sensorinis ekranas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sensorinis ekranas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sensorinis ekranas“.
Kaip kambarį paversti sensoriniu ekranu?
Izraelio bendrovė „PointGrab“ sukūrė visą patalpą aprėpiančią elektroninių įrenginių valdymo rankų judesiais sistemą, kuri kambario erdvę tarsi paverčia nematomu sensoriniu ekranu. „PointGrab“ dar prieš 3 metus pradėjo integruoti kai kurias savo parengtas valdymo judesiais technologijas į nešiojamuosius kompiuterius, kurie išmoko reaguoti į vartotojo pakeltą ranką. Dabar bendrovės inžinieriai sugebėjo priversti visą namų elektroninę įrangą paklusti šeimininkų rankų mostams.
Japonų inžinieriai vandens paviršių pavertė sensoriniu ekranu
Tokijo elektrokomuniikacijų universiteto (Japonija) inžinieriai sukūrė sistemą „AquaTop“, kuri leidžia vandens paviršių paversti sensoriniu ekranu. Tam reikalui pasitelkta pilna vandens vonia, kontroleris „Kinect“, LED projektorius ir vandeniui atsparūs garsiakalbiai. Vanduo buvo pripildytas specialių druskų, todėl buvo pasiektas į pieną panašus atspalvis, kuriame vaizdas gaunamas gana kontrastingas. Beje, garsiakalbiai skirti ne tik tam, kad atkurtų garsą.
„Windows 8“ su sensoriniu ekranu vartotojus daro laimingesnius
Būtent taip konferencijoje BUILD 2013 pareiškė dabartinis „Microsoft“ prezidentas Steve'as Ballmeris. Remiantis apklausos, kurią atliko pati korporacija, rezultatais, sensorinius ekranus turinčių sistemų vartotojai operacine sistema „Windows 8“ patenkinti labiau nei šiuo metu populiariausia programine platforma „Windows 7“. Savo kalboje, kuri buvo skirta „Windows 8.1“ pasirodymui, S. Ballmeris pabrėžė, jog „Windows 8“ buvo išleista tuo metu, kai įrenginių „geležinė dalis“ buvo smarkiai atsilikus...
„Microsoft“ sukūrė sensorinį ekraną, leidžiantį pirštus panardinti į galvos smegenis
Sensoriniai ekranai – kas gi juose naujo? Ką apskritai dar galima padaryti šioje srityje? Vis tik „Microsoft Research“ specialistų sukurtas robotizuotas ekranas leidžia juo naudotis šiek tiek kitaip, nei esame įpratę. Pavyzdžiui, sensorinis ekranas jaučia, kai yra stipriai arba švelniai spaudžiamas, o visa tai supranta kaip galvos smegenų nuotraukos didinimą arba mažinimą. Tačiau esmė – ne pats didinimas. Ši sistema leidžia savo pirštais tiesiogiai pajusti galvos smegenų medžiaginę sudėtį.
LG pristatė sensorinį monitorių su „Windows 8“
Bendrovė „LG Electronics“ pranešė pristačiusi „Touch 10“ monitorių (modelis ET83) su „Windows 8“ operacine sistema. 23 colių (57,5 cm) įstrižainės monitorius, skirtingai nei jo pirmtakai rinkoje, gali būti valdomas visais dešimt pirštų vienu metu.
Naujoji funkcija patogi ir todėl, jog nereikalauja diegti papildomas programas ar atnaujinti visą kompiuterį, teigia LG atstovai.
Nauja „Apple“ pergalė prieš „Samsung“
Jungtinių Valstijų Tarptautinės prekybos komisijos teisėjas priėmė negalutinį sprendimą, kad „Samsung“ pažeidė keturis „Apple“ intelektinės nuosavybės patentus, informuoja BBC.
Tarp pažeistų patentų yra vienas, susijęs su priekine išmaniojo telefono „iPhone“ dalimi, ir vienas, susijęs su jutikliniu ekranu.
Tai dar viena „Apple“ pergalė po to, kai kitoje byloje rugpjūtį teisėjai priteisė sumokėti jai 1,05 mlrd. JAV dolerių už žalą.
Naujos kartos „iPhone“ savininką atpažins iš pirštų atspaudų?
