raudonoji planeta

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „raudonoji planeta“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „raudonoji planeta“.

Liūdna žinia: marsaeigis „Opportunity“ paskelbtas mirusiu

Jungtinių Valstijų kosmonautikos specialistai praneša, jog užtarnauto poilsio išeina ilgametis marsaeIgis „Opportunity“. Turėjęs veikti tik kelis mėnesius aparatas informaciją iš Raudonosios planetos siuntė daugiau nei dešimtmetį, todėl ne vienas prie jo dirbęs NASA specialistas su marsaeigiu atsisveikino lyg su senu draugu. Iš viso per 14 metų jis padarė per 200 000 Raudonosios planetos vaizdų, kurie visi viešai prieinami internete.
2019-02-14

NASA nuotraukose pastebėtas keistas judantis objektas: nežemiška būtybė Marse?

„Youtube“ ėmė plisti keistas vaizdo įrašas, pritraukęs didžiulę auditoriją žmonių, tikinčių, kad Marse egzistuoja gyvybė. Internautai teigia, kad NASA paviešintose nuotraukose buvo užfiksuota gyvas, judantis organizmas. „Curiosity rover“ robotas išsiųstas į Raudonąją planetą be abejonės atras daugybę įdomių ir vertingų dalykų, tačiau kai kurie žmonės negali apsieiti be įžvalgų. Mažai tikėtina, kad internautai pastebi daugiau, nei mokslininkai.
2018-06-21

Kosminis atradimas: robotas „Curiosity“ Marse aptiko iki šiol nežinomą uolienos rūšį

Marso robotas „Curiosity“ Raudonojoje planetoje rado iki šiol nežinomą uolienos rūšį. Šis radinys skiriasi nuo kitų akmenų Marse, nes jo sudėtyje yra daugiau natrio ir kalio, teigia mokslininkai. Rastas akmuo labiau panašus į vulkaninę uolieną Žemėje, kokių randama, pavyzdžiui, Havajuose. „Curiosity“ piramidės formos objektą pirmą kartą savo ranka palietė prieš dvi savaites ir, be kita ko, tyrė jį lazeriu. Akmens amžius neaiškus. Radinio reikšmė dar nežinoma.
2012-10-12

Smalsumas užkariauja kosmosą

Kosmoso tyrimų istorijoje atverstas naujas puslapis – JAV kosmoso agentūros NASA robotas sėkmingai nusileido Marse, planetoje, kuri klimato sąlygomis ir geologinėmis savybėmis panašiausia į Žemę. Marso tyrimai visuomet buvo visų kosmoso tyrėjų smalsumo viršūnė. Žemės gyventojams jau siūlomos turistinės kelionės į Raudonąją planetą, kai kurie išradingesni verslininkai jau kuria planus šioje planetoje išplėtoti nekilnojamojo turto verslą. Sėkmingas NASA marsaeigio „Curiosity“ (liet.
2012-08-15

Kada įžengsime į Marsą?

Kas nėra kada nors gyvenime užvertęs galvą į naktinio dangaus platybes ir tyrinėjęs paslaptingą tamsią kosmoso gelmę? Linksmo būdo žmonės mėgsta pajuokauti: dėl gamtinių reikalų atlikimo ypatybių tai dažniau daro vyrai... Šiaip ar taip, dažniausiai mes žvelgiame į Mėnulį, žvaigždynų figūras, rečiau plika akimi įžiūrime kokią planetą. Su kuo valgomas tas Marsas? Raudoną Marso tašką taip pat rasime nelengvai.
2011-02-19
Į viršų