širšė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „širšė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „širšė“.
Vapsvų neliks nė kvapo: štai kas padės
Rugpjūčio mėnesį vapsvų aktyvumas padidėja. Taip yra dėl šiltos temperatūros ir jų gyvenimo ciklo kaitos fazių, kurios lemia didesnę vapsvų migraciją po nebūdingas vietas. Gamtininkas Deividas Makavičius papasakojo, ką svarbu žinoti šiuo vapsvų suaktyvėjimo metu.
Pašnekovas papasakojo, kaip vyksta vapsvų gyvenimo ciklas, kur jos dažniausiai susikuria savo lizdus ir kokių klaidų svarbu nedaryti, norint išvengti nemalonių vapsvų įgėlimų.
Žiemą lietuvius namuose atakuoja vapsvos: paaiškino, kodėl taip nutinka
Vapsvos – vabzdžiai, kurie be galo svarbūs gamtai, tačiau vasaros metu, poilsiaudami ir krimsdami saldžius ledus jų vaikomės visais įmanomais būdais. Tačiau pasirodo, šie vabzdžiai lietuvius puola ne tik šiltuoju, tačiau ir šaltuoju žiemos sezonu.
Kenkėjų kontrolės ekspertų „Dezinfa“ įmonės rinkodaros vadovė Eglė Krasilnikovienė pasakoja, kad žmonės dėl vapsvų skambina ir prašo pagalbos ne tik vasarą, tačiau ir žiemą.
„Gavome iš klientų užklausą gruodį, kad Lazdijų rajone namus puola vapsvos.
Svarbus patarimas įgėlus širšei – skausmą numalšinsite neįprasta priemone
Jei vasarą leidžiate gamtoje, veikiausiai ne kartą teko susidurti su skaudžiai geliančiomis širšėmis. Jei nesate alergiškas įgėlimui, patiriamą skausmą puikiai sumažinti padės dantų pasta. Dėl vapsvos ar bitės įgėlimo ne vienam yra tekę kreiptis į medikus. Kai kam toks įgėlimas gali būti mirtinas. Pasak medikų, jei žmogus yra alergiškas, jam būtina duoti priešalerginių vaistų ar net suleisti adrenalino.
Įgėlė bitė: iki mirties – vos kelios sekundės
Vasarą tikriausiai nei vienas poilsiautojas nenorėtų sulaukti stipraus vabzdžio įgėlimo. Tačiau iš pirmo žvilgsnio tokia paprasta situacija gali turėti ir rimtų pasekmių, jeigu nesureaguosime į ją tinkamai. Medicinos centro „Northway“ specialistai atskleidžia, kaip elgtis, įgėlus bitei, širšei arba vapsvai. Reakcija į vabzdžių įgėlimą gali būti normali arba alerginė. Jeigu žmogus yra alergiškas, vabzdžio įgėlimas gali būti pavojingas gyvybei.
Speciali operacija „Oligarchas“: ispanai sudavė smūgį rusų banditams
Ispanų teisėsauga atskleidė specialios operacijos „Oligarchas“ užkulisius, kurios metu Malagoje dėl daugiau nei 30 mln. eurų „plovimo“ buvo sulaikyti 11 išeivių iš Rusijos. Daugelis jų yra tiesiogiai siejami su organizuotomis nusikalstamomis grupuotėmis „Solncevskaja“ ir „Izmailovskaja“. Anot Ispanijos civilinės gvardijos pranešimų, spec. operacija vietos teisėsaugos ir Europolo pareigūnų buvo organizuojama ketverius metus.
Skaudi nelaimė: vyriškį pražudė širšė
Pakruojo rajone, kaip įtariama, nuo širšės įgėlimo mirė vyras. Trečiadienį 10.29 val. Lygumų miestelyje, prie pastato, rastas 59 metų vyro lavonas, be išorinių smurto žymių. Kaip skelbia policija, įtariama, kad vyrui dirbant miške, jam įgėlė širšė. Nuvežus į ambulatoriją, jo atgaivinti nepavyko.
Teks pasisaugoti: vapsvos ir širšės ir Lietuvoje gali atnešti mirtį
Suaktyvėjusios vapsvos ir širšės gyventojams kelia vis daugiau rūpesčių. Šių vabzdžių gausu ne tik lauke, turgeliuose, bet ir namuose, palėpėse ar daugiabučių balkonuose. Specialistai perspėja gyventojus patiems nepulti naikinti vapsvų lizdų, mat taip galima prisidaryti dar daugiau bėdos. Suerzinti vabzdžiai pulkais ims skristi iš savo namų ir gelti. Norint išprašyti nekviestus svečius, reikės ne tik specialios amunicijos – bitininko kostiumo, bet dar ir purškiamų miltelių.
