savarankiškumas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „savarankiškumas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „savarankiškumas“.
REKLAMA
Savarankiško gyvenimo namų gyventojai dalyvavo Vilniuje gegužę vykusiose eitynėse „Laimė galėti“. Centre – „Būkime drauge“ įkūrėja Snieguolė Butrimavičienė. Linos Jakubauskienės nuotr.   Savarankiško gyvenimo namų gyventojai dalyvavo Vilniuje gegužę vykusiose eitynėse „Laimė galėti“. Centre – „Būkime drauge“ įkūrėja Snieguolė Butrimavičienė. Linos Jakubauskienės nuotr.

Savarankiško gyvenimo namų „Būkime drauge“ gyventojai: „Esame nebe valdiški“

Jaukiame name nuošaliame Kauno Sargėnų rajone įsikūrusios keturios merginos. Savaitgaliais pas jas iš Kėdainių atvažiuoja Česlovas – vyras norėtų rasti darbą Kaune. Visi jie prieš tai gyveno skirtingose šalies globos įstaigose. Pasak savarankiško gyvenimo namų „Būkime drauge“ įkūrėjos Snieguolės Butrimavičienės, atgal dabar jau nebenorėtų grįžti nė vienas.
2019-06-24
REKLAMA
Apsaugoto būsto paslaugų gavėjos Edita (pirmoji iš dešinės) ir Iveta (trečioji iš dešinės) susioraganizavo popietę prie arbatos su draugais iš dienos centro. (K. Kairio nuotr.)  Apsaugoto būsto paslaugų gavėjos Edita (pirmoji iš dešinės) ir Iveta (trečioji iš dešinės) susioraganizavo popietę prie arbatos su draugais iš dienos centro. (K. Kairio nuotr.)

Psichikos negalią turintys žmonės mokosi gyventi savarankiškai

Praėjusiais metais Šiaulių miesto savivaldybės globos namai pradėjo teikti apsaugoto būsto paslaugą. Įstaigos vadovė Danutė Akaveckienė sako, kad įstaigai tai nebuvo naujovė – norvegų nupirktame trijų kambarių bute panašios paslaugos teikiamos jau ne vienus metus. „Maždaug prieš penkiolika metų bendradarbiavome su norvegais. Pastebėję, kad vaikai, išeinantys iš globos namų, negauna socialinio būsto ir neturi kur gyventi, jie nupirko mums Šiauliuose trijų kambarių butą.
2019-04-24

Specialistė perspėja tėvus: būtinai leiskite vaikams tai daryti

Tėvai pirmaisiais vaiko gyvenimo metais stengiasi suteikti vaikui viską, ką tik gali geriausio. Todėl ne visi ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai yra savarankiški ir geba patys pasirūpinti savimi, be didelės tėvų pagalbos. Apie 1–7 metų amžiaus vaikų savarankiškumo etapus naujienų portalui tv3.lt papasakojo psichologė Giedrė Gutautė Klimienė.
2019-04-18
REKLAMA
Būstas (nuotr. 123rf.com) Būstas (nuotr. 123rf.com)

Apsaugotas būstas – šansas imti gyvenimo vairą į savas rankas

Savarankiškas gyvenimas gali atrodyti trokštama, bet nepasiekiama svajonė, jei kai kuriose srityse trūksta išmanymo, gebėjimų ir galimybių. Vis dėlto gyvenimas globos institucijoje neturi būti vienintelė išeitis. Tarpine stotele proto ar (ir) psichikos negalią turintiems žmonėms, kurie negali gyventi visai savarankiškai, bet to siekia, tampa apsaugotas būstas. Tadas – apsaugoto būsto paslaugos Tauragėje gavėjas.
2019-02-28

Miškų reformos kritikai ragina išlaikyti urėdijų savarankiškumą

Urėdijų reformai besipriešinantys visuomenininkai, verslininkai bei buvę ir esami politikai kaltina Vyriausybę permainas vykdant chaotiškai ir ragina jas stabdyti.

Kas spręs regionų problemas?

Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) Vyriausybei siūlo paskyrimais po universiteto spręsti specialistų trūkumą regionuose, taip pat ragina savivaldybėms suteikti daugiau savarankiškumo. Susitikimus su ministrais pradėję asociacijos nariai sako, kad pokyčiai būtini siekiant mažinti atskirti dar didesnių miestų ir regionų. Tarp siūlymų naujai Vyriausybei – plėtoti valstybės lėšomis išsilavinimą įgijusių specialistų paskyrimus atidirbti regionuose.
Aktualijos 2017-01-23

Jauno žmogaus pasirinkimas: kodėl gerai dirbti sau?

Jaunimo verslumo rodikliai šalyje pastebimai auga. Pernai metų pabaigoje įmonės „Spinter tyrimai“ atliktos apklausos duomenimis, 10 proc. šalies gyventojų planavo nuosavą verslą pradėti artimiausių dviejų metų bėgyje. Didžiausią jų dalį – 16 proc. – sudarė 18-25 m. jaunimas. Didėjančius jaunimo verslumo rodiklius lemia palankių sąlygų verslo pradžiai atsiradimas bei įvairios verslo skatinimo priemonės – lengvatinės paskolos, nemokamos konsultacijos, verslumo skatinimo renginiai.
2015-05-12

Siekiantiems tobulėti savarankiškai – žinių lobynas internete

Įgyvendinant projektą „Suaugusiųjų švietimo programų ir objektų saugykla – elektroninių mokymosi paslaugų priemonė“ sukurta ir įdiegta nauja interaktyvi nuotolinio mokymosi paslauga gyventojams. Vadovaujantis pažangiausiais šiuolaikinių e. mokymosi aplinkų principais sukurta informacinė sistema, kuria siekiama sudaryti sąlygas kuo didesnei visuomenės daliai aktyviai dalyvauti tęstinio mokymosi veikloje, neformaliojo švietimo ir savišvietos programose.
2014-09-24

Mažųjų vasaros atostogos: kuo užsiimti?

Apie vasaros atostogas vaikai svajoja ištisus mokslų metus. Tačiau išlauktoji vasara gali prabėgti ne taip jau ypatingai, ypač, jeigu atžalos tik tingiai spokso į filmukus ar žaidžia internetinius žaidimus. Tad kaip ir kokia veikla užimti mažametį, kad grįžes į darželį ar mokyklą jis su entuziazmu apie tai pasakotų savo draugams? „Norint įdomiai praleisti laiką kartais tereikia apsižvalgyti namuose.
2014-07-07

Kijevas pasirengęs eksperimentui – suteikti rytų regionams padidintą savarankiškumą

Ukrainos vyriausybė pasirengusi padidinti ekonominį rytinių regionų savarankiškumą, jiems pageidavus, pareiškė ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas. „Gal mums reikėtų pagalvoti ir atlikti – dar iki pataisų įvedimo į Konstituciją, į Biudžeto kodeksą – tam tikrą ekonominį eksperimentą kai kuriose Ukrainos srityse? Pavyzdžiui, atlikti eksperimentą Donecke ir Luhanske“, – pasakė jis per antrąjį nacionalinės vienybės apskritojo stalo renginį šeštadienį Charkove.
2014-05-17
REKLAMA
REKLAMA

Projektas be biudžeto: kai duodi meškerę, o ne žuvį

Menininkė Eglė Grėbliauskaitė – Tursienė antrą kartą organizuoja socialinį projektą „Pats“, kuris, kaip ji sako, skatina jaunus žmones imti gyvenimą į savo rankas. Projektas, prasidėjęs be jokio rėmėjo ir biudžeto, skirtas paliekantiems globos namus jaunuoliams – pagalba susiorientuoti tame gyvenimo etape, kai viską staiga tenka daryti pačiam. „Daug dėmesio skiriama vaikams, kai jie yra globos namuose, bet atsitinka skausmingas dalykas, kai jie iš jų išeina.
2014-03-27

Ukrainos ekonomika: prabilta apie didesnį regionų savarankiškumą

Rūta Lankininkaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Ukrainos ekonomikai grimztant į dugną ir Rusijai aneksavus Krymą, vyriausybė prabilo apie savarankiškesnių teisių suteikimą šalies regionams – taip galima būtų sustiprinti skirtingą Rytų ir Vakarų regionų ekonomiką. Vakarų Ukraina ekonomines reformas sieja su Europa, Rytų – su Rusija. Opozicija prieš mėnesį perėmusi vyriausybės vairą iškart paskelbė, kad šalies iždas tuščias.
2014-03-24

EP susirūpino: dirbantieji savarankiškai – nepakankamai socialiai apsaugoti

Giedrė Baltrušytė, Edvardas Špokas, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Lietuvoje kas dešimtas darbuotojas dirba savarankiškai, o Europos Sąjungoje įvairias savarankiško darbo formas pasirinkę daugiau kaip 30 mln. žmonių. Europos Parlamentas susirūpino, kad šių asmenų socialinės garantijos nepakankamos, ir ragina ištirti, ar sau dirbančių žmonių statusu nėra piktnaudžiaujama. Kosmetologė Žydrita Biekšienė savarankiškai dirba jau 11 metų.
2014-01-19

LCKU: licencijos atėmimas „Vilniaus taupomajai kasai“ neturės įtakos kitų 62 unijų veiklai

Lietuvos bankui nusprendus atšaukti „Vilniaus taupomosios kasos“ licenciją, 62 kredito unijos, priklausančios Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) sistemai, toliau dirba ir dirbs įprastine tvarka, teikdamos finansines paslaugas ir vykdydamos sutartinius įsipareigojimus savo nariams bei klientams. „Kiekviena kredito unija yra atskiras juridinis vienetas, vykdantis savarankišką veiklą.
2014-01-17

Kodėl verslas investuoja į problematiškus vaikus?

Asociacijos „Mentor Lietuva“ vadovė Bernadeta Lažauninkaitė tikina, kad verslo įmonės Lietuvoje vis dažniau įsitraukia į savanorystės veiklą. Jų motyvas, pasak pašnekovės, tikrai ne reputacijos stiprinimas ar gerinimas Lietuvoje, bet noras būti aktyviais piliečiais.   „Mūsų organizacija, priklausanti tarptautiniam tinklui, siekia apsaugoti jaunimą nuo piktnaudžiavimo alkoholiu ir tabaku, kitaip sakant, užsiima prevencine veikla.
2013-12-05

Gyventojai būstą nori šildyti patys

Šiauliečiai vis dažniau geidžia šildytis patys. Žmonės renkasi šildymą elektra ar net malkomis. Malkomis šildytis pigiau „AB „Šiaulių energija“ duomenimis, 2003-2012 m. nuo centralizuoto šildymo Šiauliuose atsijungė 10 daugiabučių (daugiabučiu laikomas namas nuo 3 butų), 27 butai ir 17 individualių namų. Šiemet bendrovė sulaukė 8 butų ir 2 pastatų Šiauliuose savininkų prašymų atsisakyti centralizuoto šildymo.
2013-11-30

Šiaulių medikai pasiryžę streikuoti

VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės filialo Psichiatrijos ligoninės darbuotojai planuoja surengti streiką, reaguodami į Sveikatos ministerijos sprendimą panaikinti šios įstaigos savarankiškumą, prijungiant ją prie VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės. Šiandien įvykusioje spaudos konferencijoje buvo pristatytos aplinkybės, privertusios imtis šios kraštutinės priemonės.
Lietuva 2013-11-04

L. Balsys: suteikus policijos rėmėjams daugiau savarankiškumo galima būtų išvengti daugelio nelaimių

Šiandien, Angelų sargų dienos išvakarėse Seimo narys Linas Balsys įregistravo Lietuvos žaliųjų partijos ir Lietuvos policijos rėmėjų asociacijos iniciatyva parengtą naują Policijos rėmėjų įstatymo redakciją. Taip siekiama sudaryti palankesnes sąlygas visuomenei prisidėti prie policijos darbo, skatinti didesnį savanorišką piliečių dalyvavimą palaikant viešąją tvarką ir visuomenės saugumą.

