stomatologija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „stomatologija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „stomatologija“.
Rusė nuvedė vaiką į polikliniką pašalinti pieninį dantį: gydytojas išrovė kitą ir įstatė jį atgal, prisukęs vielomis
Viena Rusijos gyventoja pasiskundė informavimo priemonėms ir prokuratūrai dėl vietos poliklinikos stomatologo darbo. Jos 11-metei dukra gydytojas išrovė sveiką krūminį dantį, o supratęs klaidą įstatė jį atgal ir pritvirtino vielomis prie kitų dantų, įskaitant ir sugedusį.
Ufos (Baškirija, Rusija) gyventoja Irina Valkova kreipėsi į regiono valdžią, prašydama „išsiaiškinti dėl incidento“, kuris nutiko jos 11-metei dukrai vienoje iš miesto poliklinikų.
Stomatologas išsklaidė mitą, kiek gi iš tiesų reikia dantų pastos valantis dantis
Didžiulio populiarumo „TikTok“ socialiniame tinkle sulaukęs stomatologas iš Malaizijos lengvai ir suprantamai visiems parodė, kiek iš tiesų dantų pastos reikia naudoti valantis dantis.
„Dr Gao“ pasivadinęs medikas paaiškino, kad suaugusiam žmogui užtenka nedidelio, žirnio dydžio, lašelio efektyviam dantų valymui. Vaikams ši „dozė“ yra dar mažesnė: mažyliams iki trijų metų stomatologas rekomenduoja siaurą sluoksnį per vidurį dantų šepetėlio.
Paauglį mirtis ištiko stomatologų kabinete: mama neranda ramybės
Paprasta turėjusi būti dantų gydymo operacija baigėsi paauglio mirtimi. Rusijoje vaiką pas stomatologus nuvedusi moteris negali atsigauti nuo šoko – vaikui pasijutus blogai, tariamai nebuvo kuo jį gelbėti. 15-metis Dmitrijus Suminas prieš fatališkai jam pasibaigusį apsilankymą stomatologijos klinikoje skundėsi dažnais dantų skausmais.
Tėvai negali atsigauti nuo šoko: dviejų metukų vaikas mirė stomatologo kėdėje
Vienas vaikas Rusijoje numirė, numanoma, dėl alergijos anestetikui vienoje iš stomatologijos klinikų Karagandoje (Kazachstanas). Tragedijos ištiktos šeimos draugė Olga Nikulina pasakojo, kad vasario 22-ąją Semiono, kuriam greitai būtų sukakę dveji, atvežė vaiką į stomatologijos kliniką „Tiny Dent“. Gydyti net aštuonių dantų ėduonį buvo nuspręsta su narkoze. Pradėjus anesteziją vaiką ištiko anafilaktinis šokas, o tai ir nulėmė jo mirtį.
Penkiametis taip ir neatsigavo iš komos po standartinės danties rovimo operacijos
Tomske (Rusija) mirė vaikas, kurį ištiko koma stomatologo krėsle. Jis išbuvo be sąmonės beveik tris savaites, pranešama „Newsru“. Spalio mėnesį vienoje iš Tomsko srities rajono ligoninių penkiamečiui buvo nuspręsta pritaikius bendrąją narkozę atlikti stomatologinę procedūrą. Tačiau po dantų rovimo operacijos vaikas taip ir nebeatsigavo. Pasirodo, kad jį ištiko koma. Berniukas vėliau buvo skubiai perkeltas į Tomsko miesto ligoninę, tačiau neišgyveno.
Odontologijos paslaugų kainos: kur Lietuvoje pigiausia taisytis dantis?
Atrodo jau įprasta, kad visos paslaugos brangiausios – sostinėje. Teigiama, kad čia atlyginimai aukščiausi, tad ir susimokėti tenka daugiausiai. Tačiau tai netiesa pažvelgus į odontologų suteikiamas paslaugas. Naujienų portalas tv3.lt pasidomėjo odontologijos paslaugų kainomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir mažesniuose miestuose – Plungėje, Šilutėje. Pirmiausia žvelgiant į skelbiamas kainas internete jau matyti, kad pačiame mieste galimi didžiuliai paslaugų skirtumai.
