radiologiniai tyrimai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „radiologiniai tyrimai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „radiologiniai tyrimai“.
Viskas apie radiologinius tyrimus: kada reikia nevalgyti, o kada – išgerti bent 2 litrus vandens
Kauno klinikų Radiologijos klinikoje atliekamas platus radiologinių tyrimų spektras, įskaitant rentgeną, ultragarsą, kompiuterinę tomografiją (KT), magnetinį rezonansą (MRT), radionuklinidinius tyrimus ir kitus intervencinius radiologinius tyrimus. Šie tyrimai yra būtini ne tik diagnostikai, bet ir tolesniam paciento gydymui.
Jų per pastaruosius metus atlikta daugiau nei 450 tūkstančių.
Atskleidė, kaip pacientai bando gudrauti: prieš tyrimus slepia, kad turi implantus, metalines skeveldras
„Kartais pacientai linkę pagudrauti ir šį tą nutylėti. Kartą toks paciento paslaptingumas baigėsi liūdniau – protezą „pritraukė“ prie MRT aparato arkos. Į pagalbą teko kviesti kolegas – radiologus ir technologus, kad padėtų atitraukti protezą nuo arkos, o tai padaryti labai sunku“, – sako Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje (RVUL) dirbanti vyresnioji radiologijos technologė Erika Kontautienė.
Jei gydymo įstaiga prašys už tai susimokėti, atsisakykite: atverti piniginę pacientas gali tik savo noru
Tokie brangūs radiologiniai tyrimai kaip kompiuterinė tomografija (KT) arba magnetinis rezonansas (MRT) nemokamai gali būti atliekami tiek viešojoje, tiek privačioje įstaigoje. Svarbiausia turėti gydytojo siuntimą – tada prireikus ir tyrimo kopija pacientui priklauso nemokamai, ir už specialius drabužius mokėti nereikia. Vis tik pasitaiko skundų, kad už vienkartinius drabužius siūloma susimokėti papildomai.
Apsilankęs klinikoje ir išgirdęs kainą už tyrimo kopiją pacientas buvo priblokštas: e.sveikatoje žada pokyčius
Prireikus gauti brangių radiologinių tyrimų vaizdinius rezultatus pacientui kartais gali tekti gerokai nustebti. Nors technologinės naujovės kasdien sparčiai gena viena kitą, tyrimo kopija gali būti įrašyta dalies žmonių jau primirštoje CD laikmenoje. Tiesa, jei informaciją norėtumėte gauti įrašytą į USB, už tai gali tekti kai kur papildomai pakloti net 30 eurų. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) gi ruošia pokyčius, kad e.sveikata taptų funkcionalesnė.
Įspėjo pacientus, kurie atlieka radiologinius tyrimus: toks įstaigų elgesys neteisėtas
Gydymo įstaigoje jūsų paprašė sumokėti už magnetinio rezonanso tomografijos ar kito radiologinio tyrimo vaizdo įrašymą į laikmeną. Ar tai teisėta?
Atsakydami į šį klausimą Valstybinės ligonių kasos (VLK) specialistai pažymi, kad nei už magnetinio rezonanso tomografijos, nei už kitų radiologinių tyrimų (echoskopijos, plaučių rentgenografijos, mamografijos, kompiuterinės tomografijos ir pan.
Viskas, ką reikia žinoti apie radiologinius tyrimus: kokia gaunama apšvita ir kaip jiems pasiruošti
Radiologiniai tyrimai suteikia galimybę pamatyti tai, kas nematoma plika akimi – kaulus, kraujagysles, minkštuosius audinius, vidaus organus. Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Radiologijos skyriaus vedėja Raminta Šydeikienė sako, kad be gydytojų radiologų ir technologų ligoninės veikla ir pacientų gydymas neįsivaizduojamas. O štai pacientai dažnai painioja įvairius radiologinius tyrimus, jų vengia dėl apšvitos ar nežino, kaip pasiruošti.
Šiuos tyrimus veržiasi atlikti vis daugiau lietuvių: gydytojas atskleidė, ar visi jie yra vienodai saugūs
Radiologiniai tyrimai šiandien tapo kasdiene medicinos diagnostikos priemone, be kurios neišsiverčia daugumos sričių gydytojai. Tačiau jei anksčiau rentgeno spinduliai apskritai laikyti nepavojingais, šiandien medikai įspėja, kad ne visus radiologinius tyrimus galima atlikti be saiko. Kita vertus, daugiau tyrimų medikai skiria ir norėdami apsidrausti.
Radiologiniai tyrimai: ar jie visada saugūs ir ką reikia žinoti prieš juos atliekant
Radiologiniais tyrimais nustatoma arba patikslinama onkologinės ligos diagnozė. Tačiau prieš atvykstant tirtis, neretam pacientui kyla pačių įvairiausių klausimų. Ar prieš radiologinius tyrimus galima pavalgyti? Ar tokius tyrimus galima atlikti nėščioms moterims? Ar tyrimai yra skausmingi? Ar per radiologinius tyrimus patiriama apšvita pavojinga žmogui?
Į šiuos ir kitus klausimus, kurie kyla pacientams, atsako Nacionalinio vėžio instituto (NVI) specialistai.