sąmoningumas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sąmoningumas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sąmoningumas“.
Į Violetos Repčenkaitės moterų stovyklas atvyksta ir turinčios anūkų: „Niekada nevėlu keistis“
Buvusi televizijos laidų vedėja, šiuo metu dirbanti sąmoningumo mokytoja Violeta Repčenkaitė (41 m.) mėgaujasi gyvenimu Maltoje, tačiau net ir būdama ten nepamiršta savo gimtosios šalies. Violetos ypatingas ryšys su moterimis formavosi dar nuo pat vaikystės, nes pirmąsias vertybes jai įdiegė mama, kuri mokė tinkamai elgtis ne tik su sese, bet ir su kitomis sutiktomis moterimis.
Festivalis girioje suburia tūkstančius veganų ir vegetarų: kai kam tai – pirmasis kartas
Įsivaizduokite pusantro tūkstančio žmonių vienoje vietoje, kurie savaitę nevalgo mėsos! Būtent tokia taisyklė galioja sąmoningumo festivalyje „Masters of Calm“ – ten, kur jis vyksta, jokios dešros net slapta valgyti negalima. „Sunku patikėti, bet festivalio dalyviai šios taisyklės laikosi“, – sako viena iš festivalio organizatorių Brigita Rupšienė. Beje, ji ir pati nevalgo ne tik mėsos, bet ir žuvies bei kiaušinių.
Neringa Rekašiūtė – apie gijimą po skaudžių santykių ir naują mylimąjį: 1 dalykas ypač svarbus
„Pasikalbėkim“ laidos vedėja Renata Šakalytė kalbina Neringą Rekašiūtę. Žinoma fotografė, poetė ir visuomenininkė daugeliui atrodo labai drąsi, nes kelia nepatogius klausimus ir atvirai apie juos diskutuoja. Pavyzdžiui, kodėl poros mylisi vis mažiau arba kodėl perdegame darbe? Neringa atvirai kalba apie savo patirtis, todėl nenuostabu, kad socialiniuose tinkluose subūrė nemažą ištikimų sekėjų būrį.
Per pastaruosius kelerius metus moters gyvenime įvyko daug reikšmingų pokyčių.
Santuokos 10-metį mininti Živilė Vaškytė atskleidė, kas padėjo išlikti su vyru: tai man įdiegė mama
„Pasikalbėkim“ laidos vedėja Renata Šakalytė kalbina Živilę Vaškytę-Lubienę. Žinoma žurnalistė, komunikacijos specialistė ir TV laidų vedėja šiuo metu retai matoma ekrane, nes daugiausia laiko dirba už kadro. Moteris sako, kad toks karjeros posūkis jos gyvenime įvyko natūraliai, tačiau neslepia, kad kartais pasiilgsta tiesioginio eterio adrenalino.
10 vaiko sąmoningumo ugdymo būdų
Sąmoningumas, gebėjimas būti čia ir dabar ir pastebėti detales – raktas į laimingą gyvenimą. Visas jo nuostabumas yra tas, kad tam nereikia skirti nei daug laiko, nei pastangų. Viskas vyksta lyg „tarp kitko“ – klausantis paukščių pakeliui į mokyklą, pasidomint, ar vaikui patinka daina, kurią girdite prekybos centre ar kurios klausotės namuose. Štai dešimt pratimų, kurie padės išauklėti harmoningą ir sąmoningą asmenybę.
16-metė Simona – lietuviškoji Thunberg: jos pavyzdžiu seka tūkstančiai
Šešiolikmetė Simona Cymbaliukaitė neabejotinai išsiskiria iš bendraamžių. Ji dėl savo veiklos ir pasirinkto gyvenimo būdo aštuntoje klasėje kentė patyčias, buvo nepatenkinta savo kūnu ir turėjo valgymo sutrikimų. Šiandien mergina dėmesį telkia ne tik į mokslus, bet ir į tokius dalykus kaip veganizmą, „zero waste“, lėtąją madą. Kartais ji sulaukia palyginimų ir su Greta Thunberg – aplinkosaugos aktyviste iš Švedijos.
