Ar teko matyti tyrimą, kuris skelbia, kad lietuviams išmanusis telefonas yra tas pats, kas papuošalas? Mes, aktyvūs visų išmaniųjų telefonų galimybių naudotojai, nenorime su tuo sutikti. Štai kodėl pristatome dar vieną išmanųjį telefoną „HTC Rhyme“, sukurtą daugiausia dėmesio kreipiant į damų poreikius, bet tinkantį ir džentelmenams.
Pirmas įspūdis
Dėžė, į kurią buvo supakuotas violetinis „HTC Rhyme“, mums pasirodė itin didelė. O kai ją atidarėmė, paaiškėjo, kodėl. Būtent jos turinys nustebino itin maloniai. Visi telefonui būtini priedai, netgi tokie, kaip specialus dėklas jam, kad telefonas nesusibraižytų, buvo dėžutėje. Toks dėmesys klientui ir vartotojui – itin malonus.
Dėžėje be visų būtinų laidų, pakrovėjo ir instrukcijų radome vadinamąjį „docking station“, į kurį įdėjus telefoną šis ne tik kraunasi, bet ir gali garsiai groti muziką per įtaisytas „docking station“ šonuose kolonėles. Taip pat radome „charm'ą“ arba pakabutį, jungiamą į telefono ausinių lizdą.
Patiko ir pats „HTC Rhyme“ modelis. Švelnus paviršius, kuris, tiesa, anot naudojančių telefoną ilgėliau, vėliau nusidėvi, ryškus ir didelis, bet ne per didelis, ekranas, patogus laikyti rankoje. Telefono dydis, beje, idealiai pritaikytas moteriškai rankai, vyro rankoje šis modelis kiek smulkokas.
Įspūdį padarė ir „HTC“ pastangos vartotojus šviesti ir raginimas išnaudoti visas mobiliojo telefono galimybes. Oficialiame gamintojo puslapyje gausu vaizdo įrašų, kuriais aiškinama, kaip filmuoti, fotografuoti, dalytis vaizdais, išmaniai skambinti ir t.t.
Techninės savybės
Išmanusis HTC aprūpintas itin jautriu 3,7 colio ekranu, turinčiu 480×800 taškų raišką bei 252 taškų colyje tankį. 1 GHz procesorius ir 768 MB operatyviosios atminties (RAM) leidžia telefonui veikti pakankamai sparčiai, kad galima būtų žaisti ir žaidimus, ir sėkmingai vykdyti kelis procesus vienu metu.
Telefonas turi „Bluetooth 3.0“ jungtį, kuri leidžia duomenis iš telefono ir į jį kilnoti naudojant FTP serverį. Tą patį leidžia ir sparčiai veikiantis bevielis interneto ryšys. Integruota „HTC Rhyme“ kamera gana neblogai fiksuoja vaizdus 5 milijonų taškų raiškos kokybe, įmanoma įrašyti vaizdo įrašus 720p (HD) kokybe.
1600 mAh talpos baterija leis telefoną vidutiniškai naudoti maždaug dvi paras. Žinoma, aktyviai naršydami internete, žaisdami žaidimus, bateriją išsekti priversite gerokai greičiau.
Telefonas veikia „Android 2.3.4“ operacinės sistemos pagrindu (atnaujinama iki 4 versijos) ir turi specialiai „HTC“ kurtą „HTC Sense“ aplinką.
Be jau anksčiau minėtų priedų, kuriuos radome mūsų turėto „Rhyme“ dėžutėje, „HTC“ prie šio išmaniojo telefono prideda ir „Bluetooth“ laisvų rankų įrangą bei automobilinį garsiakalbį.
Į ką atkreipti dėmesį?
