sparnas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sparnas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sparnas“.
Kuršėnų parke gelbėjo keturias paras šakose užstrigusį ir prakabojusį kovarnį
Keturias paras Kuršėnų parke medžio šakose įstrigęs ir besikankinantis ir karkiantis kovarnis nerūpėjo nei kuršėniškiams, nei aplinkosaugininkams nei gelbėjimo tarnyboms. Jį pastebėjo ir gelbėjimo operaciją po keturių parų inicijavo kovarnius išbaidyti iš šio parko su vanagais pasamdytas žmogus.
Virginijus Narkus rankose laiko kovarnį, kuriam spėjo ir sugalvoti vardą – Kar-kar. Vargšas paukštis įstrigo tarp medžio šakų ir taip kankinosi net kelias dienas.
Paskubėkite: sostinėje išsirito drugeliai milžinai
Iš pietryčių Azijos į mūsų šalį atgabenti kokonai suiro ir iš jų išsirito neįprasti drugiai. Lotyniškai atakus atlas vadinami didžiausi naktiniai drugeliai pasaulyje. Vabzdžių dydis išties įspūdingas. Patelė net 26, o patinėlis 25 centimetrų skersmens. „Atvirkščiai nei dieniniai drugiai, jie neturi nei straubliuko, kuriuo maitinasi, nei virškinimo organų. Tai jie tiesiog maitinasi iš to, ką yra sukaupęs vikšriukas per savo gyvenimą.
Ar įmanoma išgyventi kelionę ant lėktuvo sparno?
Galbūt, jei esate gerai pasiruošę. Tačiau tai nebus ypač sklandus skrydis. Pitonas, pakibęs ant lėktuvo, kuris pakilo į 9 kilometrų aukštį, sparno neišgyveno. Šis narsuolis nukeliavo iš šiaurės Australijos iki Papua Naujosios Gvinėjos. Nors istorija baigėsi liūdnai, ji verčia susimąstyti: ar tokioje pačioje situacijoje atsidūręs žmogus išgyventų kelionę? Norite tikėkite, norite – ne, tačiau taip jau yra nutikę, o į panašią padėtį patekusiems žmonėms pasisekė šiek tiek labiau nei gyvatei.
Kaip iš tiesų veikia sparnas
Lėktuvo sparno veikimo principo paaiškinimas, kad jo keliamąją jėgą sukuria oro srautas, judantis viršutiniu paviršiumi greičiau, nei apatiniuioje, nes viršutiniu, kreivesniu paviršiumi jis turi nueiti ilgesnį kelią ir judėti greičiau, kad abu srautai pasiektų sparno galą tuo pačiu metu, nėra teisingas.
Tačiau tai nėra teisinga, ir Kembridžo universiteto profesorius Holgeris Babinsky (Holger Babinsky) sukūrė minutės trukmės video įrašą, tikėdamasis, kad šis mitas bus pagaliau išsklaidytas.
S. Vettelis pasisiūlė sumokėti „Red Bull“ komandai už naują bolido sparną
Kaip žinome, Japonijos „Grand Prix“ metu penktadienį Sebastianas Vettelis padarė klaidą ir „Degner“ posūkyje sudaužė savo RB7, tuo pačiu ir svarbiausią jo mazgą – atnaujintą priekinį sparną.
Siekdama ištaisyti jo klaidą, komanda skubiai užsakė iš Anglijos naujas detales, kurios į autodromą atvyko likus 20 minučių iki kvalifikacijos pradžios. Ji praėjo sėkmingai – S. Vettelis iškovojo savo 12-tą pirmą poziciją šiame sezone, aplenkęs Jensoną Buttoną vos 0,009 sekundės.
Leisdamasis subyrėjo Rusijos lėktuvas „Аn-24"
Dėl blogo matomumo Rusijos lėktuvas „Аn-24" buvo priverstas leistis avariniu būdu, praneša lenta.ru.
Leisdamasis laineris nuvažiavo nuo pakilimo tako. Incidento metu subyrėjo lėktuvo sparnas.
Pranešama apie sužeistus įgulos narius ir keleivius. Mirties atvejų išvengta.
FIA uždraudė galinį „Ferrari" sparną
Po penktadienio laisvų treniruočių FIA technikos tarnyba susidomėjo „Ferrari“ bolido galiniu sparnu, kurį kurdami Scuderia inžinieriai panaudojo originalų reglamento traktavimą.
Šiandien ryte buvo paskelbtas nuosprendis – FIA mano, kad naujas „Ferrari“ sparnas neatitinka reglamento ir Scuderia grįžo prie senesnės sparno konfigūracijos, kuri buvo naudojama Turkijoje.