A. Palšytė liko per vieną vietą nuo finalo, su 1.89 m (1.76/1 1.81/1 1.85/1 1.89/3 1.92/xxx) rezultatu ji užėmė tryliktą vietą. Į finalą patenka sportininkės įveikusios normatyvą (1.92 m) arba 12 geriausių šuolininkių į aukštį.
Visgi po savo pasirodymo kvalifikacijoje A. Palšytė dar ilgai diskutavo su arbitrais, o sugrįžusi bendrauti su žurnalistais dar buvo nepraradusi vilties dėl finalo.
Sportininkė aiškino, kad ji ir graikė Tatiana Gusin galėjo patekti į finalą net ir neįvykdžiusios normatyvo.
6 sportininkės kvalifikacijoje įveikė normatyvui reikalingą 1.92 m aukštį, o ar 8 dalyvės įveikė 1.89 m aukštį, bet pagal bandymų skaičių į finalą pateko tik 6 iš jų. A. Palšytė su Graikijos atstove, kurioms prireikė 3 bandymų 1.89 m aukštyje, liko už borto.
Po tokios sumaišties abi minėtos sportininkės pateikė protestą, tačiau šeštadienio vakarą pati sportininkė sakė, kad vilčių varžytis finale – praktiškai nebėra.
Oficialiame finalo starto sąraše A. Palšytė įrašyta kaip laukianti sportininkė, kuri užimtų vietą, jei kita lengvaatletė nuspręstų nestartuoti. Tiesa, tokia taisyklė yra įtraukta visose rungtyse.
„Kiek man žinoma – visos dalyvaus. Švedė turi didelių problemų su keliu, bet net ir su viena koja vis vien šokinės, manau. Tai vilties procentas yra, bet iš esmės – reikia būt realistais“, – trumpai situaciją aptarė sportininkė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!