netradicinė medicina
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „netradicinė medicina“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „netradicinė medicina“.
Įspėja eterinių aliejų mėgėjus: pasakė, kam vartoti jų nereikėtų
Vis dažniau pasirodžius pirmiesiems peršalimo simptomams ar kitiems negalavimams žmonės į pagalbą pasitelkia aromaterapiją. Eterinius aliejus jie naudoja atsipalaidavimui, nuotaikos gerinimui, o kartais bando jais gydytis ir užpuolus ligoms. Tačiau alergologė pataria nepiktnaudžiauti ir eterinius aliejus naudoti saikingai, kitaip jie gali atnešti daugiau žalos nei naudos.
Medikai rėžė dėl alternatyviosios medicinos: ji turi teisę egzistuoti, bet ne vėžiui gydyti
Kelią Seime toliau skinasi Papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros įstatymo projektas, kuriuo siekiama reglamentuoti dabar neretai šarlatanų ar įvairaus plauko gydūnais pavadinamų specialistų veiklą.
Atsigręžia į netradicinę mediciną: gaudys nežinia kuo gydančius aferistus
Žolelėmis ir užkalbėjimais vėžį gydantiems, dėlių terapijos, akupunktūros ir kitas netradicinės medicinos paslaugas siūlantiesiems, panašu, ateina sunkūs laikai. Vis labiau augant žmonių susidomėjimui netradiciniais gydymo metodais Vyriausybė prieš savaitę pasiūlė Seimui reglamentuoti papildomąją ir alternatyviąją mediciną.
A. Veryga: įteisinant netradicinę mediciną – galimybė pajudėti iš mirties taško
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, jog alternatyvi medicina gali įžengti į tradicinę sveikatos sistemą, tačiau mažais žingsneliais, o netradiciniai metodai turėtų būti grindžiami mokslu. „Daugybę metų besitęsianti diskusija, reikia ar nereikia alternatyvios medicinos, dabar turi realias galimybes būti užbaigta. Mes turime galimybę pajudėti iš mirties taško, bet tam turime sutarti, kad pradėti reikia ne nuo visko, o pradėti daryti mažus žingsnelius.
Netradicinės medicinos paslaugas prižiūrės Sveikatos ministerija
Planuojama, kad visas funkcijas, būtinas netradicinės medicinos praktikos paslaugų saugumui ir kokybei užtikrinti, vykdys Sveikatos apsaugos ministerija ir jai pavaldžios įstaigos. Pasitarime taip pat svarstyta galimybė dalies tokių paslaugų kontrolę patikėti savireguliacijos institucijai, tačiau nutarta kurti valstybinę kontrolės sistemą.
Reiki meistras Andrius: taikant reiki, žmonės pasveiksta nuo skausmų, nemigos ir net retų ligų
Ieškodami laimės, harmonijos ir sveikatos gyvenime, žmonės vis dažniau atsisuka į netradicinę terapiją – pavyzdžiui, reiki. Nors daug kam tai gali atrodyti kaip kažkokia mistika, tačiau reiki taikoma įvairiose Vakarų Europos šalyse, taip pat ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, o Lietuvoje jau yra ir Reiki komitetas prie Lietuvos sveikos gyvensenos ir medicinos rūmų. Apie reiki naudą kalbamės su šio komiteto nariu, Indiškos reiki mokyklos Vilniuje įkūrėju Andriumi Simonaičiu.
V. Andriukaitis gyventojus nuo šarlatanų siekia apsaugoti reglamentuodamas netradicinę mediciną
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pradėjo diskusijas, kaip turėtų būti reglamentuojama netradicinė medicina. Į pirmą posėdį šią savaitę buvo susirinkusi ministerijos sudaryta darbo grupė, kurios nustatytais principais remiantis žadama iki pavasario parengti konkrečius įstatymus, kuriuos SAM teiks Vyriausybei. Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis BNS penktadienį sakė, kad sprendžiant, kaip apsaugoti gyventojus nuo šarlatanų, tariamasi su specialistais.
Sveikatos suteikia vidinė ramybė
„Ligos – mūsų mokytojos, – sako žolininkė Danutė Kunčienė. – Jos mums duodamos tam, kad sustotume ir pagalvotume, kodėl taip nutiko ir ką savo gyvenime turėtume pakeisti.“
Žolininkė Danutė Kunčienė sako, kad sveikata nenukrinta iš dangaus, o ateina tobulinantis. Vidinės ramybės, pasak jos, lengviausia mokytis iš gamtos. „Atėjo laikas, žolė pagelto ir nušalo, medžiai numetė lapus, bet viduje yra ramūs, nekeikia darganų ir šalnų. Pasiekus tokią vidinę ramybę, galima daug nuveikti.
Akupunktūra – kartais efektyvesnė už vaistus
Pastaruoju metu vis daugiau žmonių įsitikina, kad natūralūs gydymo metodai dažnai būna efektyvesni už tradicinius ir padeda net tada, kai šiuolaikinė medicina būna bejėgė. Vienas populiariausių metodų, pradėtas taikyti Kinijoje ir dabar vertinamas visame pasaulyje – akupunktūra.
Pagal senovės kinų filosofiją, sveikam žmogui būdinga energetinė, dar kitaip vadinama psichofizinė, pusiausvyra. Susirgus ši energetika daugiau ar mažiau išsibalansuoja.