radiacinė sauga
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „radiacinė sauga“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „radiacinė sauga“.
Ekspertės žinia gyventojams: Černobylis „nespjaudys“ radiacija – pasakė, koks kiekis pasiektų Lietuvą
Pirmą karo dieną šokiravo žinia, kad Rusijos karo pajėgos įkėlė koją ir į saugomą Černobylio atominės elektrinės (ČAE) teritoriją. Šiandien Ukraina praneša, kad radiacinis fonas okupuotoje teritorijoje šoktelėjo į viršų. Lietuvos Radiacinės saugos centras tikina, kad kiaurą parą stebi spinduliuotės rodiklius šalyje ir kol kas pokyčių nematyti. Specialistė ramina, kad nelaimės atveju radiacija menkai pasieks Lietuvą – tikrai nesutrikdys žmonių sveikatos, be to, gerti jodo tablečių neprireiks.
Radiacinės saugos centras: Lietuvoje radiacijos padidėjimo nenustatyta
Nustojus gaminti elektrą Astravo atominėje elektrinėje, radiacijos padidėjimo Lietuvoje nenustatyta, pirmadienį pranešė Radiacinės saugos centras.
Jo teigimu, Lietuvos radiacijos lygio stebėjimo stotys nefiksuoja padidėjusio gamtinio jonizuojančiosios spinduliuotės fono.
„Gyventojams nėra jokio pagrindo nerimauti ar vartoti kalio jodido tabletes“, – tvirtinama pranešime.
Radiacinės saugos centras teigia nuolat stebintis matavimus, todėl apie gresiantį pavojų informuotų nedelsiant.
Ruošiamasi „Astravo pratyboms“: bus mokomasi evakuoti gyventojus, tikrinama perspėjimo sistema
Per radiacinės saugos pratybas spalio pradžioje pareigūnai mokysis reaguoti į incidentą Baltarusijoje esančioje Astravo atominėje elektrinėje.
Per šiuos mokymus bus treniruojamasi evakuoti pietryčių Lietuvos gyventojus, visoje šalyje tikrinama žmonių perspėjimo sistema.
Pratybos vyks spalio 1 – 4 dienomis, tačiau nesutarus dėl jų scenarijaus su Vilniaus miesto savivaldybe, sostinės pareigūnai mokymuose nedalyvaus ir bus tik stebėtojai.
Japonija kurs nepilotuojamus lėktuvus radiacijos lygiui stebėti
Japonijos atominės energetikos agentūra ir šalies kosmoso agentūra antradienį paskelbė apie bendrą projektą, kurio tikslas – sukurti nepilotuojamą lėktuvą, galintį matuoti radioaktyvumą aplinkoje.
Po 2011 metų kovą šalį supurčiusio 9 balų žemės drebėjimo ir cunamio, Fukušimos atominėje elektrinėje sukėlusių vieną didžiausių pasaulyje branduolinių krizių, Japonija buvo priversta kurti arba tobulinti sistemas, skirtas radioaktyviajai taršai matuoti.
Švedas savo virtuvėje norėjo pasigaminti branduolinį reaktorių
Švedijoje areštuotas pilietis, savo namuose eksperimentavęs su radioaktyviosiomis medžiagomis, tačiau nežinojęs, kad tokia jo veikla yra neteisėta, praneša naujienų agentūra AFP.
Švedijos policija sulaukė vyriškį ir pateikė jam kaltinimus dėl neteisėto branduolinių medžiagų laikymo. 31-erių Richardas Handlas teigė, kad jį visuomet domino fizika ir chemija. Smalsuolis tik norėjo įsitikinti, ar yra įmanoma suskaldyti atomą namuose.