• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Specialusis žvalgybos padalinys „Angely“ (angl. „Angelai“) iš laikinai okupuoto Krymo išgelbėjo Rusijos FSB persekiojamo karinių jūrų pajėgų karininko šeimą. Tai pranešė Ukrainos karinių jūrų pajėgų spaudos tarnyba.

Specialusis žvalgybos padalinys „Angely“ (angl. „Angelai“) iš laikinai okupuoto Krymo išgelbėjo Rusijos FSB persekiojamo karinių jūrų pajėgų karininko šeimą. Tai pranešė Ukrainos karinių jūrų pajėgų spaudos tarnyba.

REKLAMA

Pažymima, kad karininko šeima buvo priversta palikti pusiasalį dėl Rusijos federalinės saugumo tarnybos persekiojimo, skelbia portalas „112.ua“.

Išsami informacija apie specialiąją operaciją

,,Rugsėjo 18 d. okupantai sulaikė visą šeimą, kurią sudarė karininko tėvai, sesuo ir nepilnametė dukterėčia. Jie buvo laikomi neteisėtai ir tris dienas jiems buvo daromas psichologinis spaudimas, grasinant kankinimais. Okupantai tikėjosi tokiu būdu priversti Ukrainos pareigūną bendradarbiauti“, – teigiama tolesnėje informacijoje.

Rugsėjo 20 d. su sąlyga, kad Ukrainos karininkas per artimiausias penkias dienas susisieks su FSB darbuotojais, šeima buvo paleista. Priešingu atveju šeimai buvo grasinama ilgalaikiu įkalinimu.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau karininkas apie situaciją pranešė Ukrainos karinių jūrų pajėgų vadui Oleksijui Neižpapai. Dėl to Karinės jūrų pajėgos nusprendė į specialiosios operacijos planavimą ir vykdymą įtraukti specialųjį žvalgybos padalinį „Angelai“.

REKLAMA

Karinių jūrų pajėgų spaudos tarnyba pabrėžia: „Operacija buvo suplanuota visiškai slaptai, įvykdyta greitai ir sėkmingai užbaigta. Šeima buvo evakuota tiesiai okupantams po nosimi“.

„Angelai“ evakavo ir daugiau asmenų

Spaudos tarnyba pridūrė, kad iš viso specialusis žvalgybos padalinys „Angelai“ jau evakavo 73 asmenis, tarp kurių buvo ir civilių, ir kariškių.

Priminsime, kad trijose Charkivo srities Kupjansko rajono bendruomenėse buvo priimtas sprendimas dėl privalomos 269 vaikų evakuacijos. Apie tai pranešė Charkivo karinės administracijos vadovas Olehas Syniehubovas.

REKLAMA
REKLAMA

Regiono karinė administracija pareiškė, kad visiems evakuotiesiems bus suteikta materialinė pagalba iš tarptautinių partnerių, pavyzdžiui, JT, taip pat humanitarinė, psichologinė ir teisinė pagalba.

Kenčia šimtai Krymo gyventojų

Ukrainos žmogaus teisių bendruomenė mano, kad Krymo ir kitų Ukrainos teritorijų deokupacija yra būtina siekiant sustabdyti sistemingus Rusijos Federacijos vykdomus žmogaus teisių pažeidimus. Jie ragina kitas šalis laiku ir pakankamai paremti Ukrainą laiku tiekiant ginklus ir karinę įrangą šiam tikslui pasiekti, skelbia portalas „Zmina“.

REKLAMA

Ukrainos prezidento misija Krymo Autonominėje Respublikoje stebi vadinamuosius teismus laikinai okupuotame Kryme. Vien iš jų posėdžių buvo žinoma apie mažiausiai 847 Krymo gyventojų pasipriešinimą pusiasalyje.

Šiems asmenims gresia persekiojimas skiriant baudas arba administracinį areštą, trunkantį apie 15 dienų. Okupacinė valdžia vis dažniau perkvalifikuoja šias bylas, dėl to keliamos baudžiamosios bylos ir ilgesnės laisvės atėmimo bausmės.

REKLAMA

Už ką ukrainiečiai yra persekiojami?

Laisvoje Ukrainos kontroliuojamoje teritorijoje valstybės vėliavos demonstravimas ar geltonos ir mėlynos spalvos manikiūras gali atrodyti įprastas dalykas. Dainuoti ukrainietiškas dainas ir dalyvauti ukrainietiškose šventėse taip pat yra įprasta. Tačiau Krymo totoriams ir politiniams ukrainiečiams Kryme tokie veiksmai sukelia persekiojimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nepaisydami šio pavojaus, žmonės tęsia šiuos pasipriešinimo veiksmus nuo pat plataus masto invazijos pradžios. Portalo „Zmina“ žurnalistai kalbėjosi su daugybe asmenų, kurie dėl aktyvaus persekiojimo buvo priversti palikti pusiasalį. Kai kurie, su kuriais buvo kalbėtasi balandžio mėnesį, vėliau įstojo į Ukrainos ginkluotąsias pajėgas.

Tai unikalios istorijos. Krymo gyventojai persekiojami už tatuiruotes su Ukrainos simbolika, už Ukrainos vėliavos iškėlimą virš Romano Košo ar Sevastopolio, už ukrainietiškų dainų dainavimą ir už tai, kad mokytojai savo mokiniams paleidžia „Bairaktarą“.

REKLAMA

Kodėl šis pasipriešinimas auga?

Pasipriešinimas yra tiesiogiai susijęs su Ukrainos ginkluotųjų pajėgų veiksmais prie Kerčės tilto, Rusijos laivyno būstine Sevastopolyje ir karinėmis bazėmis Krymo pusiasalyje. Krymo gyventojai tampa šių įvykių liudininkais, o tai kursto jų pasipriešinimą.

Jie mato, kad Ukraina kovoja dėl Krymo ne tik politiniu ir diplomatiniu, bet ir fiziniu bei kariniu lygmeniu. Dėl skirtingų aplinkybių iki 2022 m. to nebuvo.

REKLAMA

Be to, pasipriešinimas didėja, nes deokupacija buvo įtraukta į pusiasalio deokupacijos ir reintegracijos strategiją. Nors diplomatinė politika buvo pagrindinis Ukrainos teritorijų išlaisvinimo mechanizmas, jie niekada neatmetė ir karinio elemento. Kai Ukrainos ginkluotosios pajėgos pasiekia vis daugiau laimėjimų, pasipriešinimas didėja. Jis nesustoja net vienai dienai.

„Tai iš tiesų yra mūsų žemė“

Yra stebima daugybė persekiojimo bylų vadinamuosiuose „teismuose“, įskaitant neteisėtą teismą okupuotame Armianske. Žmonės stabdomi, tikrinami FSB pareigūnų pagal „filtravimo priemones“ ir sulaikomi, jei jų telefonuose ar užrašų knygelėse randama kas nors, kas susiję su Ukraina. Tokių atvejų yra daugybė, ir yra būtina kalbėti apie tuos, kurie kenčia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Portale „Zmina“ rašoma: „Viena iš mūsų nuolatinių priemonių – demonstruoti šį pasipriešinimą. Vasario 26-ąją, Krymo pasipriešinimo dieną, Krymo platformos nacionaliniame biure atidarėme parodą „Lomikamin“ (ukr. „Uolaskėlė“). „Uolaskėlė“ – tai gėlė, minima Lesios Ukrainkos, daug laiko praleidusios Kryme, poezijoje. Ši gėlė prasiskverbia pro akmenį, auga atšiauriomis sąlygomis“.

„Kalbame ir apie moteris, kurios priešinasi Kryme. Iš šių paminėtų 847 atvejų 41 proc. sudaro moterys. Šis pasipriešinimas patvirtina, kad Krymas yra Ukraina. Kaip galingos moterys Ukrainoje dalyvauja savanorių judėjime, ginkluotosiose pajėgose ir politikoje, taip moterų pasipriešinimas Kryme rodo stiprų Ukrainos valstybės ir Krymo pusiasalio ryšį, – pažymima „Zmina“. – Tai iš tiesų yra mūsų žemė. Pasipriešinimas įrodo, kad čia gyvena mūsų žmonės. Jie ir toliau priešinasi. Įdomu tai, kad nors pačioje Rusijoje „Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų diskreditavimo“ atvejų mažėja, Kryme jų daugėja“.

rašistams vienas kelias - Hagos tribunolas ir ilgi metai už grotų
Fsb tai teroristinė organizacija. Jie palaiko Ukrainos okupaciją ir persekioja, naikina ujrainiečiys. Fsb klapčiukai turėtų būti persekiojami ir naikinami bet kur. Jų lizdai tai teisėti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų raketų ir dronų taikiniai. O kiekvienas Fsb narys vertas kulkos į galvą. Nes palaiko agresyvią, okupacinę doktriną, valdžią.
Pirma pagrobė, po to paleido kai pažadėjo... Tikra operacija "Y".
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų