neskraidymo zona
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „neskraidymo zona“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „neskraidymo zona“.
Vokietija vėl atmetė neskraidymo zonos virš Ukrainos idėją
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas trečiadienį pakartojo, kad jo šalis nerems neskraidymo zonos virš Ukrainos ir nesiųs karių į šį Rusijos pradėtą karą.
Vokietijos parlamentarams O. Scholzas sakė, kad „NATO netaps šio karo šalimi“.
„Dėl to sutariame su savo sąjungininkėmis Europoje ir Jungtinėmis Valstijomis“, – nurodė jis.
NATO nesutinka nustatyti neskraidymo zonos virš Ukrainos
NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas penktadienį pareiškė, kad Aljansas neskelbs neskraidymo zonos virš Ukrainos, Kyjivui reiškiant atitinkamus raginimus, siekiant nutraukti Kremliaus pajėgų vykdomą bombardavimą.
„Sąjungininkai sutinka, kad NATO lėktuvai neturėtų skraidyti virš Ukrainos oro erdvės, o NATO kariai neturėtų būti Ukrainos teritorijoje“, – sakė J. Stoltenbergas po skubaus susitikimo su NATO užsienio reikalų ministrais.
Sirija savo noru įvedė neskraidymo zoną prie sienos su Turkija
Sirijos vadovybė įsakė savo kariuomenei nutraukti kovos veiksmus 10 kilometrų zonoje palei sieną su Turkija, rašo „Today's Zaman“, remdamasis informuotais šaltiniais.
Šiais duomenimis, Sirijos karinei aviacijai uždrausta priskristi prie sienos arčiau kaip per 10 kilometrų, o artilerijai – apšaudyti šį ruožą. Ar atitinkamas įsakymas duotas ir bendrosios paskirties antžeminei kariuomenei, nepranešama.
JAV prabilo apie neskraidymo zoną virš Sirijos
Jungtinės Valstijos, norėdamos paremti Sirijos sukilėlius, svarsto galimybę virš šalies nustatyti neskraidymo zoną. Tai yra viena iš galimybių, viešėdama Turkijoje pareiškė JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton, praneša agentūra AFP.
Skrydžių draudimo zona būtų beveik tas pats, kas karinė operacija, nes be NATO naikintuvų Sirijos oro erdvėje jos užtikrinti būtų neįmanoma. Vakarai, atsižvelgdami į Sirijos sąjungininkes Rusiją ir Kiniją, iki šiol mėgindavo vengti karinės intervencijos.
Sirijos protestuotojai reikalauja neskraidymo zonos
Per protestus Sirijoje penktadienį žuvo mažiausiai 37 žmonės, praneša BBC.
Nepaisant smurto grėsmės, penktadienį po pamaldų vyko bent 170 protestų. Protestuotojai sakė, kad tarp penktadienį žuvusiųjų buvo 80-metis vyras ir mažas berniukas. Daugiausia protestuotojų žuvo Homse ir Chamoje.
Žmonės reikalavo, kad NATO šalyje įvestų neskraidymo zoną. Protestuotojai nori NATO apsaugos, nes Aljanso lėktuvai vaidino labai svarbų vaidmenį nuverčiant Libijos lyderį Muammarą Gaddafį.
Libijos sukilėliai traukiasi
Libijos sukilėliai trečiadienį atsitraukė iš Ras al Unufo miesto. Jame yra strategiškai svarbi naftos perdirbimo įmonė, skelbia užsienio žiniasklaida.
Sukilėliai ragino tarptautinę aviaciją atakuoti vyriausybinius dalinius, tankais ir artilerija stumiančius prastai ginkluotus ir organizuotus sukilėlius.
Sudėtinga pasakyti, ar tarptautinė bendruomenė aktyviai naudos aviaciją.
Libijos maištininkai perėmė dar dviejų miestų kontrolę
Libijos maištininkai perėmė dar du miestus po to, kai iš Muammaro Gaddafi pajėgų perėmė Adždabijos miestą, pranešė BBC.
Maištininkai dabar kontroliuoja rytinius pakrantės miestus Bregą ir Udžalą. Maištininkai tvirtina, kad šiuos miestus užėmė be kovos ir dabar juda M. Gaddafi rėmėjų būstinės link.
Maištininkai taip pat teigia kontroliuoją svarbų naftos gavybai Ras Lanufo miestą, tačiau šio pareiškimo autentiškumo kol kas negalima patvirtinti.
Lietuva Libijoje kariaus plikomis rankomis
Nors vos prieš kelias dienas Lietuvos premjeras pareiškė, kad mūsų šalis neturi galimybių kariauti Libijoje, liko neišgirstas. Visos 28 NATO narių valstybių vyriausybės penktadienį įpareigotos ruoštis misijai Libijoje.
Lietuva išlaiko solidarią poziciją sąjungininkų veiksmų Libijoje atžvilgiu, tačiau neplanuoja prisidėti prie operacijų šioje šalyje, kadangi turi tik labai ribotus gynybos išteklius. Taip trečiadienį teigė premjeras Andrius Kubilius.
NATO perėmė neskraidymo zonos virš Libijos kontrolę
NATO sutiko iš JAV rankų perimti vadovavimą neskraidymo zonos virš Libijos įgyvendinimo operacijai, informuoja BBC.Tačiau NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas davė aiškiai suprasti, jog kiti karinės operacijos aspektai ir toliau priklausys tik nuo dabartinės koalicijos.
NATO buvo labai sunku priimti sprendimą dėl veiksmų Libijoje.
Manoma, kad Aljanso viduje išsiskyrė nuomonės, ar reikėtų pradėti atakas ir ant žemės.
Skelbiama neskraidymo zona virš Libijos
Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba priėmė rezoliuciją dėl neskraidymo zonos virš Libijos – taip siekiama apsaugoti civilius ir jų gyvenamas teritorijas.
Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba priėmė rezoliuciją dėl neskraidymo zonos virš Libijos ir „visas kitas būtinas priemones“, išskyrus invaziją, „siekiant apsaugoti civilius ir civilių gyvenamas teritorijas“, pranešė BBC.
Dėl rezoliucijos Niujorke balsavo 15 JT Saugumo Tarybos narių. 10 narių palaikė rezoliuciją, 5 – susilaikė.
REKLAMA
REKLAMA
Arabų šalių lyga paragino JT uždrausti skrydžius virš Libijos
Arabų šalių lyga paragino Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybą paskelbti Libijoje neskraidymo zoną, pranešė Egipto valstybinė televizija.
Jeigu JT Saugumo Taryba priims atitinkamą rezoliuciją, Libijos lyderis Muamaras Kadafis (Muamar Gaddafi) praras galimybę naudoti karines oro pajėgas prieš opoziciją.
Be to, Arabų šalių lyga nusprendė palaikyti nuolatinius kontaktus su Libijos sukilėlių atstovais.