„HTC Rhyme Docking Station“ yra dalykas, kuriam verta skirti daugiau dėmesio. Šį priedą galite naudoti ne tik kaip kolonėles ir klausytis muzikos, bet ir naudoti kaip garsiakalbį tada, kai negalite atsiliepti telefoną laikydami rankose. Net jei atsitrauksite gerokai toliau nuo telefono, tiek jūs viską girdėsite puikiai, tiek puikiai girdės pašnekovas. Tai verta dėmesio ir tuo atveju, jei darbe turite atskirą kabinetą ir jo sienos – ne popierinės, ar, jei paprasčiausiai norite paplepėti tvarkydamiesi namus, gamindami valgyti.
Nepamirškite namie kartu su „HTC Rhyme“ pridėto pakabučio „charm'o“. Šis pagelbės tada, kai telefono garsą privalėsite išjungti. Įjungtas į telefono ausinių lizdą ir prisegtas ten, kur gerai matysite, jis pradės švyturiuoti, jei kas nors skambins, rašys ar jei kažką praleisite. Be to, žada gamintojas, tikrai pamiršite, ką reiškia daiktų pilnoje rankinėje nerasti skambančio mobiliojo telefono – jį rasite sekdami pakabučio virvele. Gal dėl šio pakabučio „Rhyme“ modelis buvo pradžioje pristatomas kaip „HTC Bliss“?
Filmavimas ir fotografavimas
„HTC“ ne veltui giriasi, kad „Rhyme“ apdovanotas su geriausia savo klasėje kamera. Mums itin patiko juo fotografuoti. Jautrus ekranas leidžia tą daryti vos juntamais prisilietimais, o nuotraukų kokybė – stulbinanti. Žinoma, gerai priartinę nuotrauką rasime nemažai „triukšmų“, o naktį fotografuojant be blykstės, kaip ir daugelio telefonų, nuotraukos bus ne itin kokybiškos.
Filmuodami galėsite pasirinkti HD kokybę arba filmavimą sulėtinus, vėliau turėsite progą koreguoti vaizdo įrašo pradžią ir pabaigą. Fotografuojant galima naudoti fotografavimą iki 5 kadrų per sekundę, devynias galybes meninių filtrų, kamera fiksuos veidus, o fotografuodami pasirinkę portreto funkciją leisite žmonėms nuotraukose atrodyti kiek gražiau, mat kamera padarys lygesnę ir gražesnę odą nuotraukose – tokią, tarsi būtumėte su makiažu. Mes savo ruožtu pastebėjome ir tai, kad automatinis fotografavimo režimas itin gerai išnaudoja kameros galimybes – nuotraukos tikrai pagirtinos kokybės.
Pirkti ar nepirkti?
Vienareikšmiškai į tokį klausimą atsakyti itin sunku. Tokie prietaisai, kaip išmanieji telefonai, visų pirma turėtų būti jums reikalingi iš esmės, kad nebūtumėte vienas tų, kurie „protingą“ prietaisą naudoja tik skambinimui ar žinučių rašymui. Jei jums telefono reikia tik tam, pamirškite išmaniuosius, geriau pirkite įprastą modelį – sutaupysite ir nervų, kai reikės rašyti žinutę, ir pinigų.
Visais kitais atžvilgiais „Rhyme“ puikus pasirinkimas... moteriai. Ryškus, žavus, su gausybe priedų modelis galėtų dominti ir stipriąją lytį, tačiau iš esmės tiek savo dydžiu, tiek dizainu, tiek kitais parametrais tai labai moteriškas telefonas. Rinkitės šį modelį, jei norite spartaus, gerai fotografuojančio, maloniai rankose laikomo išmanaus prietaiso ir gausybės prie jo pridedamų priedų. Tiesa, nesame tikri, ar Lietuvos mobiliojo ryšio bendrovės telefoną parduoda kartu su visais priedais, ar jų reikės ieškotis atskirai.
Jeigu jums nerūpi telefono priedai ir norite paprasčiausio spartaus ir išmanaus prietaiso, deja, „HTC Rhyme“ nuo kitų panašių specifikacijų išmaniųjų telefonų modelių skiriasi tik unikalia „HTC Sense“ aplinka.
Šio teksto autorė kartu su bendraminčiais taip pat rašo interneto tinklaraštį apie technologijas www.itbase.lt