raudonoji nykštukė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „raudonoji nykštukė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „raudonoji nykštukė“.

Raudonoji nykštukė Armėnijos astronomams surengė „fejerverką“

Didžiųjų Grįžulo Ratų žvaigždyne šviečianti, visai arti Žemės (tik už 15,6 šviesmečio) esanti dvinarės žvaigždės Gliese 412 raudonoji nykštukė ją stebėti pasirinkusiems Armėnijos astronomams surengė netikėtą spektaklį – jos ryškis per 2,5 minutės išaugo net 15 kartų. Biurakano observatorijos (Armėnija) astrofizikai atradimą aprašė žurnale „Astrophysics“. Viena iš netolimų Saulei žvaigždžių „fejerverką“ pademonstravo praėjusių metų gegužę.
2013-06-17

Juodosios skylės ir žvaigždės tandemas pasiekė greičio rekordą

  Astronomų grupė keliais teleskopais identifikavo juodąją skylę ir žvaigždę, kurios viena aplink kitą sukasi pašėlusiu tempu. Žemė aplink Saulę apkeliauja per 365 paras, o ši žvaigždė aplink juodąją skylę apskrieja vos per 2,4 valandos. Tandemas ankstesnį dvinarių objektų sukimosi vienas aplink kitą rekordą pagerino beveik valanda. Juodoji skylė, pavadinta MAXI J1659-152, yra mažiausiai triskart masyvesnė už mūsų Saulę, o jos kompanionė raudonoji nykštukė sveria tik apie 20 proc.
2013-03-20

Astronomai atrado itin keistą planetų sistemą

D. Britanijos ir Pietų Afrikos Respublikos astronomų grupė paskelbė savo stebėjimų duomenis apie retos ir keistos planetų sistemos egzistavimą. Jie teigia turintys įrodymų apie dvi milžiniškas planetas, skriejančias aplink dvinarę žvaigždę – dvi viena apie kitą besisukančias žvaigždes. Jei šių stebėjimų rezultatus patvirtins tolimesni tyrimai, dvinarė žvaigždė UZ For, esanti Krosnies žvaigždyne, bus pripažinta pačia keisčiausia mokslui žinoma planetų sistema, skelbia „Physorg.
2011-06-22

Aptikta egzoplaneta, kurioje galėtų egzistuoti gyvybė

Manoma, kad aplink už 20 šviesmečių esančią raudonąją nykštukę skrieja planeta, kurioje galėtų būti gyvybei tinkamos sąlygos. Planeta Gliese 581d yra šaltesniame gyvybės zonos, kur dar gali egzistuoti skystas vanduo, išoriniame pakraštyje. Leidinyje „Astrophysical Journal Letters“ paskelbtame naujame tyrime teigiama, kad dėl atmosferos planetoje galėtų būti pakankamai šilta, kad ten būtų vandens, praneša BBC.
2011-05-17
Į viršų