stasys šimkus
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „stasys šimkus“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „stasys šimkus“.
Kaune stringa genocido byla, nes nėra aišku, ar dar gyvas kaltinamasis
Kauno apygardos teismas pirmadienį vėl padarė pertrauką vienoje iš partizanų vado Adolfo Ramanausko–Vanago nužudymo bylų – nepavykstant nustatyti, ar kaltinamasis gyvas, byla nepradedama nagrinėti. Teismas prokurorui buvo pavedęs išsiaiškinti, ar šioje byloje kaltinamas Stasys Šimkus tebėra gyvas – devyniasdešimtmetis vyras yra Baltarusijos pilietis, ten jam siunčiami ir šaukimai į teismą. Vietos teisėsauga su Lietuva nebendradarbiauja, o kaltinamasis šaukimų neatsiima.
Kauno teismas pavedė prokurorui išsiaiškinti, ar kaltinamasis genocidu vis dar gyvas
Kauno apygardos teismas ketvirtadienį dar kartą atidėjo vienos iš partizanų vado Adolfo Ramanausko–Vanago nužudymo bylų nagrinėjimą, pavedęs prokurorui išsiaiškinti, ar kaltinamasis Stasys Šimkus tebėra gyvas ir pateikti tai įrodančius duomenis. Pasak teismo, nagrinėti bylą kaltinamajam nedalyvaujant galima tik tuo atveju, jeigu yra žinoma, jog jis gyvas ir veiksnus.
Sidabrinė vario fiesta
Lapkričio 15 dieną, antradienį, 18 valandą Koncertų salės I aukšto fojė Klaipėdos brass kvintetas, meno vadovas Vilmantas Bružas, surengs „Sidabrinę vario fiestą“, skirtą kolektyvo kūrybinės veiklos 25–mečiui. Šventišką programą kolektyvas išpildys kartu su solistu, vienu geriausių šalies trimitininku Algirdu Januševičiumi, taip pat buvusiu klaipėdiečiu.
Pajūrį sudrebins chorų konkursas
Šis konkursas nuo 1976-ųjų po kruopelytę buvo užaugintas ir išpuoselėtas chorų konkurso kūrėjų Vytauto Blūšiaus, Roberto Varno, vėliau Algio Zaboro. Jausdama didžiulę atsakomybę už konkurso ateitį, dabar estafetę perima dabartinė Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuro“ taryba.
Turtingą istoriją turintis tarptautinis Stasio Šimkaus chorų konkursas yra gerai žinomas ne tik Klaipėdoje, Lietuvoje, bet ir Europoje.
Radijo laida "Garsai ir blyksniai" - apie dainų švenčių pradžią
Dainų šventės atsirado XIX a. viduryje Austrijoje ir Vokietijoje. Nuo 1869 m. jos reguliariai rengiamos Estijoje, nuo 1873 m. - ir Latvijoje. Sunkiomis spaudos draudimo ir politinės reakcijos sąlygomis lietuvių muzikams tai buvo neįgyvendinamas dalykas, o pavienių bandymų rengti miestų dainų šventes būta tik XX a. pradžioje. 1924 m. Kaune įvyko Pirmoji Lietuvos dainų diena - valstybinės reikšmės įvykis, nors valdžia prisidėjo gana santūriai.