• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sausa oda sukelia ne tik psichologinį, bet ir fizinį diskomfortą. Ji gali ne tik šerpetoti, bet ir sutrūkti, perštėti ir netgi kraujuoti. Taigi, kas sukelia odos sausėjimą ir kaip to išvengti?

Sausa oda sukelia ne tik psichologinį, bet ir fizinį diskomfortą. Ji gali ne tik šerpetoti, bet ir sutrūkti, perštėti ir netgi kraujuoti. Taigi, kas sukelia odos sausėjimą ir kaip to išvengti?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ne viena priežastis

Odos sausumą gali sukelti daugybė skirtingų priežasčių. Tai ir išoriniai veiksniai, ir vidinė organizmo būklė, ir netgi paveldimumas.

REKLAMA

Dažniausiai sausa oda – tai ne ligos simptomas, o netinkama odos priežiūra: reakcija į muilą, sintetinius drabužius, karštą vandenį ar skysčių organizme trūkumą. Prasta mityba – taip pat vienas iš didžiausių odos priešų.

Kas labiausiai įtakoja odos sausumą?

  • Sausas oras. Manoma, kad anglės turi pačią gražiausią odą. Visa tai paaiškinama labai paprastai – jos gyvena teritorijoje, kurioje gausu drėgmės. Ypatingai daug sunkumų oda patiria žiemą. Tikriausiai pastebėjote, kad šaltuoju periodu ja reikia labiau rūpintis, nes odą dažnai išmuša rausvomis, sausomis dėmelėmis. Negana to, kad odą dirgina žvarbus vėjas, prie jos grožio tikrai neprisideda ir sausas bei šiltas oras patalpose (radiatorių skleidžiama šiluma sparčiai išdegina namuose esančią drėgmę). Kad oda lauke būtų apsaugota, visuomet nešiokite pirštines, šaliką ir kepurę. Namuose ant radiatoriaus pastatykite indelį su vandeniu – tai apsaugos nuo odos išsausėjimo.
  • Saulė. Tai – pagrindinis odos priešas, kuris, priešingai nei kiti aplinkos veiksniai, paveikia ne tik odos išorę, bet ir prasiskverbia į gilesnius sluoksnius, pažeisdamas vidines ląsteles. Viso to pasekoje išsilaisvina laisvieji radikalai, kurie naikina baltymus ir odos fermentus. Nuo saulės žinoma nepasislėpsit, tačiau apsaugoti ją specialiais apsauginiais kremais tikrai galite.
  • Karštas vanduo. Pasimėgauti karšto dušo teikiamu malonumu tikrai nuostabu, ypatingai po sunkios ir varginančios darbo dienos, tačiau karštas vanduo neigiamai veikia viso kūno odą, nes nuplauna natūralius apsauginius aliejus. Ką daryti? Visų pirma – maudytis po dušu, o ne vonioje. Antra – apribokite vandens procedūrų laiką ir pasirinkite optimalią temperatūrą: vanduo turėtų būti ne karštas, o maloniais šiltas. Be to, po dušo vandenį nusausinkite lengvais rankšluosčio prisilietimais – venkite trynimo. Na ir žinoma, nepamirškite pasitepti drėkinamuoju kremu.
  • Muilas. Muilas, kaip ir karštas vanduo – nuplauna apsauginę odos plėvelę. Juk beveik kiekviena mergina grįžusi namo lekia į dušą ir trina visą savo kūną taip, lyg būtų grįžusi po ilgos kelionės. Dermatologai teigia, kad toks perdėtas sterilumas padaro daugiau bėdos, nei naudos. Muilą ar dušo želė kasdien reikėtų naudoti tik toms kūno vietoms, kuriose kaupiasi daugiausia bakterijų – rankoms, kojoms, pažastims. Na o veidą reikėtų valyti specialiais valikliais. Visą kitą kūno odą pakanka nuplauti vandeniu, retkarčiais – nedideliu kiekiu dušo želė.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip teisingai naudoti drėkinantį kremą?

Jei bent kartą esate susidūrę su sausos odos problemomis, tikriausiai namuose jau turite ir drėkinamųjų ir maitinamųjų kremų. Gali būti, kad šios priemonės jums taip ir nepadėjo. Ar žinote kodėl? Todėl, kad instrukcijose paprasčiausiai nerašoma, kaip teisingai naudotis kremu, kad jis teiktų maksimalią naudą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Didžiausia klaida – tepti kremą ant sausos odos. Kremą reikia tepti ant drėgnos odos, nes tik tokiu būdu jis padės sugerti ir išlaikyti drėgmę. Tik nereikia persistengti. Prieš tepant kremą šiek tiek pamasažuokite odą, vėliau užsitepkite kremo ir po kelių minučių švelniai nubraukite jo perteklių švariu audiniu.

Ir dar vienas paprastas, bet labai naudingas patarimas: stenkitės gerti daug vandens, nes drėgmę oda pasisavina ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų