vaikų auginimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vaikų auginimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vaikų auginimas“.
Eglė Straleckaitė prakalbo apie piktus komentarus: jie niekada nesibaigia
Būdama vos 17-os metų šokėja, šokių studijos vadovė, nuomonės formuotoja Eglė Straleckaitė-Domarkienė tapo televizijos projektų žvaigžde. Tinklalaidės „Tėvai paprastai“ studijoje apsilankiusi Eglė ir jos mama Jolita Straleckienė atvirai papasakojo, su kokiais komentarais teko susidurti, kai Eglė tapo televizijos ekranų žvaigžde.
Vilniečių šeima tokio stebuklo nesitikėjo: namuose karaliauja trynukai
Vilniuje įsikūrusių Margelių šeimoje karaliauja trys princai – trynukai Gediminas, Jokūbas ir Gabrielis. Trimečiai broliai jau rodo savo skirtingus charakterius, tačiau jų mama Jūratė Margelienė juokiasi, kad kai reikia krėsti išdaigas, vaikai visus savo skirtumus pamiršta.
Prisiminimais nusikeldama į laukimo laikotarpį, Jūratė šypsosi – apie trynukus nė negalvojo ir nesvajojo, tačiau turėjo nuojautą, kad gims ne vienas vaikas.
Patarė, kaip pasirinkti būrelius, kad vaikas būtų laimingas
Birželio 1-ąją švenčiama Tarptautinė vaikų gynimo diena. Tai diena, kuria norima atkreipti dėmesį į vaikų teises ir galimybę jiems augti laimingiems. Būtent to nori visos šeimos – kad vaikai užaugtų sėkmingais žmonėmis, o jų ateitis būtų šviesi. Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos direktorė, profesorė, mokslų daktarė Renata Bilbokaitė teigia, kad būtent investicija į vaikų švietimą suteikia daugiausiai naudos augančiai asmenybei.
38-erių marijampolietė susilaukė trynukų: trečiojo vaiko lyties nežinojo iki pat gimdymo
2020 metais marijampolietės Ramunės Raguckienės ir jos vyro šeimą aplankė trigubas džiaugsmas – porai gimė trynukai. Į pasaulį jie pasibeldė kiek anksčiau, tačiau jų gimimo diena itin simbolinė, trynukai gimė Vasario 16-ąją.
Trynukų Ado, Herkaus ir Meidos mama R. Raguckienė pasakoja, kad žinia apie tai, kad pilve plaka net trys širdelės, maloniai nustebino ne tik ją, bet ir jos vyrą bei vyresnį sūnų.
Pasiūlymų, kaip gerinti gyvenimą šeimoms – vis daugiau, bet ar nenukentėtų dėl to algos?
Seime viena po kitos pilasi idėjos, kaip palengvinti gyvenimą šeimoms. Šį kartą plenarinėje salėje buvo atsidūręs projektas daugiavaikiams tėvams skirti papildomas penkias atostogų dienas per metus. Nors ši mintis palaikymo Seime nesulaukė, ką apie tokias idėjas mano gyventojai ir ekonomistai? Esą dėl to gali mažėti darbdavių noras priimti daugiavaikius tėvus, atitinkamai ir jų alga.
Kristinos šeimoje – daug laimės ir šypsenų. Vos prieš savaitę pasaulį išvydo mažoji Patricija.
Kiekvienas Lietuvos naujagimis gyvenimą pradės su knyga ir skaitytojo pažymėjimu
Kiekvienas Lietuvos naujagimis savo gyvenimo kelionę pradės su knyga ir skaitytojo pažymėjimu. Tokios dovanos pirmą kartą pradėtos dalyti visose Lietuvos ligoninės. Anot specialistų, kai tėvai savo vaikams pradeda skaityti nuo pat gimimo ar dar esant įsčiose, tai lemia jų raidą ir tolimesnius gebėjimus ateityje.
Pasaulį išvydusios Auroros tėtis Dovydas gavo dovanas iš Vilniaus gimdymo namų. Viena jų – knyga naujagimei. Vyras sako, kad tokia staigmena buvo maloni ir netikėta.
Telefonas, planšetė ir televizorius - tik nuo 2-3 metų amžiaus
Dar nė vaikščioti nemokantis, tačiau planšetės ekraną jau maigantis pyplys tikrai nebestebina, tačiau vaiko raidos specialistai ir neurologai ragina tėvelius suklusti - telefonas, planšetė ar televizorius turėtų būti skirti tik vaikams nuo 2-3 metų amžiaus ir tik griežtai ribojant ekrano laiką.
„Pavargusi“ nuo savo vaikų motina maitino juos žiurknuodžiais
Sverdlovsko srityje (Rusija) 38-erių Malyševo kaimo gyventoja Jelena Kordiukova yra kaltinama dviejų savo vaikų nužudymu ir pasikėsinimu nužudyti dar vieną. Prokuroras teismo paprašė skirti maksimalią Rusijoje moterims skiriamą bausmę – 20 metų nelaisvės, skelbia ura.ru. J. Kordiukova buvo suimta dar 2015-aisiais po to, kai medikai išgelbėjo nuo apsinuodijimo žiurknuodžiais jos aštuonmetį sūnų.
