Yra išskiriami keli pagrindiniai perkaitimo požymiai. Tai aukšta kūno temperatūra (gali pakilti iki 38–41°C), odos paraudimas ir karščiavimas.
Taip pat galvos skausmas ir svaigimas, spengimas ausyse, pusiausvyros sutrikimas, padažnėjęs kvėpavimas, troškulys, mieguistumas, vangumas, nenoras judėti bei sąmonės netekimas,
Jei perkaistama lengvai, tada padės vėsus dušas, apsitrynimas rankšluosčiu, suvilgytu vėsiame vandenyje, vėsaus vandens gėrimas, ramybės būsena.
Sunkesniu atveju reikia skubiai išnešti ar išvesti nukentėjusįjį iš karštos aplinkos, paguldyti pavėsyje ar vėsioje vietoje būtinai ant nugaros, pakelti kojas.
Tada reikia apkloti ar vynioti nukentėjusįjį į sudrėkintą vėsiu vandeniu antklodę, paklodę, rankšluostį, nuolat juos drėkinkite, veidą vilgyti vėsiu vandeniu arba panardinti nuo kaklo į vėsų vandenį.
Kai kūno temperatūra nukris iki 37,5°C, drėgną antklodę ar kitą audinį galima pakeisti sausu. Būtina nuolat stebėti būklę.
Jei nukentėjusysis prarado sąmonę, prasidėjo traukuliai, negali gerti be vėmimo, nustojo prakaituoti, temperatūra nekrenta žemiau 39°C, tapo neadekvatus, nedelsiant skambinti Skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu – 112.