ph
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ph“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ph“.
Klaipėdoje žmonės tikrino savo mėgstamus gėrimus – skaičiai parodė, kiek jie kenksmingi
Klaipėdos universiteto mokslininkai pakvietė į išskirtinį eksperimentą. Jie pasiūlė žmonėms į laboratoriją atsinešti savo mėgstamus gėrimus ir patiems ištirti šių pH lygį bei išsiaiškinti, ar tas, kas skanu, yra nesveika. Atlikę tyrimus, dalyviai liko priblokšti.
Būrys klaipėdiečių uostamiesčio universitete užsiėmė tuo, ko, turbūt, niekad gyvenime negalvojo išmėginti. Laboratorijoje žmonės nustatinėjo savo mėgstamų gėrimų pH lygį bei cukringumą.
Prasmingas pasaulinės vandens dienos paminėjimas Panevėžyje ir Vilniuje
Kovo 22 dieną vandens jonizatorius gaminanti socialiai atsakinga įmonė „Burbuliukas ir Co“ kartu su Panevėžio „Vilties“ progimnazijos ir Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos pradinėmis klasėmis šventė jau tradicija tapusią Pasaulinę vandens dieną. Pagrindinis šventės tikslas – skatinti moksleivius atkreipti dėmesį į tai, kiek vandens jie geria ir kokia yra jo svarba kiekvieno žmogaus organizmui.
Tyrimas: vandenynai neapsaugos nuo klimato atšilimo
Pasaulinis vandenynas neapsaugos planetos nuo šylančio klimato, tvirtina JAV mokslininkai. Jų tyrimo rezultatus paskelbė žurnalas „Nature Climate Change“. Tyrimo autoriai tvirtina, kad tai susiję su pasaulinio vandenyno rūgščių ir šarmų pusiausvyros (pH) pokyčiais. Jūrų vanduo tapo rūgštesnis, todėl planktonas ėmė gaminti mažiau dimetilsulfido.
Atrasta planeta su keturiomis saulėmis
Astronomai savanoriai atrado pirmąją planetą, kurios dangų nušviečia net keturios saulės, praneša BBC.
Ši planeta skrieja aplink žvaigždžių porą, o aplink jas skrieja antra žvaigždžių pora. Planetą atrado savanoriai besinaudodami tinklalapiu „Planethunters.org“. Jiems padėjo Didžiosios Britanijos ir JAV institutų mokslininkai.
Už 5 tūkst. šviesmečių nuo Žemės esanti planeta buvo pavadinta PH1. Manoma, kad tai daugiau nei šešis kartus už Žemę didesnė dujų milžinė.
Pleistro spalva žymi po juo esančios žaizdos būklę
Vokietijos mokslininkai sukūrė medicininį pleistrą, kuris, pasirodžius pirmiesiems infekcijos požymiams, savo spalvą pakeičia į rožinę.
Naujojo produkto pagrindas – medžiaga, reaguojanti į žaizdoje esančių medžiagų rūgščių ir šarmų balanso (pH) pokytį.
Pats pleistras žaizdas apsaugo lygiai taip pat, kaip ir bet kuris kitas analogiškas gaminys.