Kroatija – savarankiškai keliaujančių europiečių kraštas

Dvi savaitės poilsio Kroatijoje gali kainuoti mažiau nei trečdalis lietuvių gaunamo minimalaus atlyginimo. Klausiate, koks tokios pigios kelionės receptas? Nuosavas automobilis, jokių viešbučių, maistas ruošiamas gamtoje. Na, ir dar gera kompanija. Pusantros dienos prie vairo – ir jūs jau prie Adrijos jūros! Būtinos vinjetės Tolimas kelias tikrai neišvargins, jei automobilyje bus bent keli vairuotojai.
2013-09-01

Bumerango karta: atgal pas mamą

Vis daugiau europiečių linkę gyventi su tėvais. Ekonominiai sunkumai, su kuriais niekaip nepajėgiama susidoroti Vakaruose, keičia socialinius įpročius: Jungtinėse Valstijose ir Europoje žymiai padaugėjo jaunų žmonių, grįžtančių pas tėvus po sparnu, rašo Kirilas Žurenkovas leidinyje „kommmersant.
2013-08-09

Lazdijuose atidaryti savarankiško gyvenimo namai

Rūta Lankininkaitė, LRT televizijos laida „Panorama“, LRT.lt Lazdijuose duris atvėrė savarankiško gyvenimo namai. Juose galės gyventi asmenys su negalia ar senyvo amžiaus rajono gyventojai, kuriems nereikalinga intensyvi priežiūra. Tokių namų Lietuvoje veikia 12. Lazdijų savarankiško gyvenimo namuose apsigyveno 5 rajono gyventojai, dar keturių žmonių prašymai bus svarstomi. Dešimčiai žmonių savivaldybė sukūrė namų aplinką ir sudarė sąlygas savarankiškai tvarkytis asmeninį gyvenimą.
Lietuva 2013-01-08

Savivaldybės nori didesnio savarankiškumo

Lietuvos savivaldybės tikisi didesnio valstybės pasitikėjimo suteikiant joms daugiau savarankiškumo bei ragina Lietuvos valdžios institucijas laikytis subsidiarumo principo.

D. Britanijoje – rekordinis skaičius suaugusių žmonių gyvena su tėvais

Ekspertai skelbia, kad Didžiojoje Britanijoje užaugo mamyčių sūnelių ir tėvelių dukryčių karta. Pasirodo, jog mažiausiai 500 tūkst. 20-34 metų žmonių vis dar gyvena su tėvais.
2012-05-30

Sėkmingas mokykloje – sėkmingas gyvenime

Kiekvieną rudenį visi tėveliai turi daug rūpesčių – susitvarkyti sveikatos pažymas, pasirūpinti apranga, mokymosi priemonėmis. Tačiau kiekviena šeima susiduria ir su plika akimi nepastebimomis problemomis, kurioms kartais nebelieka laiko ar neskiriama pakankamai dėmesio. Ar pritaps sūnus arba duktė naujame kolektyve, ar nekonfliktuos, ar nebijos mokytojos, ar niekas jų neskriaus? Įvairaus amžiaus vaikai adaptaciją naujoje vietoje išgyvena skirtingai.
2011-09-17

Policijos rėmėjams siūlomas savarankiškumas

Vidaus reikalų ministro Raimondo Šukio teigimu, svarbu teisiškai įtvirtinti policijos rėmėjų statusą, kurie galėtų ne tik pagelbėti pareigūnams, bet ir veikti savarankiškai.Vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys penktadienį vieši nesaugiausia paskelbtoje Utenos apskrityje. Pasak jo, artėjant vasaros sezonui ežeringoje Lietuvos apskrityje lankosi daug poilsiautojų, kurių saugumą policija gali ne visada užtikrinti, informuoja "Lrt.
Į viršų