organinės trąšos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „organinės trąšos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „organinės trąšos“.
Pasakė, ką daryti su nukritusiais lapais sode: šią gudrybę žino ne visi
Kompostas yra puiki galimybė savarankiškai pasigaminti aukštos kokybės organinių trąšų daržui. Puikus kompostas gaunamas iš paprastų nukritusių lapų, todėl, išvalę sklypą, neskubėkite jų išmesti.
Kompostas iš nukritusių lapų prisotins dirvožemį reikalingomis maisto medžiagomis ir pagerins jo struktūrą.
Pasakė, ką daryti su nukritusiais lapais
Tokios trąšos taip pat yra geras mulčias. Jis izoliuoja augalus ir apsaugo juos žiemos sezonu.
Išdavė auksinius braškių priežiūros patarimus: sukraus dvigubą derlių
Kas gi nenori vasarą praleisti su sultingomis, saldžiomis braškių uogomis? O kad tokias gautumėte, itin svarbu žinoti, kaip ir kada tręšti braškes. Jeigu parinksite ne tik tinkamas trąšas braškėms, bet ir teisingai jas naudosite, tai išvengsite braškių lapų suvešėjimo ir turėsite kalną raudonų, sveikų uogų.
O braškių tręšimas nėra kažkoks didelis mokslas – šį „maistą” braškėms naudokite kelis kartus per sezoną. O toliau aptarsime visus braškių tręšimo ypatumus.
Daržininkės Lilijos naminės trąšos agurkams daro stebuklus: užsirašykite ir turėkite
Vasarai jau ritantis į antrąją pusę, visi tik ir laukia gero derliaus. Tačiau tam, kad jo sulauktume, augalams reikalingos trąšos. Ne visada jas būtina pirkti iš parduotuvės – patyrusi daržininkė Lilija Jasevičienė pasidalino patarimais, kokios naminės trąšos puikiai tinka augalams.
Pati Lilija sako labai didelio asortimento naminių trąšų nenaudojanti, tačiau turi keletą naudingų receptų, kurie praverčia sode.
Padarykite tai savo pelargonijoms ir begonijoms: žiedų nespėsite skaičiuoti
Vasarą daugelio lietuvių kiemus ir balkonus papuošia spalvingais žiedais apsipylusios begonijos ir pelargonijos. Kaip ir kiekvienam augalui, joms reikia maistingųjų medžiagų, kad džiugintų nesuskaičiuojamu kiekiu žiedų. Štai geriausios naminės trąšos begonijoms ir pelargonijoms.
Augalai dažnai miršta, kai yra nepakankamai tręšiami. Tačiau galite taupiai ir veiksmingai patręšti gėles naminėmis priemonėmis – nereikės išleisti nė cento cheminėms trąšoms.
Neišmeskite bananų žievių: nustebsite, kur pravers
Sodo augalams trąšos yra būtinos, jei norite gausaus jų žydėjimo, tačiau parduotuvėje jos gali būti gana brangios. Sodininkai pasiūlė pigesnę alternatyvą – jie siūlo neišmesti bananų žievių ir pasigaminti iš jų natūralias trąšas. Jų teigimu, tokios trąšos itin tinka rožėms.
Nors atrodo šiek tiek keista užkasti bananų žieveles į dirvą aplink rožių krūmus, tačiau tai lengvas ir ekologiškas būdas aprūpinti augalus kaliu.
Rado geriausias namines trąšas: išbandykite šiemet
Sodininkystės entuziastė pasidalijo augalų trąšų, kurias iš likučių galite pasigaminti visiškai nemokamai, receptu. Jose yra daug vitaminų ir mineralų, tad išbandykite šias namines trąšas patys – rezultatas nudžiugins.
„Norite pasigaminti nemokamų trąšų? Viskas labai paprasta“, – savo vaizdo įrašo pradžioje sako prisiekusi sodininkė.
Ji papasakojo, kaip pasigaminti geriausias namines trąšas ir ragina patiems jas išbandyti – jos itin veiksmingos.
Į Taivaną eksportuoti galės ir Lietuvos organinių trąšų gamintoja
Šiandien Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – VMVT) gavo oficialų patvirtinimą, kad Lietuvos įmonė gaminanti organines trąšas jau gali eksportuoti savo produkciją į Taivaną, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Praėjusių metų rudenį, Lietuvoje vykusio Taivano gyvūnų ir augalų sveikatos kontrolės ir karantino biuro (BAPHIQ) audito dėl lietuviškos jautienos eksporto metu, taip pat buvo vertinama ir vienos įmonės, gaminančios organines trąšas iš mėsinių galvijų mėšlo, veikla.
Atskleidė geriausias natūralias trąšas: prireiks vos kelių produktų
Daugelis sodininkų, auginančių vaisius ir daržoves sau ir savo vaikams, stengiasi nenaudoti trąšų ar pereiti prie saugių organinių trąšų. Tačiau ne visi žino, kad tokias trąšas galima pasigaminti savo rankomis.
Augalams augti reikia trijų pagrindinių komponentų: azoto, fosforo ir kalio. Būtent šie elementai dažniausiai būna ant trąšų maišų, kurie parduodami parduotuvėse.