Dar prieš susipažindamas su Monika, Soliaris į atliekų tvarkymą nežiūrėjo rimtai.
„Mano buvo šiukšlių nerūšiavimas, ir aš gavau velnių už tai“, – juokdamasis prisiminė atlikėjas.
Išmokė vyrą tvarumo
Monika nuo pat pradžių skatino vyrą rūšiuoti atliekas, o jų santykių pradžioje net neapsiėjo be griežtesnių pamokų.
„Prie konteinerio priėjom, o ten atskirai popierius yra, atskirai mišrios atliekos, stiklas ir taip toliau, o jis paėmė ir bet kur išmetė. Aš sakau: „Kur tu čia meti?“ – atviravo Monika.
Vyras pridūrė: „Iš D raidės buvo žodis. [...] Buvau apšauktas, buvo paklausta, ar aš ne deb**as“, – juokėsi vyras.
Šis įvykis privertė Soliarį susimąstyti. Jis suprato, kad net maži pokyčiai, tokie kaip atliekų rūšiavimas, gali turėti didelę įtaką.
„Aš kažkaip niekad nežiūrėdavau, aš galvodavau, va, yra trys konteineriai, kuris tuštesnis, į tą ir išmesiu. Ir labai dėl to gailiuosi, kad taip darydavau, nes gavau nuo žmonos pylos, kad reikia skaityti, kas ant konteinerių parašyta ir reikia rūšiuoti“, – sako vyras.
Monika jam paaiškino, kad jei jis pats nerūšiuos atliekų, už jį tai turės daryti maisto atliekų rūšiavimo cechuose dirbantys žmonės. Tai privertė Soliarį susimąstyti, vyras prisiminė, kad pats kartą yra matęs, kaip sąvartynuose žmonės dirbą šį darbą, todėl dabar stengiasi kur kas atidžiau rūšiuoti.
„Jeigu mes tai darysim, bus tiems žmonėms mažiau darbo ir mažiau žalos. Tai supratau, kad man nieko nekainuoja paskaityti ir išmesti. Ta prasme, čia sekundės reikalas“, – pabrėžė atlikėjas.
Tvarumas kasdieniame gyvenime
Pora į kasdienybę taip pat įtraukė tvaresnius sprendimus. Kai kraustėsi į bendrus namus, jie nesirinko naujų baldų, o esamus tiesiog atnaujino. Be to, apsipirkinėdami stengiasi vengti nereikalingų pakuočių ir plastikinių maišelių.
„Aš kokią morką taip tiesiog įmetu, žinau, kad gal nehigieniška, bet aš geriau nenaudoju plastikinio maišelio ir viską metu tiesiog į krepšelį, arba dedu viską į vieną maišelį, jeigu ten jau labai daug. Pardavėjos nebūna itin patenkintos, kad visi skirtingi vaisiai, daržovės tame pačiame maišelyje, bet aš jų tiesiog nenaudoju daug, nes aš nenoriu prisidėti prie plastiko eksploatacijos“, – dalijosi Soliaris.
Monika pridūrė, kad mažesnis vartojimas ir apgalvotas pirkimas yra ne tik ekologiškesnis, bet ir praktiškas sprendimas.
„Stengiamės neiti į parduotuvę, kai būnam alkani“, – sakė ji.
Kelionių įspūdžiai apie tvarką pasaulyje
Pora mėgsta keliauti ir pastebi skirtingų šalių požiūrį į tvarką bei atliekų tvarkymą. Šveicarija ir Dubajus jiems pasirodė esą pačios švariausios vietos, o netvarkingiausia šalis – Indija.
„Ten siaubingai daug šiukšlių, plastiko, viskas iš eilės – žuvys išmirusios upėje ir panašiai. Baisu“, – pasakojo Soliaris.
Laidos pabaigoje Soliaris paragino visus susimąstyti apie savo atsakomybę dėl planetos ateities.
„Manau, kad visi žmonės turėtų susimąstyti, paskirti kažkiek tai tam laiko, nes mums gi rūpi, kur gyvens mūsų vaikai, mūsų vaikų vaikai. Būkime atsakingi“, – ragino atlikėjas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!