Prieš miegą ištarkite šiuos žodžius: mėgausitės sąmoningais sapnais
Jei esate matę filmą Pradžia (Inception), turbūt atsimenate, ką reiškia sąmoningai sapnuoti. Sąmoningas sapnavimas - tai toks sapnavimas, kai žmogus žino, kad sapnuoja. Tai tam tikra tarpinė būsena tarp miego ir budėjimo. Panašu, kad mokslininkai atrado būdą šią būseną panaudoti geriems tikslams. „Bright Side“ domėjosi, kaip sąmoningas sapnavimas gali padėti mums tvarkytis su stresu, nerimu ir kitomis psichologinėmis problemomis.
Penki faktai apie žmogaus kvėpavimą ir sąmoningo kvėpavimo ypatybes
Kuo yra ypatingas kvėpavimas? Mes kvėpuojame visą savo gyvenimą ir tartum gyvename oro okeane. Todėl kvėpavimas kartais tampa beveik nepastebimu, ir būna sunku suvokti tą jėgą ir energiją, kuri glūdi mūsų kvėpavime. Tačiau turėtume atkreipti dėmesį į tai, kad apie kvėpavime slypinčią galią kalba absoliuti dauguma mokymų – nuo senovės Rytų iki šiuolaikinės medicinos.
Taromatai pakeitė Lietuvą – tokio pokyčio nesitikėjo niekas
Lietuvius, pasirodo, galima vadinti taromatų fanais. Net 9-ynios iš 10-ies pakuočių grįžta perdirbimui. Per taromatų sistemos veikimo laiką grąžinta daugiau kaip 90-mt procentų įsigytos taros. Tokius rezultatus planuota pasiekti bent po dvejų metų. Užstato sistemos iniciatoriai pasakoja, kad bent jau šioje srityje lietuviai gerokai pralenkia estus. Viename Vilniaus taromatų žmonės vienas po kito grąžina įvairių gėrimų pakuotes.
Geros naujienos kenčiantiems nuo nemigos: rastas nemedicininis vaistas
Mokslininkai iš Šiaurės Vakarų universiteto Ilinojuje (JAV) ištyrė, kad nuo nemigos ar neramių kojų sindromo labiau kenčia tie, kurie nežino, ką daryti su savo gyvenimu. Kitaip tariant, motyvuoti gyvenime žmonės geriau miega, rašo dailymail.co.uk. Eskpertai sako, kad motyvacijos ir tikslo gyvenime suradimas gali būti puikus būdas žmonėms, kenčiantiems nuo nemigos, išgyti be jokių vaistų.
REKLAMA
REKLAMA
Neįtikėtina išmintis: šešiametės patarimas ką tik išsiskyrusiai mamai atima žadą
Internete plinta vaizdo įrašas, kuriame šešiametė mergaitė savo išsiskyrusiai mamai duoda tokius patarimus, kokie dažniausiai mažiems vaikams nešautų į galvą. Mergaitės išmintis ir tvirtumas stulbina. „Mama, ar tu pasiruošusi būti jo drauge? Pabandyk tai daryti ne būdama aukštybėse. Aš noriu, kad viskas būtų žemai – paprastai. Tiesiog pasistenk. Nebenoriu, kad tėtis ir tu vėl būtumėt pikti. Noriu, kad tu su tėčiu būtumėt draugai. Aš nebandau būti pikta, tiesiog noriu, kad visi būtų draugai.
Aplink Lietuvą pėsčiomis keliavęs Mantas: iš skausmo negalėdavau užmigti
Keliautojas, laisvai samdomas konsultantas ir VšĮ „Gamta yra daugiau“ įkūrėjas Mantas Žalkauskas šią žiemą nutarė padaryti tai, ko anksčiau niekas dar nebandė – apkeliauti pėsčiomis aplink Lietuvą, apie 1300 kilometrų. Sausį- vasarį keliavęs jaunas vyras nuėjo ne visą kelią, nes pajuto organizmo išsekimą, tačiau iš kelionės pasiėmė tai, ko jam reikėjo: drąsą veikti, pasitikėjimą savimi, nebetikėjimą proto kuriamais baisiais ateities scenarijais ir laisvę veikti taip, kaip iš tikro norisi.
