Dabar prie daugiabučių namų kur tik koks krūmas ar pakampė, visada atsiranda ir indelis benamėms katėms: gyvūnus mylintys žmonės jas šeria, o tuo besipiktinantys į juos deda nuodus. Tačiau jau kitą pavasarį net ir benamės Klaipėdos katės galės jaustis oriai: atsiras beglobių kačių šėryklos, kurių jau yra kituose miestuose.
Iš pradžių galvota, kad pakaks ženklo, informuojančio kad čia galima šerti kates. Gyventojai susipriešinę: vieniems beglobės katės – ligų nešiotojos, kurias reikia migdyti, kitiems jų gaila ir žada jas šerti toliau.
Savivaldybė stengiasi vienu šūviu nušauti du zuikius: šėryklos privalomos pagal gyvūnų gerovės įstatymą ir kartu turėtų nelikti neoficialių šėrimo vietų, kurios dabar primena šiukšlynus. Tiesa, Klaipėdos savivaldybė nori, kad visi gyvūnai būtų suregistruoti, suženklinti, tvarkingi, kad nesidaugintų. Vien šiemet Klaipėdoje sugauta kone du tūkstančiai bešeimininkių gyvūnų, pora šimtų atiduoti naujiems šeimininkams, septyni šimtai sterilizuota ir pusė tūkstančio – užmigdyta. Tad registracija ir ženklinimas padėtų greitai rasti šeimininkus.
Klaipėdoje yra 18 tokių vietų, kur gyventojai jau įpratinę ateiti kates paėsti. Vieną ženklą pastatyti kainuoja apie 80 eurų, tad nesunku suskaičiuoti, kad vien ženklai atsieis pusantro tūkstančio eurų. Planuojama, kad šėryklos bus įrengtos jau pavasarį.