supervulkanas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „supervulkanas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „supervulkanas“.
Gyvybę Žemėje gali sunaikinti superugnikalnis?
Gyvybei Žemėje pavojų gali kelti katastrofiškas „supervulkanas“, kuris, seismologų manymu, gali išsiveržti maždaug po 200 mln. metų. Žemės mantijos apačioje, maždaug 2,9 tūkst. kilometrų gylyje po Ramiuoju vandenynu, judėdamos viena su kita susiduria mažiausiai dvi kontinentų dydžio uolienų „sankaupos“. Taip jos sukuria iš dalies ištirpusių uolienų šulinį, savo dydžiu prilygstantį Floridos valstijai, bei keliantį pražūtingo masto reto išsiveržimo pavojų, teigia seismologai.
Superugnikalnis kelia grėsmę žmonijos išlikimui
Savaitės pradžioje mokslininkai pranešė, kad itin didelis ugnikalnis, kurio išsiveržimas keltų grėsmę visai žmonijos civilizacijai, gali susiformuoti kur kas greičiau nei buvo manyta iki šiol, rašo „The Independent“.
Mokslas jau senokai žino apie itin didelio masto ugnikalnių išsiveržimus, tačiau iki šiol vulkanologai stokojo apie juos gilesnių žinių. Visame pasaulyje tėra vos keletas tokių vulkanų, tačiau jei nors vienas iš jų išsiveržtų, pasekmės būtų apokaliptinės.
Bundantis supervulkanas Vokietijoje kelia baimę
Netoli Bonos (Vokietija) esantis Laacher See ugnikalnis rodo nerimą keliančius prabudimo ženklus. Pasak ekspertų, jeigu jis išsiveržtų, įvyktų didelio masto katastrofa, prireiktų masinės gyventojų evakuacijos, o didelė Europos dalis būtų nuklota pelenais.
Supervulkanai bunda
Naujausi tyrimai rodo: snaudžiantys milžiniški ugnikalniai, arba supervulkanai, galingumu pranokstantys visus žinomus dabarties ugnikalnius, miega ne taip jau kietai. Aktyvūs seisminiai procesai, fiksuojami daugelyje pasaulio kampelių, sukėlė tikrą seismofobiją.
Prieš pusę amžiaus apie tokių nepaprastų ugnikalnių egzistavimą niekas nė nenutuokė. Juk jie, tie senieji, ne tokie: tai ne kalnai su krateriu, bet milžiniškos 60-70 km įdubos, kurios matyti tik iš kosmoso.