uogų kaina

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „uogų kaina“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „uogų kaina“.

Nesitikėkite, kad lietuviškos braškės stipriai atpigs

Kol braškių kainos laikosi aukštumose, daržai laukia kitų uogų derliaus, o uogautojai tikisi gėrybių miške. Apie uogas ir jų derlių šią vasarą „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ kalbėjo Lietuvos uogų augintojų asociacijos vadovas Tautvydas Gurskas. Pasak T.Gursko, iki šiol vasara buvo labai sausa. „Tas tikrai matyti uogynuose, padarinius jaučiame. Tiems, kas neturėjo laistymo sistemos, bėda. O dabar pradėjo lyti, kai kuriuose rajonuose ir pakankamai stipriai.
2023-07-08

Lietuvoje pamatę žemuogių kainą, žmonės praeina pro šalį: belieka tik pasimėgauti uogų kvapu

Pradėjo sirpti pirmosios miško uogos – žemuogės. Prekyvietėse už litrą kvapniųjų žemuogių uogautojai prašo 20-ies ar 25-ių eurų. Tad pamatę kainą dalis žmonių tik pasimėgauja miško uogų kvapu, o labiausiai išsiilgusieji perka po nedidukę stiklinaitę už 4 ar 5 eurus. O uogautojai neslepia – tikėtis, kad žemuogės šiemet pigs, neverta. Miškuose sausa, uogų nedaug, o ir jų ieškant tenka gerokai pavargti.

Lietuvoje plinta šilauogės: žmonės jas vadina aukso gysla

Lietuviai ūkininkai užčiuopė aukso gyslą – auginti šilauoges. Rinkoje tai pelningiausios uogos, nes parduodamos nuo 10 eurų už kilogramą. Bet ar nenutiks taip, kad kasmet augant šilauogynų plotams, žemės ūkio šaka persisotins ir uogos turės drastiškai pigti? Iš uogų besiverčiantys šalies ūkininkai trina rankas – nusistovėjusi kaitra kilogramais nokina uogas. Tačiau vienai rūšiai saulės ir šilumos niekada nebūna per daug – tai aksominėms šilauogėms.

Prognozuoja braškes kainuosiant brangiai

Šiaulių rajono ūkininkų laukuose jau noksta pirmosios braškės. Jų teigimu, šiemet braškių bus mažiau nei pernai ir jos kainuos brangiai. Šiaulių rajono ūkininkai pirmąsias užaugintas braškes ketina į turgų vežti jau šį savaitgalį, tačiau, jų teigimu, lyginant su ankstesniais metais, uogos prinoks vėliau, jų derlius bus menkesnis. Pasak ūkininkų, labiausiai braškėms pakenkė šalčiai, kai kur sunaikinę iki pusės braškynų.
2010-05-31
Į viršų