Odontologė: per vėlai rūpinamės vaikų dantimis
Mes šiek tiek vėlai startuojame, stengdamiesi padėti vaikų dantims išlikti sveikiems, kai jau būna padaryta neatitaisoma žala, „Žinių radijui“ sakė gydytoja vaikų odontologė Rasa Račienė. „Visa bėda, kad pas mus Lietuvoje yra palikti patys mažiausieji su pieniniais dantimis bėdoje. Paliekami tiktai tėvelių priežiūrai ir sąmoningumui. Valstybiniu mastu mes neturime pasirūpinimo tinkamo. Kaip rodo mūsų statistika, kas antras trejų metų vaikutis jau turi sugedusių dantų.
„Šešėlinės“ stomatologės buhalterinėje apskaitoje – aibės pažeidimų
2013 m. rugpjūčio 8 d., Kaunas. Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, jog „Baltųjų chalatų“ projekto metu atlikus mokestinį tyrimą viename Kauno odontologijos kabinetų, išsiaiškino, jog individualios odontologijos praktika besiverčiančios įmonės savininkė buhalterinę apskaitą tvarkė nesilaikydama LR įstatymų, o taip, kaip ji pati norėjo. Nuostolingai dirbantį kabinetą išlaikanti gydytoja įmonės lėšomis tenkino ir asmeninius poreikius.
Kokios medicininės procedūros – pačios nemaloniausios?
Labiausiai nemaloniomis pacientai laiko stomatologines, urologines, ginekologines bei skrandžio tyrimo procedūras. Tokie rezutai gauti vaistų nuo rėmens „Ipraalox“ gamintojo užsakymu atlikus reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą.
Tyrimo duomenimis, pusė gyventojų šalyje kaip nemaloniausius įvardijo stomatologines, 36 proc. – urologines, ginekologines procedūras, tuo tarpu trečdalis minėjo ezofagogastroduodenofibroskopiją, t. y. skrandžio tyrimą su zondu.
Daugėja norinčių taisyti dantis „valdiškai“
Nuskurdę gyventojai masiškai plūsta į valstybines gydymo įstaigas, teikiančias pirminę odontologinę pagalbą. Pastarosios skaičiuoja nuostolius. Panevėžio stomatologijos poliklinika neatmeta galimybės visai nebeteikti tokių paslaugų.
Poliklinikos patiria nuostolių
Valstybė vieno suaugusio žmogaus pirminei odontologinei priežiūrai metams skiria 34,59 lito, vaiko – 41 litą. Per mėnesį už vieno suaugusiojo dantų gydymą įstaiga negauna nė 3 litų.
REKLAMA
REKLAMA
Tiesūs vaikų dantys – išsimokėtinai
Holivudinę šypseną vaikams žada tik po metų arba už pinigus. Miesto Stomatologijos poliklinikoje nemokamai ištiesinti dantis norinčiųjų eilėje beveik 900 vaikų. Paskutiniai prašymus padavusieji į gydytojos ortodontės kėdę greičiausiai galės sėsti po metų. Nepaisant to, poliklinikos direktoriaus pavaduotoja Santa Miežinienė tikina, jog padėtis gerėja.
Kreivų dantų daug, tiesintojas – vienas
Prieš metus laukti, pasirodo, tekdavo gerokai ilgiau.
Pažeisti dantys atsikurs patys
Stomatologai greitai turės technologiją, kuri be skausmo, grąžtų ir plombavimo sustabdo dantų irimą ir grąžina jų buvusią formą.
Dantų irimas (ėduonis), prasideda, kai rūgštys, kurias išskiria bakterijos, tirpdo dantyse esančius mineralus ir atveria mikroskopines kiaurymes. Ėduoniui progresuojant, kiaurymės didėja, ir galiausiai pažeistą dantį tenka arba plombuoti, arba pašalinti.
Sudarytas dantis gadinančių dalykų „juodasis sąrašas“
Didžiosios Britanijos odontologai teigia, kad daugelis žmonių net neįtaria, kas gadina jų dantis. Tarp pavojingų produktų Bristolio universiteto Odontologijos mokyklos tyrėjai mini vaisinius arbatų mišinius, kurie gali skatinti dantų emalį gadinančios rūgšties gamybą. Ypač pavojinga yra citrina ir juodieji serbentai, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“.