Per karščius suaktyvėjo kenkėjai: saugokitės sparvų, musių ir širšių!
Užplūdus vasaros šilumai žmonės sugūžėjo į sodybas, pajūrį – aktyviai laiką leidžia gamtoje. Apmaudu, kai atostogų nuotaiką ima temdyti vabzdžių įkandimai. Pastarosiomis dienomis gamtoje iškylaujančius ar vaikštinėjančius žmones sparvos ir musės apspinta būriais. „Karštis skatina vabzdžių aktyvumą: jų medžiagų apykaita tampa gerokai intensyvesnė, vabzdžiai būna žymiai judresni, agresyvesni ir nesvarbu, ar tai būtų širšė, ar tai musė.
Grėsmę keliantys širšių ir vapsvų dūzgesiai
Daugiabučių ir individualių namų gyventojai vis dar skundžiasi vapsvų ir širšių puolimu – dabar jos ėmė veržtis net į namus. Biologas Liutauras Grigaliūnas komentuoja, jog tokia padėtis yra visiškai natūrali. „Dabar yra metas, kai šių geliančių vabzdžių kolonijos yra didžiausios, mūsų namuose, ant stalo, gausu obuolių, kriaušių, arbūzų ar kitų skanėstų, kuriuos taip pat mėgsta ir širšės. Vabzdžius traukia ir paliktų saldžių gėrimų ar alaus likučiai stiklinėse.
Gyventojai neatsigina širšių
„Valiau balkono langus, kai netikėtai išgirdau vis stiprėjantį dūzgimą ir išvydau iš palangės lendantį didžiulį spiečių širšių. Vėliau teprisimenu greitosios pagalbos sirenos garsus. Laimei, namuose turėjau adrenalino ir artimieji, greitai sureagavę, ėmėsi tinkamų veiksmų: suleido vaistus ir iškvietė greitąją pagalbą. Kitu atveju nė nenutuokiu, kuo visa tai būtų pasibaigę“, – pasakoja vos prieš savaitę nuo širšių nukentėjusi panevėžietė.
REKLAMA
REKLAMA
Širšės žudikės: didžiuliai vabzdžiai Kinijoje mirtinai sugėlė 40 ir sužeidė 1600 žmonių
Didžiulių širšių spiečiai Kinijoje mirtinai sugėlė 40 ir sužeidė daugiau nei 1600 žmonių, informuoja dailymail.co.uk. Mažiausiai 37 asmenys yra gydomi ligoninėse. Nuo širšių įgėlimų ant sugeltų asmenų odos atsirado gilūs, juodi krateriai, kurie primena kulkų padarytas žaizdas. Per pastaruosius tris mėnesius daugiausiai žmonių buvo sugelta Angkango, Hanzhongo ir Shangluo miestuose.
Klientus supykdė širšė lėkštėje
Ko gero, vasarą ne toks jau retas atvejis: restorano lankytojai pasipiktino deserto lėkštėje aptikę vabzdį. Dar labiau juos įskaudino tai, kad virtuvės darbuotojai jų neatsiprašė. Tačiau išklausius antrąją pusę peršasi visai kitokios išvados...
Bet kokį nesusipratimą galima išspręsti su šypsena ir geranoriškai. Tuo buvo įsitikinusi tauragiškių šeima, kuri, susidūrusi su neįprasta situacija, tikėjosi bent jau nuoširdaus atsiprašymo ir apgailestavimo.
Dūzgiančios širšės – neperdėtas pavojus
Vos ne kiekvieną dieną į Respublikinės Panevėžio ligoninės medikus kreipiasi vabzdžių sugelti ir dėl to blogai pasijutę žmonės. Kai kurių gyvybes tenka gelbėti net Intensyviosios terapijos skyriuje.
Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiams vėlų pirmadienio vakarą teko vykti ne gaisro gesinti, o gelbėti žmones nuo įsisiautėjusių širšių. Gavę biržiečio pranešimą, jog gyvenamojo namo verandos sienoje aptiktas širšių lizdas, ugniagesiai išskubėjo į pagalbą.
Puola agresyviosios širšės ir bitės
Gamtininkas Stasys Gliaudys pastebi, jog karštyje širšės ir vapsvos labai sparčiai spiečiasi, todėl nereikia trikdyti naujiems spiečiams reikalingos rimties ir ramybės.
Medikų ir vaistininkų pagalbos ieško vis daugiau žmonių, kuriuos sugėlė vabzdžiai. Vienus išgąsdino aplink įkandimo vietą atsiradęs tinimas ir paraudimas, kai įkandimo vieta sutino, kitam po įkandimo išbėrė visą kūną.