Į Seimo posėdį renkasi parlamentarai, bet tarp jų Monikos Navickienės nematyti. Kur ji – nežino ir partijos kolegos. M. Navickienės nėra ir kabinete, jos patarėja – nekalba.
Trečiadienį teisėsauga sulaikė M. Navickienės vyrą Mindaugą. Kartu ir jo verslo partnerius, prieštaringos reputacijos Vilhelmą Germaną ir Ievą Trinkūnaitę. Tiek jų, tiek Navickų namuose atliktos ir kratos, vykdomas tyrimas dėl internetinių mokėjimų „Foxpay“ platformos veiklos.
„Nepamirškime, apie ką kalbame. Kalbame apie platformą, kur Viešųjų pirkimų tarnyba pasakė, galimai 7 kartus yra įkainiai užkelti, o valstybės rinkliavos, įsipareigojimai, kur žmonės neturi alternatyvų, per tą platformą buvo renkami. Tai kas čia yra? Sisteminė korupcija, ar čia tikrai nieko tokio ir mes nieko bendro neturime su politikais? Akivaizdžiai tai yra“, – teigia „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis.
Bendrovė „Foxpay“ aptarnauja elektroninius mokėjimus, įmonė priklauso Ievai Trinkūnaitei. Anksčiau joje dirbo ir pats Mindaugas Navickas. O šiemet paaiškėjo, kad bendrovė su valstybine Skaitmeninių sprendimų agentūra buvo sudariusi paslaugų sutartį, pagal kurią „Foxpay“ valstybei pritaikė gerokai didesnius įkainius, nei juos taiko privačiam verslui.
„Klientas permoka, permoka ir valstybė. Vienas dalykas. Kitas dalykas, kuris ryškėja, pagal nesamus kriterijus, jų nėra paprasčiausiai šiuo metu kriterijų, pagal kuriuos buvo priimtas sprendimas, kad „Foxpay“ po metų be konkurso vėl pratęs sutarties galiojimą“, – sako Seimo antikorupcijos komisijos pirmininkas Algirdas Stončaitis.
Šimonytė: neturiu informacijos, kad TS-LKD nariui būtų pareikšti įtarimai
„Foxpay“ valstybinę sutartį nagrinėja ir Seimo antikorupcijos komisija. Jos pirmininkas sako, kad gyventojų permokos siekia šimtus tūkstančių eurų.
Skaitmeninių sprendimų agentūra pavaldi Ekonomikos ir inovacijų ministerijai.
„Mes reikalaujame iš agentūros atsakymų, kokios ten buvo procedūros ir kas ten vyko, kiek man yra žinoma, ten tų apskritai paslaugų tiekėjų nėra Lietuvoje daug, čia vos ne pagrindinė įmonė, tai matyt ir tai yra, bet tų atsakymų tikrai reikia ir ne tik Antikorupcijos komisijai, bet ir man, ir manau visiems Lietuvos žmonėms“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Ministrė atsakymų dar laukia, nors istorija į viešumą išlindo dar gegužės pabaigoje. Paklausta, ar tai yra normalu valstybėje pusmetį laukti atsakymų, kodėl ir kaip buvo sudaryta tokia sutartis, premjerė Ingrida Šimonytė atsakė, kad tai nėra normalu: „Nėra, turbūt, normalu, bet, man atrodo, kad ta sutartimi čia jau domisi visi, kas netingi ir ta sutartis yra pasibaigusi“.
I. Šimonytė, kuriai M. Navickienė buvo viena artimiausių bendražygių, aiškina, kad šis skandalas ir net teisėsaugos sulaikymai niekaip nesusiję su pačia M. Navickiene.
„Aš neturiu jokios informacijos, kad kokiam nors Tėvynės sąjungos politikui, esamam, buvusiam, ar būsimam, būtų pateikti kokie nors įtarimai, ar kad jie turėtų kokį nors procesinį vaidmenį tame ikiteisminiame tyrime“, – sako I. Šimonytė.
FNTT, kuri ir sulaikė Navicką, Trinkūnaitę bei Germaną, visas užklausas adresuoja generalinei prokuratūrai, o ji visuomenei nieko neaiškina. Nuo žurnalistų net nuslėpė informaciją, kad prokuroras prašys sulaikytuosius suimti ilgesniam laikui. Įtariamųjų teisėsauga net nevežė į teismą, kur jų laukė TV3 žinios, jie buvo prijungti nuotoliniu būdu.
Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.