Kompanija „Apple“ įsigijo patentą, aprašantį technologiją, kuri leidžia suteikti LCD ekranams biometrinio skenerio savybių. Visa paslaptis slypi itin plonose tranzistorių plėvelėse, kurios labai panašios į valdančias ekrano elementus ir yra jautrios šviesai.
Patente aprašomi įvairių įrenginių variantai su šviesai jautriomis tranzistorių plėvelėmis, kurios leidžia padidinti jautrumą ir sumažinti triukšmus.
„Sharp" pristatė itin didelės raiškos sensorinį ekraną
Bendrovė „Sharp Visual Solutions Europe“ pristatė savo naujojo 70 colių (175 cm) LCD interaktyvaus ekrano prototipą profesionalų rinkoms.
Pasak bendrovės atstovų, didelės skiriamosios gebos 4K2K (3840 x 2160) ekranas yra sensorinis, todėl leidžia vienu metu dirbti keliems naudotojams. Naujasis ekranas – tai komandiniam bendradarbiavimui skirta universali lenta su galimybe sumontuoti ekraną horizontaliai ir vertikaliai ar net naudoti kaip interaktyvų stalviršį.
„Blackberry 10“ neturės fizinės klaviatūros
„Blackberry“ išmaniuosius telefonus gaminanti Kanados bendrovė RIM pristatė naujos kartos telefono „Blackberry 10“ prototipą, kuriame nebėra fizinės klaviatūros.
Su finansiniais sunkumais susidurianti „Research in Motion“ (RIM), gaminanti gerą reputaciją verslo vartotojų akyse pelniusius „Blackberry“ išmaniuosius telefonus, pranešė skyrusi 100 milijonų dolerių naujai šių aparatų techninei platformai sukurti.
Telefonas, kuris nemėgsta būti liečiamas
Bendrovė „Sony“ anonsavo išmanųjį telefoną, kurį galima valdyti net neliečiant pirštais: jo sensorinis ekranas reaguoja į pirštų padėtį erdvėje.
Būsimasis telefonas pavadintas „Xperia sola“. Jame įdiegta „Floating Touch“ technologija, reaguojanti į pirštų padėtį virš sensorinio ekrano ir atitinkamai aktyvuojanti pasirinktas funkcijas.
REKLAMA
REKLAMA
Sukurtas naujo tipo sensorinis ekranas
Kompanija „Gunze“ sukūrė neįprastą sensorinį ekraną, pirmiausiai skirtą žaidimų automatams.
Ekrano prototipas – tai interaktyvus stalas su ekranu. Prie sensorinio skydelio yra keturi specialūs elektrodai, kuriuos liečiant galima keisti darbo režimą.
Įvedinėjant informaciją vartotojas turi vienos rankos pirštu laikyti elektrodą, o kitos pirštais liesti ekraną. Priklausomai nuo to, koks elektrodas yra liečiamas, aktyvuojama viena ar kita funkcija.
Pagamintas sensorinis darbo stalas su multiįvestimi
Bendrovė „ExoPC“ kitų metų sausio mėnesį Las Vege (JAV) vyksiančioje parodoje „CES 2012“ ketina pristatyti savo sukurtą interaktyvaus darbo stalo ekraną „EXOdesk“.
40 colių (100 cm) įstrižainės sensoriniame ekrane, suderinamu su multiįvesties funkcija, naudojama firminė „ExoPC“ vartotojo sąsaja.
Japonijoje sukurtas sensorinis ekranas, kuriuo galima naudotis nenusiimant pirštinių
Japonų kompanija „SMK Corporation“ sukūrė sensorinį ekraną, kurį galimą valdyti nenusiimant pirštinių.
Ekranas reaguoja ir į rankos prisilietimus pirštinėmis, ir be jų. Ekranas ypatingas tuo, kad filtruoja trikdžius, t. y. sudėtingus signalus.
Ekraną planuojama naudoti automobilių navigacinėse sistemose. Per mėnesį ketinama išleisti iki 100 tūkstančių ekranų, kurių įstrižainė bus nuo 6,5 iki 8 colių. Jie gali veikti temperatūroje nuo -30 iki +85 laipsnių.
„Nokia“ pristatė išmanųjį telefoną „Nokia 500"
Bendrovė „Nokia“ šiandien pranešė išleisianti naują išmanųjį telefoną su sensoriniu ekranu. Skelbiama, kad „Nokia 500“ bus kokybiškas, spartus, tačiau nebrangus.
Naujajame telefone įdiegtas sparčiausias šiandien naudojamas „Nokia“ procesorius, kurio taktinis dažnis – 1 GHz, 5 megapikselių raiškos fotokamera, muzikos ir pramogų programų paketas, nemokami žemėlapiai ir navigacija.
Bendrovė 3D pristatė 80 cm sensorinį ekraną
Hanoveryje (Vokietija) prasidėjusioje parodoje „CeBit 2011" bendrovė 3D pristatė sensorinį ekraną C3266PW, kurio įstrižainė – 32 coliai (80 cm), pranešė „Engadget.com".
Naujojo ekrano raiška – 1920x1080 taškų, jo apžvalgos kampas vertikaliai ir horizontaliai siekia 178 laipsnius, atsako laikas – 12 milisekundžių. Ekranas suderinamas su multiįvesties (multitouch) technologija ir atpažįsta iki 10 prisilietimų prie jo paviršiaus vienu metu.
Sukurtas didžiausias pasaulyje sensorinis ekranas
Groningeno universitete (Nyderlandai) įrengtas didžiausias pasaulyje sensorinis ekranas, skirtas interaktyviam matematikos ir kompiuterijos studentų mokymui.
Šio ekrano dydis – 10 x 2,8 metrų, jo paviršiaus išlenktumas siekia 135 laipsnius, skelbia „Slashgear.com". Ekranas yra permatomas, judesiams fiksuoti naudojama 16 infraraudonosios šviesos siųstuvų, 6 optinio sekimo vaizdo kameros, 1000 infrarudonosios šviesos šviesos diodų.
„Microsoft" kuria formą keičiantį lietimui jautrų ekraną
Kruopščiai dizainerių „nugludinti“ išmaniųjų telefonų ekranai atrodo puikiai, tačiau žmogui jie nesuteikia jokios grįžtamosios lytėjimo informacijos.
Tačiau kompanija “Microsoft" intensyviai siekia sukurti lytėjimui jautrų ekraną, kuris, keisdamas savo paviršiaus formą, imituotų fizinę mygtukų formą.
Žmonių prigimtis yra tokia, kad nemažą informacijos dalį apie savo aplinką jie gauna lytėjimo būdu.
Jau galima užsisakyti „Asus“ sensorinį kompiuterį „viskas viename“
Internete jau priiminėjami išankstiniai bendrovės „Asus“ stalinio kompiuterio „Eee Top ET2400“, reklamuojamo kaip „viskas viename“ („All-in-one PC“), užsakymai, pranešė „Electronista.com“.
Šių metų rugpjūtį anonsuotą „Asus“ kompiuterį, kurio sisteminis blokas sumontuotas sensorinio monitoriaus korpuse, galima užsisakyti „Amazon.com“ svetainėje.
„Nokia“ pristatė nebrangų telefoną su sensoriniu ekranu
Bendrovė „Nokia“ pranešė pateikusi rinkai išmanųjį telefoną C5-03 su 3,2 colių (8 cm) įstrižainės sensoriniu ekranu ir 5 megapikselių fotokamera.
Šis telefonas gali veikti 3G tinkluose, jame įrengtas „Wi-Fi“ bevielio ryšio modulis, GPS imtuvas su A-GPS funkcija. Telefoną valdo „Symbian S60“ operacinė sistema, teigiama bendrovės pranešime.
„Nokia C5-03“ turi 40 MB vidinės atminties, ją išplėsti galima „microSD“ kortelėmis. Telefono storis – 13,8 mm, svoris – 93 gramai.
„Gigabyte“ pateikė rinkai nešiojamąjį kompiuterį su sensoriniu ekranu
Bendrovė „Gigabyte Technology“ pranešė pateikusi prekybai savo nešiojamąjį kompiuterį „Gigabyte T1125“ su atlenkiamu sensoriniu ekranu.
Pasak bendrovės atstovų, 11,6 colių įstrižainės ekrano raiška – 1366x768 vaizdo taškų, jis suderinamas su multiįvesties (multitouch) technologija.