Kaip mokslas siūlo užauginti sėkmingus vaikus: liaukitės darę iš jų robotus
Tėvai dažnai nežino, kiek griežti turi būti su savo vaikais ir kiek daug laisvės jiems turi palikti. Naujoji psichologų knyga „Tapimas talentingu: ką sako mokslas apie sėkmingų vaikų auginimą“ sako, kad dabartinis tėvų požiūris į auklėjimą yra klaidingas – vaikai mokinami būti kompiuteriais, rašo dailymail.co.uk. Vietoj to, kad tėvai akcentuotų vaikų „sėkmę“ mokykloje, jie turėtų mokinti juos, kaip būti socialiais, kaip palaikyti gražius santykius ir kaip būti gerais piliečiais.
Penkios situacijos, kada tiesiog būtina pasakyti savo vaikui TAIP
Ar kada mėginote suskaičiuoti, kiek kartų per dieną savo vaikui pasakote „Ne“? Psichologė Jūratė Bortkevičienė, edukacinės platformos mazujuekspertumokykla.lt ambasadorė sako, kad vertėtų tai padaryti.
REKLAMA
REKLAMA
Vaikų žaidimų kambariai: kokių rinktis negalima
Vaikų žaidimų kambariai šiuo metu tikrai populiarūs. Mažai laisvo laiko turintiems tėvams – tai puikus būdas pasiilsėti, vaikams – galimybė kokybiškai ir naudingai praleisti laisvalaikį. Tačiau kaip tokį kambarį pasirinkti ir ką svarbu apie juos žinoti? Patarimais dalinasi jau dešimtį metų pedagoge dirbanti Natalija Mikalauskienė. „Vaikų kambariai – ne toks senas, bet labai sėkmingas ir populiarus sprendimas.
Žaliavalgis tėvas: mūsų vaikas vegetaras nuo kūdikystės
„Mano šeimoje visada buvo stengiamasi sveikai maitintis, dar kai buvau mokykloje, o tai buvo prieš gerus 15 metų, mano mama buvo vegetarė. Aš ir tėvas kartais valgydavom mėsą, tačiau nebuvom dideli jos mėgėjai. Nei tėtis, nei aš nesiverždavom kepti kepsnių. Laikui bėgant atsisakiau mėsos, tai vyko labai natūraliai, tiesiog nebenorėjau jos valgyti, mėsa man sukeldavo nemalonių jausmų, prastą virškinimą ir dar prastesnes emocijas“, – taip savo pasakojimą pradeda vilnietis teisininkas Marijus.
Kam tas darbas, jei apsimoka gyventi iš pašalpų?
Darbo rinkos specialistai neretai skundžiasi, kad dalis žmonių nenori dirbti ir verčiau gyvena iš pašalpų. Tačiau žinomas sociologas Romas Lazutka atkerta, kad tol, kol vaikus auginantiems tėvams apsimokės nedirbti, padėtis nepasikeis.
Puoduko problemos (I)
Daugeliui tėvų atpratinti vaikus nuo vystyklų ir pasirūpinti, kad jie liktų švarūs ir sausi, - sunki užduotis. Vienerių dvejų metų vaikų tėvai dažnai varžosi, kieno vaikas anksčiau išmoks naudotis puoduku, ir lygina savo vaiko pasiekimus su kitų. Vieniems tėvams sekasi pripratinti vaikus prie puoduko, ir jiems pripratus viskas sklandžiai einasi.
Būsimas tėvelis E. Krungolcas pataria vaikams daugiau bėgioti basomis
Atšilę orai dažną priverčia pažvelgti į save kitomis akimis ir veidrodyje pamačius kitokį nei tikimasi rezultatą, prisižadėti nuo rytojaus sportuoti. Dauguma tėvų į savo planus įtraukia ir vaikus. Garsus sportininkas penkiakovininkas Edvinas Krungolcas ne tik ragina sportuoti gryname ore, bet ir pataria, kaip tai daryti teisingai, nepakenkiant nei sau nei vaikui. „Labai mažiems profesionalaus bėgimo nepritaikysi, jiems ir ne visus pratimus galima daryti. Kitaip galime pakenkti.
Čiulptukas – rimtas dalykas
Nepaisant madingų natūralizmo principais grįstų rekomendacijų auginti vaiką apskritai be čiulptuko, daugybė mamų skėsteli rankomis: čiulptukas – tikras išsigelbėjimas! Kokį rinktis? Kada jį siūlyti mažyliui? Kaip laikyti?
Kam reikalingas čiulptukas
Ką tik gimęs kūdikis dar beveik nieko nemoka. Jo ryšys su pasauliu palaikomas per įgimtus refleksus. O vienas svarbiausių refleksų pirmaisiais gyvenimo mėnesiais – tai čiulpimas.
Siūloma papildomus laisvalaikius numatyti ir pamainomis dirbantiems tėvams
Siūloma sudaryti galimybę laisvadienį turėti ir pamainomis, ilgiau nei 8 valandas per parą, dirbantiems tėvams. Tai būtų taikoma tėvams, kurie augina neįgalų vaiką iki 18 metų arba mažiausiai du vaikus iki 12 metų.
Šiuo metu darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką iki 18 metų arba du vaikus iki 12 metų, suteikiama viena papildoma poilsio diena per mėnesį arba sutrumpinamas darbo laikas dviem valandomis per savaitę.