Baigiasi pažeidėjų katino dienos: susitarti su pareigūnais – vis sunkiau
Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininko Elanas Jablonskas sako, kad didėja visuomenės sąmoningumas ir netolerancijos korupcijai lygis, todėl vis mažiau asmenų bando papirkti policijos pareigūnus. Per 11 mėnesių šiemet policijos įstaigose iš viso užregistruotas 771 atvejis, kai buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl bandymo papirkti policijos pareigūnus. Per tokį laikotarpį pernai buvo užregistruoti 837 atvejai, trečiadienį skelbia Policijos departamentas.
„Maisto bankas“ parodė: gyventojų sąmomingumas didėja
Per dvi dienas trukusią „Maisto banko“ akciją šalies prekybos centruose surinkta maisto nepasiturintiems už beveik 330 tūkst. eurų, sako organizatoriai. „Rezultatai išties yra džiuginantis – tai yra antras pagal dydį kada nors buvęs akcijos istorijoje rezultatas. Preliminariais duomenimis, maisto paaukota už 329 tūkst. eurų.
Sportuojantiems lietuviams trūksta sąmoningumo
Ar treniruotės gali sendinti ir privesti prie organizmo destrukcijos? Lietuvos sveikatingumo klubų asociacijos prezidentas Aurimas Mačiukas sako, kad taip. „Nors lietuviai pradėjo sportuoti labai aktyviai, tas sportavimas yra gan neapmąstytas. Daugelis renkasi treniruočių rūšis, kurios nėra tinkamos, ir tai rodo, kad žmonėms trūksta atsakingo ir objektyvaus požiūrio į savo sveikatą“, - teigia beveik trisdešimt penkerius metus treniruočių patirties turintis Aurimas Mačiukas.
Žolininkė A. Karaliūnaitė: sąmoningumas gali išgydyti visas ligas
Dainininkės Gintarės Karaliūnaitės mama bei viena žinomiausių šalies žolininkių Adelė Karaliūnaitė teigia, kad kiekvienas žmogus gali išsigydyti jį kamuojančias ligas, tačiau tam būtinas sąmoningas sveikos gyvensenos puoselėjimas. „Tereikia atsigręžti į gamtą ir vartoti tai, kas yra natūralu beisveika“, – kalbėjo šį šeštadienį prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ vyksiančioje „Sveikoje mugėje“ paskaitą apie sveikatą bei ligų gydymą skaitysianti žolininkė.
Vairuotojai susirūpino finansinėmis kompensacijomis dėl jų pačių sukeltų avarijų
Dėl vairuotojo kaltės eismo įvykiuose sužeistų ir žuvusių žmonių skaičius šių metų pirmąjį pusmetį beveik nekito, palyginti su praėjusiais metais. Draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ ekspertai atkreipė dėmesį į tai, kad Lietuvos vairuotojai labiau susirūpino finansinėmis kompensacijomis dėl jų pačių sukeltų avarijų ir ėmė dažniau drausti save bei keleivius nuo nelaimingų atsitikimų eismo įvykio metu.
Visuomenės evoliucija – į kurią pusę?
Paklauskime žmogaus, kas yra sąmoningumas? Koks žmogaus gyvenimo tikslas ir prasmė? Retas, kuris gebės kažką aiškaus pasakyti. Nepaisant to, visi puikiai žino, kad statomo namo tvirtumas ir kokybė priklauso nuo statybinių medžiagų kokybės, kiekvieno pagaminto patiekalo skonis – nuo kiekvieno atskiro ingridiento. Taigi visuma yra priklausoma nuo mažų jos dalelių. Taip ir tautos, visuomenės gerovė, ateitis – nuo kiekvieno jos nario - o tiksliau individo (asmens) sąmoningumo.