tinklaraščiai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „tinklaraščiai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „tinklaraščiai“.
Žymi mados tinklaraštininkė Anni Jurgenson: rašymas padėjo mano karjerai
Tinklaraštininkai. Vieniems jie mados pasaulio atstumtieji, užgrobiantys mados žurnalistams ir redaktoriams priklausančias pirmųjų pristatymo eilių vietas. Kitiems – vidinis balsas, įkvėpimo šaltinis, pristatantis kartais, rodytųsi, nepritaikomų mados tendencijų praktiškąją pusę realiame gyvenime. Pasauliniame mados industrijos kontekste šie nepriklausomi balsai, deja, yra tildomi.
„Cepelino beieškant“: saga apie už N. Venckienę labiau ieškomą tinklaraštininką
Arūnas Brazauskas, Artūras Račas ar paslaptingasis Linas Kadys? Pastarosiomis dienomis nenutyla polemika, kas iš tiesų yra „Blogeris Zeppelinus“ – liūdnai ir visaip kitaip pagarsėjęs tinklaraštininkas? Atrodo, kad šiuo klausimu pastarosiomis dienomis domisi visa interneto bendruomenė, ir „Cepelino“ ieškomas labiau nei Jungtinėse Valstijose prasmegusi Neringa Venckienė. Balsas.lt nusprendė trumpai apibendrinti bene populiariausią šių dienų internetinės erdvės temą.
„WordPress“ kūrėjai nusitaikė į verslininkus
Tinklaraščių kūrimo platforma WordPress.com nuo šiol bus dar patogesnė verslo subjektams. Sistemos kūrėjai pranešė, kad netrukus verslininkai už 299 JAV dolerių metinį mokestį galės susikurti tinklalapį savo įmonei. Už šią sumą kiekvienam vartotojui bus suteikta tikrai nemažai privilegijų, lyginant su tais, kurie už tinklaraščius WordPress.com sistemoje nemoka nieko.
„Wordpress“ išleido naują 3.5 versiją
Wordpress.org naudotojams pristatė džiugią žinią – pasirodė nauja „Wordpress“ nemokamos turinio valdymo sistemos versija, paženklintas 3.5 numeriu. Kartu su nauja „Wordpress“ versija naudotojai kaip visuomet gaus daugybę atnaujinimų sisteminiame kode, kurių plika akimi neįžvelgsi, tačiau yra ir labai patogių naujovių, kurios palengvins gyvenimą kiekvienam tinklaraštininkui. Visų pirma derėtų pastebėti visiškai pakitusią failų valdymo sistemą.
Bendrovių tinklaraščiai, kuriuos skaityti verta
Rašyti verslo tinklaraštį – nelengva užduotis, o tai daryti žinomo prekių ženklo bendrovei – dar sudėtingiau: reikia rasti tinkamą bendravimo toną ir išlaikyti susidomėjusią ištikimą skaitytojų auditoriją.
Prdaily.com sudarė 40 geriausių bendrovių tinklaraščių. Pateikiame pirmąjį dešimtuką, o likusius rasite ČIA.
1. „Marriott On The Move“
Billas Marriottas įkūrė ir išplėtė viešbučių grupę – ji tapo viena didžiausių pasaulyje. Toks ir jo tinklaraštis – vienas iš geriausių.
Ką slepia didžioji Kinijos ugniasienė?
Michael Anti (aka Dzin Džao) blogina (rašo internetinius dienoraščius) Kinijoje jau 12 metų. Nepaisant kontrolės, kurią turi centrinė valdžia interneto erdvėje („visi serveriai yra Pekine“), jis teigia, kad šimtai milijonų mikroblogerių iš tiesų kuria pirmąją šalies istorijoje nacionalinę viešąją erdvę ir keičia galios svertus netikėtais būdais. Pateikiame Michael Anti TED paskaitos nuorašą. Paskutines kelias dienas girdėjau žmones kalbant apie Kiniją.
Didysis brolis stebi: Rusijos specialiosios tarnybos infiltruojasi į internetą
„Die Welt“ primena, kad interneto ir naujų masinės žiniasklaidos priemonių įtaka politiniam gyvenimui Rusijoje auga, ir dabartinio režimo kritikai visų pirma jaučiasi saugūs tinklaraščiuose ir socialiniuose tinkluose, tokiuose kaip „Facebook“ ar „Twitter“. Jų nepaliečia cenzūra, ir sunku nuspėti, kokia tema taps populiariausia skaitytojų tarpe.
„Google“: Vakarų šalys griebiasi cenzūros
Vakarų vyriausybės didina cenzūrą interneto paieškos rezultatams ir „YouTube“ vaizdo klipams, teigiama „Google“ skaidrumo ataskaitoje, praneša CNN. „Tai kelia nerimą ne tik dėl kylančios rizikos išraiškos laisvei, bet ir todėl, kad kai kuriuos iš šių prašymų pateikia šalys, iš kurių to nesitikėtum – tai Vakarų demokratijos, kurios tipiškai nėra siejamos su cenzūra“, – tinklaraštyje rašė Dorothy Chou, vyriausia „Google“ politikos analitikė.
Kinija likviduoja anoniminius tinklaraščius
Kovo 16-oji buvo paskutinė diena, kada tinklaraštininkai Kinijoje galėjo oficialiai užsiregistruoti savo asmeninius duomenis. Nuo šiol tiems, kas atsisakė skelbti savo tikrus vardus ir pavardes, bus draudžiama kurti naujas temas tinklaraščiuose bei forumuose, o taip pat komentuoti svetimus pranešimus.
Registracijai nebūtina asmeniškai kreiptis interneto tiekėjų biurus, galima iš savo telefono tiesiog nusiųsti SMS žinutę. Tai užtruks tik kelias minutes.
Kokiu verslu užsiimti, turint vos 500 dolerių?
Mėgstate tvarkyti savo garažą? Kepate nuostabaus skonio pyragaičius? Sugebate gaminti išskirtinio dizaino papuošalus? Jei ketinate užsiimti nuosavu verslu, pagalvokite apie galimybes savo pomėgius ir išskirtinius gebėjimus paversti būsimo verslo pagrindu. Be to, tokio pobūdžio verslas greičiausiai pareikalautų itin nedidelių pradinių investicijų.
REKLAMA
REKLAMA
„Wordpress 3.1“ atsisiųstas daugiau nei 15 milijonų kartų
Tinklaraščių sistema „WordPress 3.1“ buvo išleista šių metų vasario 23 dieną. Dabar, praėjus mažiau nei 5 mėnesiams, sistema „WordPress 3.1“ jau atsisiųsta daugiau nei 15 milijonų kartų.
Neseniai „Joomla“ kūrėjai paskelbė, kad jų turinio valdymo sistema buvo atsisiųsta 23 milijonus kartų. Tačiau tai ne atsisiuntimų kiekis per tam tikrą laikotarpį, o bendras atsisiuntimų skaičius.
Paskelbta pirmoji lietuviškos blogosferos apžvalga
Dauguma tinklaraštininkų rašo kartą per 1 – 2 savaites, dažniausiai pramogų, kultūros ir gyvenimo temomis. Skaitytojai dalindamiesi tinklaraščių įrašais mieliausiai renkasi „Facebook„ socialinį tinklą – čia įvyksta 81 proc. visų diskusijų apie blogų turinį. Tokios pagrindinės tinklaraščių agregatoriaus „Poko“ parengtos blogosferos apžvalgos išvados.
Rusijoje įvykdyta kibernetinė ataka prieš tinklaraštininkus
Rusijoje itin populiarus tinklaraščių internetinis puslapis „LiveJournal“ nukentėjo nuo kibernetinės atakos, kurios tikslas, pasak tinklaraštininkų, yra nutildyti politines diskusijas prieš artėjančius rinkimus, rašo naujienų portalas AFP.
Tinklaraščio savininkas pareiškė, kad tai buvo vadinamoji DDoS (angl. distributed denial of service) ataka, kurios metu tūkstančiai kompiuterių bando patekti į šį puslapį ir taip apkrauna visą tinklą.
