Pataisas teikiantys Seimo nariai teigia, kad degalinėse parduodama tik 2 proc. alkoholio ir tuo pat metu teigiama, jog draudimas prekiauti degalinėse esą reikšmingai įtakotų nelegalią rinką.
Lietuviškų degalinių sąjungos vykdomasis direktorius Vidas Šukys „Žinių radijo" laidoje „Atviras pokalbis“ teigė, jog alkoholio kontrolės įstatymo nuostata, pagal kurią nuo kitų metų degalinių stacionariose parduotuvėse nebebus galima prekiauti alkoholiniais gėrimais, sukuria nelygias konkurencines sąlygas:
„Degalinės, kaip atskiras prekybos alkoholiu taškas, yra sureikšmintas. Juk alkoholis - tai tik viena iš papildomų prekių, kuriomis prekiauja ir kitos eilinės parduotuvės. Esame išskirti, kaip vienas rinkos sektorius, iš bendros prekybos alkoholiu. Toks apribojimas gali lemti darbuotojų atleidimus, apyvartos sumažėjimą. Jis duos tam tikrą ekonominę žalą“.
Jo neįtikina teiginiai, kad, uždraudus degalinėse prekiauti alkoholiu, esą sumažės svaigalų prieinamumas:
„Degalinės modernizuojamos, nemažai investuoja. Jos tampa tampa tikromis saugos salelėmis,ypač nuošalesnėse vietose. Čia atvažiavęs žmogus gali gauti tam tikrą pagalbą, reikalui esant,paskambinti telefonu. Čia galima nusipirkti ir maisto, gaiviųjų gėrimų. Antra vertus, ir tabako gaminiai, ir alkoholis degalinėse kainuoja žymiai brangiau. Mes pasisakome už tai, kad būtų kovojama su besaikiu alkoholio vartojimu, bet svarbu, kokiomis priemonėmis tai daroma. Beje, degalinėse yra daugiau saugos elementų, stebint alkoholio pardavimą, sakysim, nepilnamečiams, nei kaimo parduotuvėse ar kai kuriuose prekybos centruose. Deja, mūsų valstybėje dažniausiai klausimai, kurių negalima išspręsti kitu būdu, sprendžiami draudimais. Kuo daugiau bus tokių draudimų, tuo tamsesnis bus tas nelegalios prekybos alkoholiu šešėlis“, – teigė V. Šukys.