perseidai
Perseidai
Tai viena iš žinomiausių metereorų srautų, kuri kasmet pasiekia savo piką rugpjūčio mėnesį. Perseidų meteorų srautas susidaro, kai Žemė praeina pro Swift-Tuttle kometos paliktų dulkių ir nuolaužų taką. Meteorai atrodo, lyg jie atsirastų iš Persėjo žvaigždyno, todėl šis reiškinys ir vadinamas Perseidais. Šio srauto metu nakties danguje galima pamatyti daugybę krintančių žvaigždžių, kurios susidaro, kai dulkių dalelės dideliu greičiu įskrieja į Žemės atmosferą ir užsidega.
Plinta stulbinanti nuotrauka iš Kėdainių rajono: sunku patikėti, kad tai tikra
Paskutinėmis dienomis pakitęs Žemės geomagnetinis laukas lėmė dažną Šiaurės pašvaistės pasirodymą. Nors šį savaitgalį Šiaurės pašvaistė nebuvo itin ryški, tačiau Kėdainių rajone šeštadienio naktį vienam iš dangaus reiškinių stebėtojų pavyko įamžinti ją, pasirodžiusią visu savo grožiu.
Šiaurės pašvaistė pasirodė kartu su meteorų lietumi, tad reginys buvo dar įspūdingesnis.
Parodė visiems
Akį pritraukiantis reginys buvo užfiksuotas Kėdainių rajone tarp 23.42-00.31 valandos nakties.
Šiąnakt pakelkite akis į dangų: laukia išskirtinis reginys
Rugpjūčio 12-13 dienomis Lietuvą pasieks ypatingas dangaus reiškinys – meteorų lietus. Šiuo laikotarpiu danguje bus galima stebėti ryškiai krentančias žvaigždes.
Lietuvos etnokosmologijos muziejaus direktorius Linas Šmigelskas sako, kad meteorų lietaus piko metu danguje per valandą galima pamatyti nuo 30 iki 50 krentančių žvaigždžių.
Kaip įvyksta meteorų lietus?
Meteorų lietaus metu, pasak L. Šmigelsko, krentančių žvaigždžių srautas būna intensyviausias.
Įamžino stulbinantį reginį: sužavėjo internautus – ragina nepraleisti
Krentantys Perseidai (meteorai) pagauti iš rugpjūčio 10 į 11 d. Naktimis iš 11 į 12 bei iš 12 į 13 d. bus pasiektas krentančių meteorų pikas. Žvalgytis reikėtų tarp 23-04 val. maždaug šiaurės rytinėje dangaus pusėje bei nutolus nuo miesto šviesų.
Nepraleiskite – jau šiąnakt laukia įspūdingas reginys danguje: vaizdai atims žadą
Šį savaitgalį laukia vienas įspūdingiausių kosminių reginių – Perseidų meteorų lietus, kuris piką pasieks sekmadienį, rugpjūčio 13 d., rašoma „ScienceAlert“ internetinėje svetainėje.
Kaip teigia mokslininkai, 2023-ieji – vieni geriausių metų Perseidų stebėjimams.
Ignalinoje užfiksavo kosminį dangaus reginį: ateina magiškas laikas
Sekmadienio naktį Didžiasalyje, Ignalinos rajone Vidmantas Panavas užfiksavo nuostabų vaizdą – dangus buvo tiesiog apsipylęs žvaigždėmis. Vyrui pasisekė išlaukti giedros nakties ir stebint meteorų lietų užfiksuoti šį reginį.
Šiuo metu vyksta meteorų perseidų lietus, todėl dangaus stebėjimo entuziastams šis laikas itin palankus ir turintys gerą techniką gali užfiksuoti įspūdingus vaizdus. Tačiau ir kitiems verta pakelti akis į dangų.
Pirmadienį pakelkite akis – laukia įspūdingas dangaus reginys
Rugpjūčio nakties dangus kasmet padovanoja vieną įspūdingiausių reginių – Perseidų meteorų lietų. Nors šiemet krentančių žvaigždžių kiekių ir nebus daug, kantrūs ir dangų įdėmiai žiūrintys žmonės gali išvysti išskirtinių, visą dangų nušviečiančių vaizdų. Perseidai yra kiekvienais metais liepos ir rugpjūčio mėnesiais matomas meteorų srautas.
