Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Vasaromis į Palangą suplūsta milžiniški žmonių srautai. Ne paslaptis, kad kai kurios atostogos baigiasi ne visai taip, kaip planuota ir kai kurie poilsiautojai su įvairiausiomis traumomis atsiduria kurorto ligoninės priėmimo skyriuje.
Medikai skaičiuoja, kad vasaros sezono metu kiekvieną parą Palangos priėmimo – skubios pagalbos skyriuje apsilanko ir pagalbos ieško nuo 40 iki 60 pacientų. Kartą per parą čia apsilankė ar buvo atvežti 75 pacientai.
„Palanga per metus sulaukia 1 300 000 turistų. Palangoje nuolat daugėja gyventojų. Palangoje žmonės turi įsigiję antrą nekilnojamąjį turtą. Kur savaitgaliais Palanga ūžia ir paskutinės dienos parodė, kad nebėra tokio atotrūkio sezoniškumo“, – sako Palangos meras Šarūnas Vaitkus.
Tačiau Palangos ligoninė priklauso Klaipėdos universiteto ligoninei. Ši susikūrė sujungus buvusią universitetinę ir Jūrininkų ligonines. O ši pertvarka kaip reikiant palietė Palangos ligoninę. O nuo rugsėjo dešimtos nebeliko didžiosios daugumos chirurgų, kurie dirba ir priėmimo skyriuje.
„Esant poreikiui specializuotos pagalbos, tokios kaip chirurginė, jūsų paminėta, tie pacientai, tęsiant, bus transportuojami arba nukreipiami į mūsų Universiteto ligoninės skubios medicinos pagalbos kliniką, kur Palangos skyrius yra šios klinikos padalinys ir jau Klaipėdoje ši pagalba bus suteikta“, – pasakoja Klaipėdos universiteto ligoninės direktorius medicinai Antanas Gulbinas.
Nesupranta, kaip teks gelbėti susižeidusius
Iš Palangos ligoninės jau atleisti arba savo noru išėjo 30 darbuotojų, iš kurių 5 chirurgai. Tad kurorto meras nesupranta, kaip dabar reikės gelbėti susižeidusius poilsiautojus. Mat penkiasdešimčiai procentų visų besikreipiančiųjų būtina skubi chirurgo pagalba priėmimo skyriuje.
„50 procentų, tai yra apie 30-40 pacientų per parą, važiuos į Klaipėdos centrinę ligoninę. Tai yra neįmanoma. Vienas dalykas, greitosios pagalbos automobiliai yra daromi taksi. Kas paskaičiavo, kokie nuostoliai yra važinėti per parą 40 kartų į Klaipėdą nuvežti pacientą“, – kalba Palangos meras.
Tačiau Klaipėdos universiteto ligoninės pateikiami skaičiai visai kitokie.
„Vasaros sezono metui kreipiasi ne daugiau 40 pacientų per parą. Ne visiems tiems 40 pacientų reikalinga specializuota ir platesnės apimties pagalba“, – tikina Antanas Gulbinas.
Kitas dalykas, anot kurorto mero, ne visi poilsiautojai atvyksta į Palangą savo automobiliais. Tad tokį susižeidusį nelaimėlį greitąja nuvežus į Klaipėdą, šis į kurortą turės jau grįžti pats.
Griebiasi paskutinio šiaudo
Be to, uostamiestyje pateks į bendrą laukiančiųjų eilę, kurios, pasak mero, taps milžiniškos į jas stojus dar ir kurorto turistams.
„Senolis mūsų globos namuose iškrito iš lovos, prasitrenkė galvą ir jam reikėjo susiūti. Tai vežė į Klaipėdą. Tas senolis išlaukė tris, keturias valandas Klaipėdoj bendroj eilėj ir po keturių valandų jį parvežė leisgyvį“, – pasakoja Šarūnas Vaitkus.
Tad kurorto valdininkai kreipėsi į Universiteto ligoninės vadovybę prašydami Palangos ligoninėje išlaikyti chirurgus. Tačiau klaipėdiečiai atkerta, jog skubi pagalba kurorto ligoninėje ir toliau bus teikiama.
„Mes strategiškai planuojame, kad didinsime budinčių gydytojų skaičių Palangoje ir orientuosime, kad vasaros mėnesiais, tai trys mėnesiai išskirtinai, dirbtų tiek terapinio profilio, tiek terapinio profilio gydytojai“, – kalba Klaipėdos universiteto ligoninės Priėmimo skyriaus vadovas Marius Ellikas.
Na, o Palanga griebiasi paskutinio šiaudo. Siūlo prie kurorto ligoninės statyti medikų miestelį ir leisti rezidentams gyventi su šeimomis Palangoje, mokant tik komunalinius mokesčius, o mainais reikalauti bent penkerius metus atidirbti kurorte ar Universiteto ligoninėje. Tačiau iš klaipėdiečių jokios reakcijos į tokį siūlymą nesulaukė.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje.