taikos premija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „taikos premija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „taikos premija“.
L. Walesa nori sukurti dešimt sekuliarių pasaulio įstatymų
Nobelio premijos laureatas ir buvęs Lenkijos prezidentas Lech Walesa pirmadienį paragino sukurti „dešimt sekuliarių įsakymų“, panašių į Biblijos dekalogą, pabrėžiant universaliąsias vertybes. Kreipdamasis į Varšuvoje prasidėjusio trijų dienų Nobelio premijos laureatų susitikimo dalyvius, L. Walesa pareiškė: „Mums reikia kuo greičiau susitarti dėl visoms religijoms bendrų vertybių – savotiškų dešimties sekuliarių įsakymų, ant kurių statytume rytojaus pasaulį.
Prancūzijos prezidentui – taikos premiją už karą
Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) birželio 6 dieną paskyrė Taikos premiją Prancūzijos prezidentui Francois Hollande‘ui, praneša „BBC News“. Tiesa, premijos paskyrimas gavosi kiek kurioziškas, nes „taikos“ premiją yra paskirtą iš esmės už karinius veiksmus. Kaip paaiškino organizatoriai, premija F. Hollande‘ui yra paskirta už invaziją į Malį šios šalies valdžios, kovojusius prieš sukilėlius tuaregus, pusėje.
Taikos premijų karai: nuo Nobelio iki Šnobelio
Spalio 12 dieną, penktadienį, Osle bus paskelbti 2012 metų Nobelio taikos premijos laureatai. Greičiausiai komiteto pasirinkimas daugeliui nepatiks, o jo nariai, kaip jau tapo įprasta, sulauks kaltinimų. Ir vis dėlto Nobelio taikos premija toli gražu nėra blogiausia iš panašių į save, rašoma kommersant.ru Nobelio taikos premija, pirmą kartą įteikta 1901 metais, yra seniausias, tačiau toli gražu ne vienintelis apdovanojimas, suteikiamas taikdariams.
Lietuvis pelnė tarptautinę verslo Taikos premiją
Vienas žinomiausių Kauno verslininkų, bendrovės „Skubios Siuntos“ generalinis direktorius Vladas Lašas pelnė tarptautinę verslo Taikos premiją. Apdovanojimas skiriamas už verslo sėkmę, neatsiejamą nuo socialinės atsakomybės ir socialinio solidarumo principų.
Konkursui, kurį organizavo Nobelio taikos komitetas ir Tarptautiniai prekybos rūmai, buvo pateikta 90 kandidatų iš 60 valstybių.
V. Putinui paskirta Konfucijaus taikos premija
Kinijos akademikai paskelbė Rusijos ministrą pirmininką Vladimirą Putiną Konfucijaus taikos premijos laimėtoju - už pasiekimus „iššaugant taiką pasaulyje“, praneša Newsru.
Kovoje dėl prizo, kuris laikomas kinų Nobelio taikos premijos atitikmeniu, Putinas aplenkė Vokietijos kanclerę Angelą Merkel ir hibridinių ryžių išradėją J. Lunpiną. Oficialiai premijos laureatu Putinas bus paskelbtas gruodžio 9 dieną - parą prieš Nobelio taikos premijos įteikimą Osle.
„Keystone XL“ – B. Obamos politinio atsakingumo išbandymas
Praėjusį sekmadienį tūkstančiai žmonių apsupo JAV Baltuosius Rūmus, išreikšdami protestą ir ragindami JAV prezidentą Baracką Obamą sustabdyti „Keystone XL“ vamzdyno tiesimo projektą. Jei beveik 3000 kilometrų ilgio vamzdynas bus nutiestas, jis driektųsi nuo naftingųjų skalūnų telkinių Albertoje (Kanada), per visą žemyninę JAV dalį iki pat Meksikos įlankos. Jei Obama palaimintų šį projektą, tai būtų vienas neatsakingiausių JAV prezidento veiksmų per visą jo kadenciją.
„WikiLeaks“ įkūrėjui įteikė taikos premiją
Sidnėjaus taikos fondas skandalingojo tinklalapio „WikiLeaks“ įkūrėjui Julianui Assange'ui skyrė taikos premiją, praneša “Sydney morning Herald".
Auksinis medalis už “išskirtinį didvyriškumą ginant žmonių teises" buvo įteiktas J. Assange'ui Londone iškilmingos ceremonijos metu. Per 14 metų premijos istoriją ji tik keturis kartus buvo skiriama už Australijos ribų.
„Tikroji šios premijos ir Sidnėjaus fondo vertė yra tame, kad jie sujungia taiką ir teisingumą.