šalutiniai poveikiai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „šalutiniai poveikiai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „šalutiniai poveikiai“.
Įspėja dėl paracetamolio: keli ženklai išduoda, kad šis vaistas jums netinka
Paracetamolis išlieka labai efektyvi priemonė nuo fizinių skausmų ir ligų. Tačiau paracetamolis gali ne tik gydyti bei malšinti skausmus, bet ir sukelti šalutinius poveikius.
Paracetamolis skausmą malšina blokuodamas į smegenis siunčiamus cheminius signalus, kurie praneša, kad kūnas jaučia skausmą. Kai žmogus karščiuoja, paracetamolis paveikia tas smegenų sritis, kurios reguliuoja kūno temperatūrą, rašoma express.co.uk.
Atsargiai su ibuprofenu: kelios klaidos gali baigtis liūdnai
Vaistai nuo skausmo yra efektyvi priemonė prieš kovą su uždegiminiais organizmo procesais, pavyzdžiui, artritu. Tačiau vienas populiarus vaistų pasirinkimas, gali sukelti nerimą keliančių šalutinių poveikių.
Ibuprofenas yra nesteroidinis priešuždegiminis vaistas, plačiai naudojamas dėl savo skausmą malšinančių savybių, ypač kai kalbama apie skaudančius ir maudžiančius sąnarius.
Čaplinskas: nors nepageidaujami vakcinų reiškiniai yra reguliariai ir nuodugniai peržiūrimi, nustatyti ryšį gali būti sunku
Pasaulyje įsibėgėjant vakcinacijai vis pasigirsta kalbos apie galimus rimtus šalutinius reiškinius. Štai ir Izraelyje kalbama apie dešimtis atvejų, kai vakciną gavusiems žmonėms įvyksta širdies raumens uždegimas.
Profesorius Saulius Čaplinskas sako, kad kol kas nėra įrodymų, kad tai būtų susiję su vakcina, tačiau tokia galimybė neatmetama.
Skiepų centruose – senjorų antplūdis dėl atvežtos „Pfizer“ vakcinos: „Nebesinori rizikuoti“
Vilniaus skiepų centruose – senjorų antplūdis. Šiandien jie skubėjo pasiskiepyti „Pfizer“ vakcina. Kai kuriems teko grūstis ir eilėje lauke, kad gautų norimą vakciną. Pensininkai džiaugiasi, mat nenorėjo skiepytis „AstraZeneca". Situacija su britiška vakcina jau pamažu tampa absurdiška – mat būtent senesnio amžiaus gyventojams ji rekomenduojama ir labiau veiksminga, o pas mus ja eina skiepytis jaunesni.
Vilniaus Žirmūnų vakcinavimo centre nuo ryto buvo sujudimas.
Per kovą – ir 8 paskiepytų žmonių mirtys: vienas mirusių susirgo COVID-19, nors gavo dvi vakcinos dozes
Per kovą gautas 541 pranešimas dėl nepageidaujamo poveikio į COVID-19 vakcinas. Taip pat fiksuotos 8 paskiepytų žmonių mirtys, tačiau, kaip pranešama, tai buvo senyvo amžiaus žmonės, turėję lėtinių ligų. Vienas iš asmenų mirė susirgęs COVID-19, nors buvo gavęs abi vakcinos dozes.
Gyventojų kantrybė baigėsi: nepaisant ribojimų, važiuoja pas artimuosius, draugus
Prastėjant epidemiologinei situacijai, ekspertų taryba vienbalsiai siūlo Vyriausybei pratęsti karantiną. Pasak ekspertų, nerimą kelia nemažėjantys naujų koronaviruso atvejų skaičiai ir vis didėjantis gyventojų judėjimas. Žmonės nepaisydami apribojimų važiuoja pas artimuosius, lanko gimines ir draugus.
Ką tik atsidarę grožio salonai, kirpyklos ir barberinės vieną po kito priima klientus, vos spėja juos rašyti į eilę.
Paaiškino, kokia atsakomybė gresia medikams „antivakseriams“
Natūralu, kad jei žmogui sergant bronchitu gydytojas tyčia sako negerti kažkokio vaisto, tai jau būtų laikoma nugydymu, tačiau jeigu agituoja nesiskiepyti – praktiškai nieko nebus, svarsto viena vakcinABC tinklapio skaitytoja. „Kodėl gydytojai prieš skiepus niekada neinformuoja apie galimą šalutinį poveikį ir sukeliamas reakcijas ir ar gydytojo garsiai išsakomas abejones dėl skiepų galima „skųsti“?" – klausia ji.