„Windows Live Spaces“ užsidaro
Po pusmečio bus uždaryta ko gero didžiausia pasaulyje tinklaraščių tarnyba „Windows Live Spaces“. Nors ji buvo nepopuliari Lietuvoje, iš viso tarnyboje užregistruota per 30 milijonų tinklaraščių – tai gerokai daugiau nei 26 milijonai, gaunami sudėjus „WordPress.com“ ir nepriklausomus „WordPress“ tinklaraščius.
Kaip iš blogo pasidaryti verslą
Vis mažiau lieka žmonių, nieko negirdėjusių apie blogus, kitaip žinomus tinklaraščius. Vis daugiau juos pradeda rašyti patys. Tai elektroninis viešas dienoraštis internete: ne visada toks asmeniškas, tačiau leidžiantis užsirašyti patikusias smulkmenas, sužinotas naujoves. Smagiausia dalis ta, kad tokiame dienoraštyje niekada nesibaigs puslapių skaičius, o apie kiekvieną publikaciją galėsi sulaukti dienoraščio skaitytojų komentarų – ne piktų, bet pasidalinančių savo patirtimi ir nuomone.
Kinijos kariams uždraudė rašyti tinklaraščius
Kinija 2,3 milijonams savo karių uždraudė „bloginti“, - praneša „BBC“.
Naujosios taisyklės draudžia visiems Žmonių išsilaisvinimo kariuomenės nariams turėti asmenines interneto svetaines ar tinklaraščius. Taip neva siekiama išlaikyti armijos konfidencialumą.
„Kariai negalės rašyti tinklaraščių, nepaisant to, ar jie tai darys kaip kariai, ar kaip privatūs asmenys“, - žiniasklaidai teigė vienas Žmonių išsilaisvinimo kariuomenės atstovas.
Sukurta depresyvių blogerių nustatymo programa
Izraelio Ben Guriono universitete sukurta programa, galinti nustatyti negaluojančius blogerius. Ji leis analizuoti tinklaraščių įrašus ir nustatyti jų turinio depresyvumo lygį.
Programa tinklaraščiuose ieškos tam tikrų žodžių ir jų junginių, o taip pat aprašymų ir metaforų, kurie gali atskleisti autoriaus psichinę ir emocinę būseną. Programos testavimo metu buvo ištirtas tūkstantis tinklaraščių įrašų, o rezultatai 80% sutapo su profesionalių psichoterapeutų vertinimais.
JAV jau praeina „blogerių“ mada
„Pew Research“ atlikto tyrimo duomenimis, jauni JAV interneto vartotojai praranda susidomėjimą tinklaraščiais, pereidami prie mobilesnių ir patogesnių saviraiškos internete būdų.
Naujausio „Pew“ tyrimo „Internetas ir gyvenimas Amerikoje“ rezultatai liudija, kad interneto dienoraščius (tinklaraščius, „blogus“) rašančių 12 – 17 metų amžiaus interneto vartotojų skaičius nuo 2006 m. sumažėjo beveik per pusę – iki 14 proc.
Benediktas XVI ragina kunigus rašyti tinklaraščius
Romos katalikų bažnyčios galva Benediktas XVI teigia, kad kunigai turėtų rašyti savo tinklaraščius ir plačiau naudotis naujausiomis komunikacijos formomis, atveriančiomis naujas galimybes skleisti Gerąją naujieną.
Savo laiške, skirtame Pasaulinei katalikų komunikacijos dienai, 82 metų pontifikas, kuris pats itin mėgsta kompiuterius ir internetą, teigia, kad dvasininkai turėtų aktyviau naudotis visomis šiuolaikinių technologijų teikiamomis galimybėmis savo misijai įgyvendinti.
Piliečių uždavinys – daryti įtaką besikeičiančiam pasauliui
Gruodžio 11 dieną pirmą kartą JAV valstybės sekretorės pavaduotoja viešajai diplomatijai ir ryšiams su visuomene Judith A. McHale aplankė Lietuvą. Vizito metu viešnia susitiko su Vilniaus akademine bendruomene ir Vilniaus universitete skaitė paskaitą „Citizen Journalism and Multiplatform Media“ (piliečių žurnalistika ir daugialypė žiniasklaida).
Judith A. McHale – politikė ir vadovė, įkūrusi vieną iš garsiausių pasaulio žiniasklaidos bendrovių „Discovery Communications“ (antrinė įmonė - ...