Nuolatiniai užkandžiavimai taip pat nedaro dantims nieko gero: jie tampa nuolatinių rūgščių atakų aukomis.
Liaudiškos priemonės danties skausmui malšinti
Tikriausiai sunku įvardyti skausmą, kuris kamuotų įkyriau nei skaudamas dantis. Kai pradeda skaudėti dantį atrodo, tarsi skausmas būtų nepakeliamas ir truktų visą amžinybę. Jūs negalite kalbėti, valgyti ir netgi ramiai kvėpuoti. Beje, skausmo priežastis ne visada glūdi dantyje. Panašų efektą gali sukelti ir kitos ligos. Tačiau jei jau skauda – priežastis pasitraukia į antrą planą, prieš akis lieka vienintelis tikslas – kuo greičiau atsikratyti nemalonaus skausmo.
Odontologo komentaras: dantų priežiūros mitai
Visi sutiks, kad graži šypsena puošia ir sustiprina pasitikėjimą savimi, bet odontologo baimė dantų priežiūrą apaugina mitais. Odontologė Audronė Paulikienė dalį jų pabandys paneigti. Dantų ligos yra paveldimos, todėl nelabai svarbu, kaip prižiūrėsi dantis.
Yra paveldimas tik polinkis sirgti dantų ir dantenų ligomis. Jeigu kasdien teisingai ir kruopščiai prižiūrėsite burnos ertmę, riziką susirgti dantų ligomis sumažinsite iki minimumo.
Dantų balinimas namų sąlygomis gali sukelti rimtų pasekmių
Didžiosios Britanijos tyrėjai įspėja, kad dantų balinimas namų sąlygomis gali padovanoti ne tik baltadantę šypseną, bet ir smarkiai pažeisti emalį, o tada jau lengva netekti dantų, rašo laikraštis „The Daily Telegraph“.
Dantų balinimas soda, pelenais, vandenilio peroksidu ar pagal kokį kitą receptą, skelbiamą internete su odontologija nieko bendro neturinčių asmenų, gali pakenkti dantų emaliui ir dantenoms, įspėja ekspertai.
Dėl PSD žmonės rizikuoja savo sveikata
Šią savaitę į Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio kliniką artimųjų buvo išvežtas jaunas obelaukietis. Į šią gydymo įstaigą jis pateko jau antrą kartą. Neturėdamas PSD, vyriškis nusprendė išsitraukti dantį pats.
Gydymas truks ilgai
Vyro artimieji pasakojo, jog jį apžiūrėję ir tyrimus atlikę vilniečiai medikai kalbėjo apie tai, kad reikės kovoti dėl penkių vaikų tėvo gyvybės.
Pirmą kartą į Žalgirio klinikas vyras buvo išvežtas prieš mėnesį.
Nepasiturinčiųjų vaikams – kreivadančių dalia
Daugėjant turinčių kreivus dantis ir netaisyklingą sąkandį vaikų, nejudinama nė piršto, kad jie laiku gautų nemokamą ortodonto pagalbą.
Eilėje – dveji metai
Panevėžio stomatologijos poliklinikoje vaikai, kuriems reikalingos ortodontinės plokštelės, eilėje laukia dvejus metus. Per tą laiką jų dantų ir sąkandžio anomalija progresuoja.
Tokiems vaikams sutvarkyti dantis būna kur kas sunkiau ir trunka ilgiau. Vaikai dėl kreivų dantų dažnai tampa bendraamžių patyčių aukomis.
Juozas Olekas
LSDP pirmininko pavaduotojas Krašto apsaugos ministras Lietuvos Respublikos Seimo narys
LSDP kandidatas vienmandatėje Fabijoniškių rinkimų apygardoje Nr. 5 LSDP daugiamandatės apygardos sąraše Nr. 7
Gimė tremtyje – B. Ungoto kaime, Mansko rajone, Krasnojarsko krašte, 1955 m. spalio 30 d.
Vaikystėje patirti tremtinių vargai išugdė gilų socialinio teisingumo jausmą, begalinį pasišventimą tarnauti žmonėms.