Įspūdingiausiu vasaros kosmoso reginiu nepasigrožėsime
Laukamiausias astronomijos įvykis – perseidų lietus – šią vasarą nebus toks gausus ir įspūdingas. Matysime tik ryškiausius meteorus. Taip LRT.lt teigė astronomų klubo „Albireo“ vadovas Jonas Kaspariūnas.
Danguje – meteoro sprogimas per perseidų meteorų lietų
Fotografas Michaelas Chungas neseniai nufilmavo vaizdą, kuriame matosi, kaip sprogsta meteoras per perseidų meteorų lietų, kuris vyko rugpjūčio mėnesio pradžioje. Kasmet meteorų lietus suteikia progą pasigrožėti gyvai ar nuotraukose užfiksuotais įspūdingais perseidų meteorų lietaus vaizdais. Tačiau fotografui pavyko užfiksuoti meteoro sprogimą, kurį jūs galite pamatyti apačioje esančiame vaizdo įraše.
Įspūdingi perseidų meteorų lietaus vaizdai
Vakar kaip ir žadėta visame Šiaurės pusrutulyje buvo galima grožėtis perseidų meteorų lietumi. Kasmet vykstantys įspūdingas reginys sutraukia daugelio astronomija besidominančių žmonių dėmesį. Jei šią naktį nepavyko pastebėti meteorų lietaus, tai dar galite pabandyti padaryti šią ar kitas ateinančias naktis. Tereikia giedro dangaus ir sąlygos bus puikios. Tiesa, mylimo žmogaus buvimas šalia reginį padarys dar įspūdingesnį ir romantiškesnį.
Viskas, ką reikia žinoti apie perseidų meteorų lietų
Rugpjūtį įspūdingiausias dangaus spektaklis – perseidų meteorų lietus. Jei norų išsipildymais pageidaujate apsirūpinti visiems metams, atlenkiama sodo kėdė ir tamsus dangus – viskas, ko reikia. Šiaurės pusrutulyje kasmetinis rugpjūčio perseidų lietus – ko gero mėgiamiausias meteorų lietus. Šiaurės pusrutulyje kasmetinis rugpjūčio perseidų lietus – ko gero mėgiamiausias meteorų lietus. Šis intensyvus lietus vyksta tingiomis, tvankiomis vasaros dienomis, kai daugelis šeimų atostogauja.
REKLAMA
REKLAMA
Šianąkt dangaus skliaute – žvaigždžių lietus
Artimiausiomis naktimis, jei tik dangus bus giedras, galėsime grožėtis vadinamuoju žvaigždžių lietumi: kasmetinis meteorų perseidų srautas artimiausią parą pasieks savo aktyvumo viršūnę.
Į meteorų perseidų lietų Žemė kasmet patenka liepos pabaigoje ar rugpjūčio pradžioje. Nakties danguje sušvintančios ir vėl išnykstančios žvaigždelės – tai įvairaus dydžio Žemės atmosferoje sudegantys meteoritai. Perseidais jie vadinami dėl to, kad nakties skliaute atrodo atlekiantys iš Persėjo žvaigždyno.
Tęsiasi žvaigždžių lietus
Lietuvos padangėje vis dar galima stebėti kasmet rugpjūčio pradžioje pasikartojantį „žvaigždžių lietų“.
Meteorai į Žemės atmosferą „smigti“ pradeda mūsų planetai kertant Swifto- Tutle'io kometos paliktą dulkių juostą. Ji yra tokia plati, kad Žemei prireikia kelių savaičių jai perskristi.
Šie meteorai dar vadinami perseidais, nes, žvelgiant į dangų, atrodo, kad jie atlekia iš Persėjaus žvaigždyno.
Šią savaitę bus galima išvysti žvaigždžių lietų
Nuo rugpjūčio 11 d. iki rugpjūčio 14 d. Lietuvos padangėje bus galima stebėti meteoritų lietų. Manoma, kad „krentančios žvaigždės“ sužibs danguje kas minutę.
Žvaigždžių lietų geriausia yra stebėti visiškoje tamsoje, už miesto. Šio įspūdingo, nuolatinio rugpjūčio mėnesio meteorų srauto šaltiniu yra laikoma Swifto-Tuttle'io kometa. Žemė rugpjūtį kasmet pralekia pro šios kometos kosminėje erdvėje kadaise paliktą dulkių juostą. Dulkelės, patekusios į Žemės atmosferą, įkaista ir sužimba.