radioaktyvūs
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „radioaktyvūs“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „radioaktyvūs“.
Paviešino, kur miestų gatvėse šeimininkauja radioaktyvūs šernai
Kai dėl kokių nors priežasčių mieste nelieka žmonių – gamta pamažu atsiima savo teritorijas. Netrukus pamatysite, su kokia problema, artėjant šeštosioms Fukušimos katastrofos metinėms, dabar susiduria japonai, norintys grįžti į evakuotus miestus aplink elektrinę, ir kaip jiems problemą spręsti padeda medžiotojai. Štai jie – naujieji Fukušimos prefektūros miestų gyventojai: ganosi žmonių kažkada prižiūrėtose pievelėse ir čiaumoja radiacija užkrėstus augalus.
Iš Norvegijos radioaktyvųjį plutonį skraidina kartu su žmonėmis
Norvegijos žiniasklaida pranešė, kad radioaktyvusis plutonis iš Norvegijos gabenamas komerciniais skrydžiais kartu su nieko neįtariančiais keleiviais, skelbia „The Local“. Plutonis yra stiprus kancerogenas, laikomas pavojingiausiu žinomu cheminiu elementu.
Po gaisro vienoje Prancūzijos atominių išsiveržė radioaktyvus vanduo
Prancūzijos Penly atominėje jėgainėje po gaisro užfiksuotas radioaktyvaus vandens nutekėjimas. Ketvirtadienį šioje jėgainėje įvyko du nedideli gaisrai, kurie buvo nuslopinti, o reaktorius užfiksavus nelaimingą atsitikimą išsijungė automatiškai, praneša naujienų agentūra AFP.
Po gaisro užfiksuotas nedidelis radioaktyvaus vandens nuotėkis. Penly jėgainės vadovybė tikina, kad taip nutiko dėl to, kad gaisro metu sandarumą prarado viena iš reaktoriaus aušinimo vandeniu jungčių.
Fukušimoje radioaktyviu ceziu užterštas ryžių derlius
Po branduolinės avarijos Japonijos Fukušimos jėgainėje pirmą kartą regione nustatytas padidėjęs radioaktyvaus cezio kiekis ryžiuose. Vyriausybės atstovas ketvirtadienį paskelbė, kad svarstoma galimybė uždrausti įvežti ryžius iš Onamio, esančio Fukušimos rajone.
Kartu jis patikino, kad užteršti ryžiai nepateko į rinką, nes bandymai atlikti prieš juos išvežant. Nustatyta, kad kilograme ryžių radioaktyvumas siekia 630 bekerelių. Leistina norma yra 500 bekerelių.
Radioaktyvų vandenį iš Fukušimos elektrinės išplukdys barža
Atominė elektrinė smarkiai apgadinta per kovo 11d. įvykusį 9 balų stiprumo žemės drebėjimą ir po jo kilusį cunamį.
Tokijo kompanija TEPCO („Tokyo Electric Power Co.“) naudos milžinišką 136 metrų ilgio ir 46 metrų pločio plaukiojančią vandens saugyklą užterštam vandeniui, nutekėjusiam į reaktorių rūsius, laikyti.
Fukušimos atominės jėgainės pirmasis reaktorius buvo beveik visiškai sugriautas per kovo mėnesį įvykusių nelaimę, apie 3 tūkst.
Vilniuje aptiktas radioaktyvus krovinys
Šeštadienį viename iš Vilniaus terminalų buvo aptiktas pavojingas krovinys.
Pasak Radiacinės saugos centro, aptiktas 100 kartų gamtinį foną viršijančią jonizuojančiąja spinduliuotę skleidęs santechninių detalių sudėtyje esantis radioaktyvus kobaltas. Krovinys buvo jį gabenusiame vilkike.
Mašina su kobalto radionuklidais užterštu kroviniu izoliuota, siekiant apsaugoti darbuotojus bei gyventojus nuo nepagrįstos apšvitos jonizuojančiąja spinduliuote.
Specialistai artimiausiais mėnesiais sieks suvaldyti situaciją Fukušimoje
Japonijos Fukušimos atominės elektrinės operatorė TEPCO sekmadienį pranešė siekianti gerokai sumažinti radiaciją Fukušimoje.
Kaip skelbia BBC, jėgainės operatorė teigė dėsianti visas pastangas, kad stipriai apribotų radiacijos nutekėjimą per 3-6 mėnesius, ir vėliau planuoja reaktoriui pastatyti sarkofagą.
Specialistai tikisi elektrinę uždaryti per 9 mėn. laikotarpį.