Šiuo metu Arvydas negali valdyti savo kojų, todėl sėdi neįgaliojo vežimėlyje. Kol kas tolimesnis gydymas nėra aiškus. Kaip pats vyras sako, jis yra visiškoje nežinioje.
Išdavė vienas simptomas
„Viskas prasidėjo 2023 metų lapkričio 17 dieną, kai pajutau pirmuosius simptomus. Man pradėjo paralyžiuoti dešinę ranką. Ji atrodė kaip mano, bet kartu buvo tarsi ne mano. Toks keistas jausmas“, – prisimena Arvydas.
Iš pradžių jis manė, kad problemą sukėlė nepatogi padėtis kelionėje autobusiuku Egipte, kur šeima lankėsi prie piramidžių. Vyras manė, kad kažką užspaudė, nes nepatogiai sėdėjo. Tačiau tikėjo, kad tai praeis, bet simptomai tik stiprėjo.
„Grįžęs namo pjoviau žolę traktoriuku. Kai apsukau antrą ar trečią ratą, pradėjo nutirpti tos pačios pusės koja. Nulipau nuo traktoriuko, pasivaikščiojau – atsistatė. Bet kai vėl sėdau vairuoti, nutirpimas tapo dar baisesnis. Nusprendžiau imtis veiksmų – paskambinau pažįstamam gydytojui, kuris patarė važiuoti į ligoninę ir atlikti kompiuterinę tomografiją“, – pasakoja bitininkas.
Atlikus tomografinį tyrimą, Arvydui buvo aptiktas auglys smegenyse. Gydytojas jam pasakė: „Radau smegenyse darinį, ir tas darinys yra 5,2 centimetro dydžio“. Auglys pradėjo spausti aplink smegenis ir dėl to vyrui prasidėjo traukuliai. Penktadienį Arvydas buvo paguldytas į ligoninę, o jau trečiadienį išvežtas į Kauno klinikas.
Kauno klinikose trečiadienį buvo atlikta smegenų operacija, kurios metu auglys buvo pašalintas. Po savaitės ligoninėje Arvydas gruodžio pradžioje sužinojo oficialią diagnozę: ketvirtos stadijos glioblastoma – viena iš agresyviausių smegenų vėžio formų. „Tai yra vienas iš baisiausių vėžių. Nors operacija buvo sėkminga, tačiau vėliau man prasidėjo dar didesni iššūkiai.“
„Po operacijos prasidėjo intensyvi radioterapija. Švitinimai truko visą žiemą. Praktiškai pragyvenau Kaune, nes nenorėjau gydytis Šiauliuose – pradėjau Kaune, tai ir norėjau ten pabaigti“, – pasakoja Arvydas.
Auglys atsinaujino
Švitinimai vyko kasdien, o po jų Arvydas grįžo namo vasario pabaigoje. Tuo metu viskas atrodė gerai. Grįžęs dirbo bitynuose, vaikščiojo, vairavo.
Vasarą atlikus magnetinio rezonanso tyrimą paaiškėjo, kad auglys vėl atsinaujino. Po 4 mėnesių tyrimai parodė, kad yra metastazės smegenėlėse – tiek kairėje, tiek dešinėje pusėse. Ataugęs ir pagrindinis auglys, o stubure taip pat atsirado metastazės. Dėl to dabar vyras sėdi neįgaliojo vežimėlyje.
„Rugsėjo 14 dieną praradau galimybę vaikščioti. Kai gulėjau ligoninėje, dar galėjau vaikščioti, bet po savaitės viskas pasikeitė. Vaikščiodamas po kiemą supratau, kad man pinasi kojos, o kai tai įvyko, išsikviečiau greitąją pagalbą, jie išvežė mane į ligoninę. Padarė stuburo tomografiją ir aptiko vieną auglį, o paskui ir kitą“, – prisimena šiaulietis.
Tyrimai patvirtino, kad auglys metastazavęs į stuburą. Pirmadienį jam atliko skubius magnetinius tyrimus, ir paaiškėjo, kad auglys metastazavęs į stuburą. Po to atliko PET tyrimą (diagnostikos metodas, kai, fiksuojant radioaktyvių medžiagų susikaupimą, paciento organizme galima įvertinti funkcinius vidaus organų pakitimus – aut. past.), bet atsakymo dar neturi.
Per 5 dienas prarado gebėjimą vaikščioti
„Viena iš didžiausių problemų – greitas gyvenimo pokytis. Ligoninėje per 5 dienas praradau gebėjimą vaikščioti. Dabar esu neįgaliojo vežimėlyje ir net paprastos kasdienės užduotys, kaip nueiti į tualetą, tapo iššūkiu. Dėl laiptų negaliu nueiti į tualetą, iš vežimėlio atsisėsti ant sofos be problemų, kai žmona darbe, niekas negali man padėti“, – su apmaudu kalba Arvydas.
Gydymas sudėtingas. Vyrui gydytojai pasakė, kad su peiliais ir skalpeliais jo atveju operuoti nebegalima, todėl dabar ieško kitų būdų. Vienas iš variantų yra gama peiliai, tačiau stuburo metastazių gydymas Lietuvoje nėra paprastas: gama peiliais galima gydyti smegenis, bet stuburo – ne.
Arvydas svarsto galimybę gydytis Siguldoje, kur veikia mokama klinika, bet šiuo metu vyras laukia PET tyrimo rezultatų ir gydytojų atsakymų.
„Rašiau keliems gydytojams, laukiu atsakymų. Nesu tikras, ką daryti, nes viskas įvyko taip staigiai. Man neskauda galvos, nesvaigsta, rankos neatimtos, mąstau ir kalbu normaliai, bet kad praradau gebėjimą vaikščioti – man protu nesuvokiama.“
Teko atsisakyti bičių
Nepaisant sunkumų, Arvydas išlieka aktyvus bitininkų bendruomenėje. Arvydas yra žinomas bitininkas Lietuvoje, yra nufilmavęs daug filmukų apie bitininkystę. Tačiau dabar turi parduoti visas savo bičių šeimas, nors inventoriaus ir avilių dar neparduoda.
„Vaikai dar per maži, kad nuspręstų, ar nori tęsti šį amatą. O gal ir pats dar atsistosiu ant kojų, pradėsiu iš naujo, tik nebe taip intensyviai“, – tikisi bitininkas.
Bendruomenė palaiko Arvydą ne tik morališkai, bet ir finansiškai. Arvydas pasidalino įrašu bitininkų grupėje „Facebook“, kur išdėstė visą situaciją ieškodamas naujo šeimininko bitėms, tačiau žmonės pradėjo aktyviai komentuoti, prašyti jo banko sąskaitos, kad galėtų prisidėti finansiškai prie gydymo. Gydymas brangus, o imunoterapijos su dendritinėmis ląstelėmis kainuoja dešimtis tūkstančių eurų.
„Tai ne mano kišenei. Aš net nežinau, kiek gydymas kainuos, bet tikiu, kad gydytojai ras būdų padėti. Ką daugiau galiu daryti? Labai tikiuosi, kad pasveiksiu. Tikiu gydytojais, kad jie turi galimybes mane pagydyti“, – vilties nepraranda Arvydas.
Norintys ir galintys prisidėti gali tai padaryti:
Arvydas Mockevičius
LT55 7044 0600 0790 9943
Paskirtis: PARAMA
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!