O štai legendinis krepšininkas, konservatorius Sergejus Jovaiša nusprendė, kad jam trijų kadencijų politikoje – daugiau nei gana, kaip ir jo kolegai Matului, Seime praleidusiam 24 metus. Seimūnai neslepia sentimentų – sako pasiilgs ir kolegų, ir ginčų, ir net streso.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
„Gimė ne vienas projektas, strategija, ne viena idėja, tai tam tikra nostalgija yra“, – sakė buvęs Seimo narys Antanas Matulas.
24 metus Seime praleidęs konservatorius, Sveikatos reikalų komitetui vadovavęs Antanas Matulas po truputį ruošiasi atsisveikinti su savo darbo kabinetu.
„Apsisprendžiau, kad užtenka. Kad kitas žmogus galbūt kažką atneš naujo“, – pareiškė A. Matulas.
Matulą vienmandatėje apygardoje žmonės į Seimą išrinko 6 kartus iš eilės, galėjo dabar bandyti ir 7-tą, tačiau nebandė, ėjo į rinkimus tik pagal sąrašą ir pagal jį į Seimą nepapuolė.
„Mano pavaduotojas buvo Remigijus Žemaitaitis pakankamai ilgą laiką. Ir, sakyčiau, nebuvo darbuotojas labai geras, iniciatyvus, ką dabar žada – padarysiu, nuveiksiu“, – apie R. Žemaitaitį atsiliepė A. Matulas.
Matulas prisipažįsta pasiilgęs ramesnio gyvenimo. Sako, pagaliau daugiau laiko leis su šeima.
„Na gal ta diena po 24 dienų ir nebus pati linksmiausia, bet kai grįšiu namo, žinau, kad žmona Sandra jau lauks su šampanu, jos iškeptu tortu“, – sakė buvęs Seimo narys.
„Antano tikrai pasigesim, nes 20 metų buvom Seimo nariai kartu“, – kalbėjo socialdemokratų Seimo narys Algirdas Sysas.
Kiti Seimo nariai nekandidatavo rinkimuose
„Šiandien jaučiuosi kaip kokia žvaigždė“, – teigė Sergejus Jovaiša.
Dar gerokai prieš rinkimus iš politikos besitrauksiantis pranešė Lietuvos krepšinio legenda, tris kadencijas Seime praleidęs Sergejus Jovaiša.
„Išeinu į tokią laisvą erdvę, nerūpestingą senjoro gyvenimą. Mano pirmosios dienos čia buvo tikrai tokio susipažinimo ir naivaus supratimo laikotarpis. Maniau, mes visi dirbsim Lietuvai, nebus ginčų, nesutarimų, bet, deja, neišsipildė šitie mano lūkesčiai“, – apie ateitį užsiminė buvęs krepšininkas ir Seimo narys.
Naujajame Seime iš viso nebepamatysime 11 dabar esančių konservatorių. Tarp jų dvi buvusios ministrės, atsidūrusios skandalų epicentre. Viena – dėl įtartinų skrydžių į Dubajų, kita – dėl čekučių skandalų. Dėl galimo neteisėto viešų pinigų pasisavinimo įtariamuoju tapęs Andrius Vyšniauskas rinkimuose nedalyvavo.
„Aš ne tik graži, bet ir protinga“, – sakė „darbietė“ Ieva Kačinskaitė-Urbonienė
Nuo nuolatinių politikų replikų apie jos išvaizdą pavargusi buvusi „darbietė“ Ieva Kačinskaitė-Urbonienė Seimą taip pat palieka, tik esą kol kas taško nededa, tiesiog daro pauzę.
„Noriu daugiau dirbti Lietuvos švietimo labui, dėl to ta kryptimi ir judėsiu. Nusprendžiau, kad Seimo kėdė gali manęs palaukti ir ateityje“, – kalbėjo buvusi Seimo narė.
