pinigų, kad galėtų pirkti tik tai, kas geriausia ir pažymėta žinomais vardais. Tačiau visgi yra tam tikros taisyklės:
1. Geras tonas. Tai yra rengiasi taip, kaip reikalauja vieta ir paros laikas, prancūzai tai vadina „comme il faut“ – taip kaip reikia.
2. Ledi tikrai nesirengs vulgariai, nedemonstruos pernelyg atvirai savo seksualumo. Bent jau nedarys to be reikalo.
3. Netaupys pirkdama avalynę, o geriausiu atveju, ir rankinę. Kaip tai beerzintų, bet taisyklė: batai ir ranki nė turi būti geros kokybės, o ne pigi klastotė, tebegalioja.
4. Drabužiai turi būti moteriški, suteikti išorei pasitikėjimo savimi ir gerbuvio įspūdį.
Būti ledi – reiškia visada dirbti su savimi
Yra dalykai, kuriuos ledi darys tiesiog dėl savęs, nieko iš kitų nereikalaudama:
- Rūpinsis tvarka, švara ir aiškumu viskame, kas jai pavaldu. Ji gerai žino, kad chaosą galima nugalėti. Ir stebuklingos lazdelės mostelėjimu to nepadarysi.
- Jos išorė jai – pagarba aplinkiniams. Jie jos niekada nepamatys prastos formos.
- Nuoširdžiai domėsis tuo, kas vyksta aplink ją, nepasiduodama apatijai, kuriai atėjus seka senatvė.
Žinoma, kiek žmonių, tiek ir nuomonių, bet tiek moteryje, tiek ir vyre, svarbiausia visgi yra turinys, kuris daug kuo ir apsprendžia formą. Be to, pats gyvenimas, kuris nestovi vietoje, taip pat įgyja neįtikėtinas formas, keičia tikros ledi įvaizdį. Tikra ledi – subjektyvus etalonas. Žmoguje svarbu turinys, o forma – rasis. Kai vienos žinomos aktorės paklausė, ką ji daro dėl savo formos, ji atsakė: „Aš stengiuosi ne dėl formos, o dėl turinio, taip ir užrašykite“.