• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Net ir patį prašmatniausią, žinomo architekto projektuotą daugiabutį statantys verslininkai nebėra tikri, ar pavyks parduoti visus butus.

REKLAMA
REKLAMA

Šiandien pirkėjai vengia įsigyti stogą virš galvos namuose „vaiduokliuose“, kuriuose nusimato mažai gyventojų arba neaišku, kada jie įsikurs naujame name.

REKLAMA

Nebaigti projektai – nepatrauklūs

„Gyventi šalia kaimynų yra žymiai jaukiau ir saugiau, todėl natūralu, kad žmonės mieliau renkasi būstą, kuriame, pavyzdžiui, jau gyvena apie 90 proc. visų butų savininkų“, - sakė Laura Panovienė, bendrovės „Ell Nekilnojamasis turtas“ rinkodaros direktorė.

REKLAMA
REKLAMA

Tuomet paprastai  jau būna susiformavusios bendruomenės, kaimynai vieni kitus pažįsta, tad ir naujakuriams drąsiau.

Jai antrino ir bendrovės „MG Valda“ pardavimų vadovas Mantas Umbrasas. „Nebaigtos statybos projektus pirkėjai vertina negatyviai. Prieš porą metų nauji butai buvo nuperkami per porą minučių, nesigilinant į smulkmenas, dabar ypač domimasi kokybe, aplinka, medžiagomis“, - sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bendovės „Ober-Haus“ būsto departamento vadovo Remigijaus Pletero teigimu, jau nuo 2008-ųjų vidurio pirkėjai tiesiog apatiškai žiūri į nebaigtus įgyvendinti nekilnojamojo turto (NT) projektus,  net ir patrauklios kainos nenugali jų atsargumo.

Pirkėjui aktualu ir NT vystytojo reputacija, patikimumas bei finansinė padėtis. Anot M.Umbraso, pirkėjus ypač domina mažesnio ploto pigesnis būstas.

REKLAMA

Atgimsta mainai

Pastebima, kad norinčiųjų mainytis skaičius tik auga.

„Sugriežtėjęs finansavimas ir dėl to labai užsitęsęs NT pardavimo procesas, verčia prisiminti beveik prieš dešimt metų vyravusius mainų sandorius. Dažniausiai žmonės linkę keisti didelį senos statybos būstą į mažesnį ir ekonomiškesnį“, - sakė R.Pleteras.

Jo teigimu, pasitaiko ir tokių atvejų, kai pirkėjai, manipuliuodami rinkoje vyraujančia įtampa ir sunkmečiu, būsto savininkui už parduodamą turtą siūlo ne proporcingą ir  nepagrįstą kainą, dažnai siekiančią 2000-2001 m. lygį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų