Redakcijoje bandėme du neseniai pasirodžiusius „Sony Ericsson„ išmaniuosius telefonus: gracingąjį „Xperia Arc“ bei žaidimų kompiuterio „Sony Playstation„ ir mobiliojo telefono mišinį „Xperia Play“ (jo trumpa apžvalga – teksto pabaigoje).
Išmanioji arka
Kovo mėnesį pasirodęs „Xperia Arc" stebina ekrano ryškumu, korpuso forma, plonumu, fotoaparatu, tačiau turi keletą nemalonių smulkmenių, kurios ilgainiui gali įgristi.
Pagrindiniai duomenys:
* 4,2 colių 16 mln. spalvų jutiklinis ekranas su 854x480 pikselių (FWVGA) rezoliucija ir „Sony Mobile Bravia Engine" technologija;
* 1 Ghz Scorpion CPU, Adreno 205 GPU procesoriai;
* 512 MB RAM;
* 8 megapikselių vaizdo kamera su LED apšvietimu;
* Galimybė filmuoti aukštos raiškos rezoliucija (720p) 30 kadrų per sekundę greičiu;
* GPS su A-GPS;
* Akselerometras ir atstumo sensorius;
* Standartinis 3,5 mm audio lizdas;
* miniHDMI lizdas;
* Matmenys: 125 x 63 x 8,7 mm;
* Sveria 117 g.
Telefono dėželėje, be įrenginio, radome ausines su keliomis poromis atsarginių pagalvėlių, USB kroviklį ir microUSB-USB laidą. Taip pat keletą instrukcijų ir telefone įdėtą 8 GB microSD atminties kortelę. Pasigedome tik miniHDMI-HDMI laido.
Išvaizda ir korpusas
„Xperia Arc" yra itin plonas (nuo 8,7 mm iki 10 mm) ir dėl arkos formos nugarėlės atrodo stilingas. Pats telefonas vyriškai rankai nėra nei per didelis, nei per mažas ir maloniai priglunda. Tiesa, nuvylė nugarėlės dangtelio medžiaga – vietoje plastiko norėtųsi ko nors solidžiau. Taip pat mums išbandyti pateiktame modelyje ji traškėjo bei labai sunkiai nusiėmė – baisu, kad kada nesulūžtų perpus.
Priekinėje telefono pusėje yra didelis 4,2 colių ekranas, trys klavišai bei atstumo ir šviesos sensorius. Pirmasis, kalbant telefonu, išjungia liečiamą ekraną, kad kas nors nenusispaustų, o antrasis, priklausomai nuo šviesos kiekio, keičia ekrano šviesumą. Tiesa, mums jis pasirodė kiek per jautrus, nes bent kiek pavertus telefoną į šoną, ekrano šviesumas iškart pasikeičia. Taip pat telefonas ganėtinai neatsparus nešvarumams – ekranas ir korpusas greitai pasidengia pirštų antspaudais ir dulkėmis, todėl tenka nuolat nešiotis valymo servetėlę.
Nepatogumų kelia įjungimo klavišas, kuris atlieka užrakinimo ir atrakinimo funkciją. Norint tai atlikti tik viena ranka, reikia labai ilgų pirštų, nes klavišas yra telefono viršūnėlėje bei sunkokai spaudžiamas.
Naudojimas
Paspaudus įjungimo klavišą, išryškėja dar vienas trūkumas – „Xperia Arc„ itin lėtai startuoja. Todėl kol telefonas paprašys PIN kodo, teks palaukti keletą minučių. Tačiau taia ne įrenginio, o jame esančios „Android Gingerbeard 2.3“ operacinės sistemos trūkumas.
Pirmą kartą įjungę telefoną, sulauksite patogaus pagalbos gido nustatyti pagrindinius nustatymus bei telefoną susieti su visa eile internetinių paskyrų – „Google„, „Facebook“ ar „Twitter„. Tuomet pagrindiniame darbastalyje mus pasitinka „Timescape“ – įskiepis, rodantis paskutines žinutes socialiniuose tinkluose, praleistus skambučius ir kitą jums svarbią informaciją.
„Xperia Arc„ turi penkis lengvai pagal vartotojų porekius nustatomus darbastalius bei visą eilę jau įdiegtų programų. Nežinome, ar tai buvo mums pateiktos modelio problemos, bet dalies programų paleisti nepavyko. Pavyzdžiui, navigacija naudojant „Google Maps“ niekaip nesurado mūsų buvimo vietos, o „Let's Golf 2" žaidimas niekaip neparsisiųsdavo jam reikalingos informacijos. Keletą kartų pakibo ir elektroninio pašto programa, tačiau perkrovus įrenginį, ši problema išsispręsdavo. Taip pat kartais nutrūkdavo Wi-Fi ryšys ir vėl tekdavo perkrauti telefoną. Kitų problemų nepastebėjome: telefonas nesulėtėjo, nepakibo ir neišsijungė.
Telefonas palaiko „Adobe Flash 10.2„, todėl nekils problemų tiek naršant internete, tiek naudojantis „Youtube“. Pastaroji platforma vaizdo klipus rodė be problemų. Trūkstamas programas ir žaidimus itin lengva susirasti ir įsidiegti pasinaudojus „Android Market".
„Xperia Arc„ naudoja pilną virtualią (QWERTY) klaviatūrą, kuri, laikant telefoną įprastoje padėtyje, yra šiek tiek per smulki, kartais pasispaudžia keli klavišai, tačiau pavertus telefoną šonu, problema išsisprendžia. Tokiu būdų tekstą rašėme sparčiau nei su fizine pilna klaviatūra „Nokia E5“ telefone. Tiesa, įsijungti „didžiąją" klaviatūrą ne visada pavyksta arba tenka ilgokai palaukti, kol telefonas supras, kad jau paverstas kitu kampu.
Akumuliatorius, kaip ir daugelis analogiškos specifikacijos telefonų, išsikrauna ganėtinai greitai. Vidutiniškai naudojant (skambinant, rašant žinutes, naršant internete), visiškai įkrautas telefonas išsikrovė per parą.
Ekranas, garsas ir vaizdas
Telefono ekranas – puikus. Sodrios, gražios spalvos, o „Sonia Bravia Mobile Engine" technologija pagerina nuotraukų ir vaizdo klipų ryškumą ir aiškumą. Tiesa, pakeitus stebėjimo kampą, t. y. žiūrint ne visiškai tiesiai į ekraną, šie privalumai nublanksta – tekstas išlieka matomas, bet kontrastas gerokai sumažėja. Ekranas vienu metu atpažįsta kelis prisilietimus bei greitai reaguoja į paspaudimus. Esant ryškiam apšvietimui, vaizdas ekrane buvo matomas palyginti neblogai.
Fotoaparatas – irgi stiprioji „Xperia Arc„ pusė. Nuotraukų kokybė puiki, tačiau paties objektyvo ir LED blykstės vieta – ne, nes dažnai toje vietoje nevalingai atsiduria pirštai. Fotoaparatas naudoja „Exmor R“ CMOS jutiklį, kuris pagerina nuotraukų kokybę esant mažam apšvietimui. Taip pat įdiegtos autofokusavimo, veido aptikimo, vaizdo stabilizavimo, triukšmo slopinimo bei šypsenos atpažinimo funkcijos.
Dar vienas privalumas: „Xperia Arc" gali filmuoti aukšta raiška 30 kadrų per sekundę greičiu. Filmuota medžiaga – tokios pat geros kokybės kaip ir nuotraukos. Telefonas be problemų rodo į jį įkeltus aukštos kokybės vaizdo klipus.
Portalo gsmarena.com „Xperia Arc" filmuota medžiaga (mums savosios dėl suderinamumo bėdų, aprašytų žemiau, į kompiuterį perkelti nepavyko):
Telefone taip pat įdiegtas muzikos grotuvas bei FM radijas, kuris veikia prijungus ausines. Trūkumų abiejose programose nepastebėjome.
Jungtys
„Xperia Arc" palaiko Wi-Fi (b/g/n), USB v2.0 ir Bluetooth 2.1 versijas bei turi 320 MB vidinės atminties, kurią galima praplėsti iki 32GB per microSD kortelę. Taip pat jame rasime 3,5 mm audio bei miniHDMI lizdus.
Vienintelis trūkumas – nepavyko telefono sujungti su „Apple OS X„. Instrukcijoje teigiama, kad telefoną prijungus prie kompiuterio, turėtų pasileisti programinės įrangos instaliacija, tačiau tai veikia tik su kompiuteriais su „Windows“ operacine sistema. O bandant prijungti telefoną prie „OS X", nepavyko ne tik paleisti programinės įrangos instaliacijos, bet ir pamatyti duomenų, saugomų microSD kortelėje.
Išvada
Jei mėgstate fotografuoti ir filmuoti, norite stilingo mobiliojo telefono, nekreipiate dėmesio į smulkius trūkumus ir nenaudojate „Apple OS X" – šis telefonas jums patiks. Telefonas Lietuvoje kainuoja 1,5-1,7 tūkst. litų.
Žaidimai ir telefonas viename
Kovo mėnesį pasirodė ir kitas „Xperia„ serijos telefonas „Play“. Kaip jau rašėme įžangoje, tai ir išmanusis telefonas, ir žaidimų kompiuteris.
Pagrindinės šio telefono charakteristikos beveik kaip ir „Xperia Arc„. Tačiau šiame telefone rasime 4 colių ekraną, 5 megapikselių fotoaparatą be galimybės filmuoti aukšta raiška bei dar vieną kamerą priekinėje telefono dalyje. Visa kita – tas pat. „Play“ taip pat valdo „Android Gingerbeard 2.3„ operacinė sistema, todėl tiek programos, tiek vartotojo sąsaja yra tokia pati, kaip ir „Arc“. Tik atsirado keletas žaidimų programų.
Pirma, į ką atkreipsite dėmesį paėmę „Play„ į rankas, – svoris. Telefonas sveria 175 gramus, todėl ilgai laikyti vienoje rankoje – ganėtinai nepatogu. Taip pat jis beveik dvigubai storesnis už „Arc“ (119 x 62 x 16 mm), todėl nebeatrodo toks grakštus ir gražus, tačiau viso to atsisakyta dėl žaidimų galimybės.
Pastūmę ekraną prieš save pamatome standartinį „Sony Playstation" žaidimų kompiuterio pultelį, tik vietoje dviejų anologinių svirčių turime du analoginius liečiamus dangtelius. Pirmasis trūkumas: panašu, kad slankusis žaidimų valdymo dangtelis ilgainiui susibraižys; antrasis: liečiami analoginiai dangteliai itin nepatogūs naudoti. Kad ir kaip stengėmės, niekaip nepavyko priversti žaidimo veikėjo bėgti į reikiamą pusę, todėl mieliau naudojomės skaitmeniniu D dangteliu.
Telefone rasime keletą žaidimų, kurių dalį žaidėme prieš bene dešimt metų „Playstation 1„ žaidimų kompiuteriu. Pastaruosius, pasinaudojus emuliatoriumi, galima žaisti ir kitais telefonais, naudojančiais „Android 2.3“ operacinę sistemą. Dalis žaidimų yra kurti specialiai „Play„, tačiau vis tiek nesitikėkite stulbinančios grafikos. Tačiau nuobodžias minutes telefonas tikrai užpildys. Naujų žaidimų galima nemokamai atsisiųsti ir įsigyti „Android Market“ sistemoje. Gamintojas žada, kad žaidžiant telefono baterijos pakaks penkioms valandoms, bet dėl laiko stokos tiek pažaisti nespėjome.
Išvada
Jei norite išmaniojo telefono ir „Playstation Portable" hibrido – šis telefonas jums. Tačiau jei mėgstate žaisti geresnės grafikus žaidimus didesniame ekrane – žaidimų kompiuterį ir telefoną verčiau pirkite atskirai. Kaina Lietuvoje: 1,6–1,7 tūkst. litų.