Ne visi išeina iš Seimo savo noru
Savo noru iš politikos traukiasi toli gražu ne visi. Kitiems pritrūko balsų. Jau žinoma, kad nepriklausomai nuo II–ojo turo rezultatų, Seimą paliks bent 40 iš 141 šios kadencijos Seimo politikų.
„Viskas labai greitai įvyksta“, – teigė „Laisvės partijos“ atstovas Vytautas Mitalas.
Tarp jų – laisvietis, šios besibaigiančios kadencijos Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas.
„Aš puikiai supratau, koks yra užsiėmimas, kai tu gali vieną dieną būti visiems įdomus, o kitą dieną stalai pasisuka į kitą pusę“, – teigė V. Mitalas.
V. Mitalas sako, kad toli dar neplanavo, bet esą stengsis plėtoti į Seimą nepatekusios „Laisvės partijos“ ir jų palaikytojų idėjas. Ir į Seimą dar kažkada tikisi sugrįžti.
Parlamente nebelieka dar 6 laisviečių. Vienas jų – Marius Matijošaitis. Skandalingai pagarsėjęs tuo, kad už parlamentinei veiklai skirtas lėšas pirko kelis tūkstančius kainavusią diskotekoms skirtą aparatūrą ir kūrė muziką. Kadangi gyvenęs Seimo viešbutyje Matijošaitis muziką garsiai leido naktimis, ten gyvenę ukrainiečiai ne kartą kvietė policiją.
Taip pat – Teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos, Kasparo Adomaičio, Monikos Ošmianskienės, Ievos Pakarklytės, Artūro Žukausko.
Sumažėjo „valstiečių“ Seime
Parlamente nebelieka ir daugiau nei pusės valstiečių.
„Tiesiog tam tikras gyvenimo etapas, kuris tęsėsi 8 metus, prisiminimų ir blogų, ir gerų, o tas nuoskaudas aš linkęs praleist“, – pareiškė „valstietis“ Jonas Jarutis.
„Puikus žmogus, nepaisant skirtingų politinių jėgų, sutarėm, kad ir toliau bendrausim, važiuosim kartu žvejot“, – apie kolegą atsiliepė konservatorius, Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.
„Praėjo šitas etapas, ateina kitas. Kiekviename etape yra savo žavesio, savo reikalų“, – apie patirtį Seime kalbėjo „valstietis“ Dainius Kepenis.
Po 2 kadencijų Seime atsisveikina ir Dainius Kepenis.
„Kiek kartų aš gavau lupti už tai, kad turėdavau savo nuomonę, ir kiekvieną kartą parašydavo, Kepenis buvo teisus. O mušt gaudavau, už tai, kad iškart sakau“, – sakė D. Kepenis.
Pasiilgs Seimo dėl įvairių priežasčių
Ko išeinantys parlamentarai Seime pasiilgs labiausiai?
„Pasiilgsiu tų žinių, naujienų, įvykių“, – teigė S. Jovaiša.
„Žurnalistų skambučių, nes visą laiką tavo nuomonė buvo kažkam įdomi, ir staiga po kažkokios vienos nakties ji pasidaro nelabai aktuali“, – užsiminė I. Kačinskaitė-Urbonienė
„Labiausiai pasiilgsiu streso akimirkų, kurias man sukeldavo žurnalistai. Tuo metu kresteli, ir paskui vėl gali ramus būt“, – atsakė D. Kepenis.
Nors iki II-ojo turo politikų kovų vienmandatėse aišku, kad Seimą palieka ir naujiems vietą užleidžia apie 40 politikų, darant prielaida, kad Seimą panašiai, kaip visada, paliks 70 parlamentarų, Seimo kanceliarija išeinančių seimūnų išeitinėms numatė 1 mln. 575 tūkst. eurų.
Tai reiškia, vidutiniškai vienas išeinantis parlamentaras gaus 23 tūkst. eurų.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!