• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors Dominika Banevič – Bgirl Nicka dar tik penkiolikmetė, bet ji jau ne vienenerius metus savo įgūdžiais drebina ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio breiko padangę. Savo sąskaitoje turinti įsimintinų pergalių mergina teigia, kad sau turi išsikėlusį kur kas didesnį tikslą – laimėti olimpines žaidynes.

13

Nors Dominika Banevič – Bgirl Nicka dar tik penkiolikmetė, bet ji jau ne vienenerius metus savo įgūdžiais drebina ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio breiko padangę. Savo sąskaitoje turinti įsimintinų pergalių mergina teigia, kad sau turi išsikėlusį kur kas didesnį tikslą – laimėti olimpines žaidynes.

REKLAMA

Nors Dominika dar labai jauna, tačiau ryžto ir užsispyrimo savyje turi daugiau, nei kas nors galėtų pagalvoti. Mergina nuolat dalyvauja tarptautiniuose čempionatuose, treniruojasi po 6 valandas per dieną ir tvirtai teigia, kad breikas – jos gyvenimas.

Po pirmųjų breiko treniruočių atrado save

Aštuonerių pradėjusi lankyti breiko treniruotes Nicka pasakojo, kad pirmą kartą apie šį šokį sužinojo atsitiktinai.

„Kai buvau penkerių, žiūrėdavau vaizdo įrašus „Youtube“ ir netyčia užtikau vaizdo įrašą su breiku. Būdama penkerių metų vaikas, nežinojau, kas yra breikas, bet mane labai nustebino šis šokis.

REKLAMA
REKLAMA

Tada pasakiau mamai, kad noriu pabandyti, nueiti į pirmą treniruotę. Pradėjau pati kartoti tuos judesius, bandyti juos atlikti panašiai. Kai man sukako aštuoneri, mama leido į pirmą treniruotę Lietuvos vaikų ir jaunimo centre ir nuo to laiko supratau, kad tai yra mano dalykas ir atradau save“, – prisiminė mergina.

REKLAMA

Šokėja atvira – tokiu savo noru mamą nustebino, tačiau po kurio laiko viskas pasikeitė.

„Jau po vienų metų treniruočių mama suprato, kad tai – mano sritis, kad aš gyvenu breiku ir pradėjo labai palaikyti. Galima sakyti, kad dabar ir mama gyvena breiku, nes irgi viską apie jį žino, domisi, visada dalyvauja kartu čempionatuose“, – džiaugėsi ji.

Anot Dominikos, Lietuvoje breikas nėra populiarus, todėl daugelis net nesupranta, kiek daug reikalauja toks sportas. Mergina pasakojo, kad breikas reikalauja itin daug ištvermės ir pasiryžimo.

REKLAMA
REKLAMA

„Jei būsi labai silpnas emociškai, tai nepavyks ilgai ištverti. Šis šokis reikalauja daug pastangų, nes iš pirmo karto čia tikrai nepavyks.

Vieną judesį gali tekti mokintis mėnesiais, kartais ir pusę metų... Reikia turėti kantrybės, užsispyrimo ir svarbiausia mylėti tai, ką darai“, – pridėjo ji.

Didžiausias tikslas – triumfas olimpiadoje

Nors mergina iškart suprato, kad breikas yra jos gyvenimo dalis, tačiau aplinkiniams tuo patikėti buvo sunku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Iš pradžių, aišku, daug kas manimi netikėjo. Jau tada turėjau didelius tikslus ir žinojau, ko noriu, bet manimi nedaug kas tikėjo. Kai laimėjau tą didelį čempionatą Slovakijoje, tai visi labai nustebo, nes nesitikėjo, kad aš galiu laimėti tokio lygio čempionatą.

Nuo tada padidėjo ir tikėjimas, ir spaudimas. Kai pirmą kartą laimi, kiekvieną kartą visi tikisi kažko naujo, kažko dar geresnio, jeigu jau vieną kartą laimėjai, tikimasi, kad apginsi savo titulą“, – kalbėjo ji.

REKLAMA

Jau visai greitai breikas pirmą kartą žaidynių istorijoje pasirodys 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Nepaisant to, Nicka iškart žvalgosi į viršūnes – mergina nori ne tik sudalyvauti, tačiau ir laimėti.

„Tai yra pagrindinis mano tikslas dabar ir esu labai susikoncentravusi į tai. Kiekvieną dieną gyvenu su mintimi apie olimpines žaidynes, kaip ir dauguma kitų sportininkų.

Liko pusantrų metų, atrankų procesas jau prasidėjo ir aš esu ketvirta pasauliniame olimpiniame reitinge. Breikas debiutuos olimpinėse žaidynėse, o aš noriu įsirašyti į istoriją“, – ryžtingai kalbėjo sportininkė.

REKLAMA

Tiesa, mergina nori išgarsinti ne tik savo vardą, tačiau ir išpopuliarinti šią sporto šaką mūsų šalyje:

„Daug žmonių domisi tokiomis sporto šakomis kaip bėgimas, plaukimas, lengvoji atletika, bet breikas dar neturi tokio didelio susidomėjimo. Mano tikslas ir yra pakelti Lietuvos breiko lygį ir padaryti taip, kad jis atsidurtų šalia kitų sporto šakų populiarumo prasme“, – teigė ji.

Sulaukia palaikymo ir mokykloje

Visai neseniai Dominika Tokijuje, „Undisputed Masters“ serijos breiko turnyre iškovojo auksą, o po keleto dienų keliaus į kitą čempionatą Brazilijoje, tačiau merginos sąskaitoje yra jau ne vienas rimtas pasiekimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar 2021 m. Slovakijoje „The Legits Blast“ serijos turnyre, būdama 14 metų, mergina nukovė pirmą vietą suaugusiųjų kategorijoje. Dar dvi pergales sportininkė laimėjo ir pernai Jungtinėje Karalystėje bei Japonijoje. Visgi mergina pasakojo, kad svarbiausias pasiekimas jai buvo pats pirmasis.

„Tada pirmą kartą sudalyvavau užsienyje prestižiniame breiko čempionate ir laimėjau suaugusiųjų kategorijoje, nors man buvo 14 metų. Tai – įsimintiniausias ir ryškiausias momentas, nes tai buvo mano pirmas didelis čempionatas.

REKLAMA

Nuo to viskas prasidėjo, visos kelionės ir kelias į suaugusiųjų kategorijos viršūnę. Tai buvo momentas, kai mane pripažino, nes pamatė, kad laimėjau pirmą vietą“, – dalinosi pašnekovė.

Nenuostabu, kad norint gauti tokius titulus, reikia įdėti daug darbo, todėl Dominika treniruojasi kasdien po 6 valandas, o savaitgaliais – net ir daugiau. Kyla klausimas, kaip visus turnyrus ir treniruotes jai pavyksta suderinti su mokykla?

„Su mokslais pavyksta viską suderinti dėl to, kad yra supratimas iš mokytojų ir mokyklos direktoriaus. Jie supranta, kad breikas man – pirmoje vietoje, kad dažnai išskrendame į čempionatus kitose šalyse ir man tai yra svarbu.

REKLAMA

Dabar prasidėjo atranka į olimpines, tai tas palaikymas iš mokyklos yra ir jei kartais nespėju padaryti namų darbų, tai manęs niekas stipriai nekaltina. Su mokslais spėju ir pažymiai pakankamai geri“, – džiaugėsi šokėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų