• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo liepos 1 d. keičiasi tvarka, kas galės išduoti nedarbingumą. Dar metų pradžioje slaugytojams ir akušeriams suteikus daugiau funkcijų, dabar prisidės dar viena – galimybė išrašyti nedarbingumą esant tam tikroms konkrečioms situacijoms.

Nuo liepos 1 d. keičiasi tvarka, kas galės išduoti nedarbingumą. Dar metų pradžioje slaugytojams ir akušeriams suteikus daugiau funkcijų, dabar prisidės dar viena – galimybė išrašyti nedarbingumą esant tam tikroms konkrečioms situacijoms.

REKLAMA

Kaip dar prieš kurį laiką informavo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), sveikatos apsaugos ir socialinės apsaugos ir darbo ministrų įsakymais slaugytojams ir akušeriams suteikti įgaliojimai išduoti pacientams nedarbingumo pažymėjimus.

Kada galės išduoti nedarbingumą?

Numatyta tvarka, kad bendrosios praktikos slaugytojai ir išplėstinės praktikos slaugytojai nuo šių metų liepos 1 d. galės išduoti nedarbingumo pažymėjimą konkrečiais atvejais.

Tą bus galima padaryti dėl ligos – testu patvirtinus COVID-19 ar gripo virusinės infekcijos arba šeimos narių slaugos ar priežiūros, jiems susirgus COVID-19 ar gripo virusine infekcija, ir šiuos susirgimus patvirtinus testais. 

REKLAMA
REKLAMA

Tokius nedarbingumo pažymėjimus slaugytojai galės išduoti ne ilgesniam nei 7 kalendorinių dienų laikui.

Tokius nedarbingumo pažymėjimus slaugytojai galės išduoti ne ilgesniam nei 7 kalendorinių dienų laikui. Ligai tęsiantis ilgiau nei 7 kalendorines dienas, nedarbingumo pažymėjimą išduos pacientą konsultavęs gydytojas.

REKLAMA

Akušeriai galės išduoti nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimus 126 kalendorinėms dienoms (70 kalendorinių dienų iki gimdymo ir 56 kalendorinėms dienoms po gimdymo), suėjus 30 ir daugiau nėštumo savaičių.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys vylėsi, kad šie pokyčiai ne tik padės didinti slaugytojų profesijos prestižą, bet ir sumažinti eiles pas šeimos gydytojus.

Jau gali rašyti siuntimus ir pratęsti vaistus

Portalas tv3.lt primena, kad nuo šių metų pradžios slaugytojai gali savarankiškai konsultuoti pacientus, paskirti tyrimus ir vertinti jų rezultatus, aptarti savikontrolės priemones, vaistų vartojimo ypatumus. 

REKLAMA
REKLAMA

Nuo vasario 1 d. įsigaliojo dar daugiau pakeitimų – Slaugos praktikos ir akušerijos praktikos įstatymo pakeitimai leido bendrosios praktikos slaugytojams ir akušeriams teikti šeimos medicinos paslaugas ir išrašyti siuntimus kito sveikatos priežiūros specialisto konsultacijai. 

Bendrosios praktikos slaugytojams taip pat suteikta teisė pratęsti gydytojo paskirtą tęstinį lėtinės ligos gydymą, kai paciento sveikatos būklė yra stabili.

Papildomos funkcijos slaugytojams- suprantu. Būtų smagu sužinoti, ar vykdant papildomas funkcijas nors kiek padidėjo slaugytojų atlyginimai? Juk net DK reglamentuoja, kad keičiant darbo sutartis ir papildant jas naujomis funkcijomis didinamas darbo užmokestis. Ar tik kaip ministras sakė, slaugytojos tai didžiulė garbė, kad jomis taip pasitikima? Tiesiog įdomu.
Ka gali komentuoti medicinos neismanantis ministras,zurnaliste?
Konservatnikas ne mėdikas .Viskas sujaukta Kadencija į pabaigą.Ir visas jovalas ateinančiai vyriausybei , kad konservatoriams būtų ko kritikuoti
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų